Nový portál pro příchozí z Ukrajiny. Workania.eu přináší tisíce pracovních nabídek z Čech, Polska a Slovenska

V důsledku války na Ukrajině u nás přibývá cizinců, kteří potřebují co nejdřív sehnat práci. Tuto obtížnou situaci se jim snažíme co nejvíce ulehčit. Proto jsme sdružili vhodné pracovní nabídky ze zemí, kde s LMC působíme, na novém portálu Workania.eu. Přečtěte si, jak funguje, abyste se k praktické pomoci mohli také připojit.

Nový portál Workania.eu

Workania.eu je portál s nabídkami práce v České republice, na Slovensku a v Polsku, které jsou vhodné pro lidi utíkající před válkou na Ukrajině. Rádi bychom těmto lidem poskytli jedno místo, na kterém přehledně najdou co nejvíc relevantních pracovních příležitostí.

Workania je primárně v ukrajinštině, ale rozhraní lze přepnout i do češtiny nebo slovenštiny. Tím to ale teprve začíná. Plánujeme brzy přidat důležité filtry pro výpisy pozic a některé další užitečné nástroje, například pro automatické překlady nabídek, doplnit praktické informace o hledání práce u nás a taky postupně začít portálu dělat reklamu a dostat jej na všechna místa, která pro uprchlíky zajišťují základní podporu.

Workania.eu je zatím v počáteční fázi a na vylepšeních již teď pracujeme, stejně jako na dalších důležitých funkcích. Budeme rádi pokud nám produkt pomůžete odladit i vaší zpětnou vazbou.

V LMC věříme, že tento krok lidem, kteří se dostali do tíživé situace v souvislosti s válkou, umožní co nejrychleji získat pevnou půdu pod nohama, posílí jejich ekonomickou soběstačnost a usnadní jim začlenění do společnosti. Firmy zase mohou získat tolik potřebnou pracovní sílu, která zde chronicky chybí.

Adam Hazdra

garant projektu Workania.eu

Jak vložit inzerát na Workanii

Inzeráty na portál Workania můžou nyní vkládat klienti firem LMC a Profesie tak, že při vystavení inzerátu zaškrtnou možnost „Vhodné pro lidi z Ukrajiny“. Pozice se pak automaticky a bez jakýchkoliv dalších poplatků vystaví i na portálu Workania.eu. Máme radost, že doteď jich zaměstnavatelé takto označili už více než 3700 – a každým dnem rychle přibývají další

Jaké inzeráty patří na portál Workania.eu

Ještě než zaškrtnete filtr „Vhodné pro lidi z Ukrajiny“, je dobré se zamyslet, zda tomu tak skutečně je. Projekt Workania.eu by měl těmto lidem maximálně pomáhat. Takže nabídky, u kterých je potřeba, aby kandidáti ovládali češtinu a splňovali desítky dalších striktních kritérií, ve výsledku nápomocné tolik nebudou. Požadavek na určité vzdělání v podstatě nevadí, přicházejí k nám lidé nejrůznějších kvalifikací, jen firma nesmí lpět na striktním doložení diplomu, který u sebe uprchlík nemusí mít, nebo na prokázání trestní bezúhonnosti. Také je potřeba myslet na to, že mezi uprchlíky z Ukrajiny jsou velmi často ženy, které musí sladit práci s péčí o děti, nebo i starší lidé.

Naopak v inzerátech buďte struční a věcní. Nemělo by v nich chybět především, zda je třeba znalost češtiny, či nikoliv, výše odměny, zda jde o plný, či zkrácený úvazek. Ukrajinci také ocení info o tom, zda máte možnost je ubytovat či nabídnout jim školku nebo hlídání pro děti.

Dá se zapojit do spolupráce s Workanií?

Spolupráci jsme otevření. Pokud tedy máte konkrétní nabídku, ozvěte se našim kolegům. V České republice můžete kontaktovat Tomáše Ervína Dombrovského – tomas.dombrovsky@lmc.eu, na Slovensku Martina Menšíka – martin.mensik@profesia.sk. A v Polsku vám v tomto ohledu pomůže kolega Rafał Glogier-Osiński – rafal.glogier.osinski@lmc.eu.

A vítáme i zpětnou vazbu na celý projekt, protože chceme, aby byl co nejužitečnější. Případné postřehy proto prosím směřujte na produktového manažera portálu Mirka Žebráka – miroslav.zebrak@lmc.eu.

Portál Workania.eu vyvíjí od března 2022 společně LMC s.r.o. a Profesia, spol. s r.o., přední poskytovatelé služeb pro hledání práce v České republice (Jobs.cz, Prace.cz, Práce za rohem, Atmoskop.cz), na Slovensku (Profesia.sk, Platy.sk) a v Polsku (Praca za Rogiem).

 
Sdílejte