Máte dobré názvy pracovních inzerátů? Abyste zaujali, potřebujete je mít skvělé

Existuje pár vychytávek, díky kterým proměníte dobrý pracovní inzerát ve skvělý. A možná vás to překvapí – nepotřebujete k tomu žádné spisovatelské alter ego. Úplně postačí, když budete vědět, co je častým nešvarem českých inzerátů a jak se jich zbavit. Všechno to začíná u jejich názvu.

Názvy pracovních inzerátů

Soustřeďte se na věcný popis pracovní pozice

Firmy mají často pocit, že by měl být inzerát především kreativní. To je sice pravda, ale nikdy by to nemělo být na úkor srozumitelnosti. Název pozice totiž musí pochopit jak kandidát, tak vyhledávač, který nabídku podle názvu zařadí. Pokud tedy hledáte řidiče, slovo „řidič“ nesmíte vynechat. Názvy typu „konečně dokonalá práce“ nebo „práce snů“ sice pozornost upoutají, ale vaši cílovou skupinu minou. Jednak se k ní možná vůbec nedostanou a jednak vůbec nepochopí, o co jde, a s největší pravděpodobností si inzerát ani neotevřou.

„Psaní názvu pozice si klidně nechte až na konec. Je daleko jednodušší pojmenovávat inzerát, když už víte, jaké nároky na kandidáta máte a jaké výhody nabízíte.“

Do názvu se snažte přidat „něco navíc“

Váš inzerát může mezi desítkami dalších snadno zapadnout. Název pozice proto něčím ozvláštněte, odlište. Nejlépe tak, aby obsahoval nějaký benefit, motivátor nebo emoci, který uchazeče zaujme na první dobrou. Pokud je na pozici jedním z hlavních lákadel mzda, nebojte se ji připsat rovnou k názvu. Můžete ale klidně připsat něco úplně jiného. Schválně – který ze dvou příkladů by vás zaujal víc?

V každém oboru je motivátor odlišný. Bílé límečky uslyší třeba na 100% práci z domova, modré límečky zase na zajištění dopravy do práce. Když jejich přání promítnete už do názvu pozice, všimnou si vás. Pro někoho to může být třeba i to, že v práci využije cizí jazyk nebo bude mít vysokou fixní část měsíčního příjmu.

Dobře napsaný inzerát asi bude nějak fungovat, ale skvělý vám přinese reakcí podstatně víc. Obzvlášť teď, kdy běží televizní kampaně na Jobs.cz a kdy máme zvýšený pohyb kandidátů na pracovních portálech. Zjistěte, co všechno můžete inzerátem ovlivnit.

PS: A příští týden se zas podíváme na to, jak správně psát perex.

 
Sdílejte
Ukázka názvu pozice
Ukázky, jak psát název inzerátu