Jak v inzerátu představit firmu? Tyhle 3 tipy vám pomůžou, aby vynikla

Hlavička (neboli perex) inzerátu je z hlediska psaní jedna z nejsložitějších částí. A firmy si toho jsou vědomy, proto se občas uchylují k abstraktním, zažitým frázím. Vyhněte se tomu a buďte originální. Stačí, když budete při psaní myslet na tyhle rady, které vám pomůžou udělat z dobré hlavičky skvělou.

Hlavička inzerátu

Různé typy hlaviček pro různé pozice

Každý typ kandidáta přirozeně zajímá něco jiného. U marketingových specialistů to můžou být značky, pro které budou pracovat, u dělnických profesí zase to, jestli je čeká dvousměnný, nebo třísměnný provoz. Jestliže nabíráte směsici různých pozic, vytvořte si pro různé obory různé perexy. Právě ten totiž slouží nejen k představení firmy, ale taky má v kandidátovi vzbudit zájem číst dál.

Mluvte přímo k lidem

Se čtenářem navážete daleko pevnější vztah, když bude promlouvat rovnou k němu. Fráze jako „Vhodný uchazeč by měl být spolehlivý…“ se zmiňují o někom abstraktním, většinou působí příliš formálně a v inzerátu zaručeně odrazují. Text bude mnohem svižnější a osobnější, pokud kandidáta oslovíte otázkou „Je na vás v práci spoleh a umíte si pohlídat termíny?“. Perex inzerátu celkově slouží především jako úvod, na pracovní požadavky mějte samostatnou sekci.

„Podle výzkumů věnují kandidáti inzerátům zhruba 14 vteřin. Perex tak často rozhoduje o tom, jestli mu budou věnovat pozornost, nebo půjdou jinam.“

Vsaďte na emoce

Stejně jako v názvu pozice se i v perexu snažte vyvolat v kandidátovi emoce. Můžete tu prodat příběh vaší firmy nebo se podělit o důvod, proč nového kolegu v prvé řadě hledáte. A jestli chcete mluvit o firmě jako celku, zaměřte se hlavně na budoucnost, na vize a plány. Minulost a dlouholetá tradice kandidáty tolik nezajímá, protože na rozdíl od budoucnosti už nemůžou být její součástí.

Slovní spojení jako „dynamicky rozvíjející se společnost“ nebo „dlouholetá tradice“ už jsou v dnešní době klišé. Vynikněte mezi ostatními a popište svou firmu lidsky, jednoduše a bez formálních frází. Pokud chcete, aby vaše firma působila seriózně, neznamená to, že se musíte uchýlit k umělým a nepřirozeným větám. I vážný tón jde použít tak, aby zněl přirozeně.

Jen dobrý inzerát už v době nedostatku kandidátů nestačí. Vy potřebujete inzerát skvělý. A ten obsahuje nejen skvělý perex, ale taky skvělý titulek. Nebo skvělý popis pracovní pozice, na který se podíváme příští týden.

 
Sdílejte
Hlavička inzerátu
Hlavička inzerátu
Hlavička inzerátu