Efektivní oslovení nedostatkových vývojářů. Techloop je největší IT portál u nás

Najít kvalifikované pracovníky v IT je stále složitější. Když tradiční postupy nikam nevedou, je potřeba hledat nové. Techloop vyrostl v největší náborovou platformu, která propojuje HRisty s vývojáři a dalšími IT specialisty v ČR i celé střední Evropě.

Techloop je největší IT portál v Česku

Postrádáte způsob, jak aktivně vyhledávat kandidáty z oblasti informačních technologií a přitom se výrazně odlišit od konkurence? Portál Techloop.io je největší IT portál v ČR, agreguje nejvíce pozic v této oblasti u nás, aktuálně 3500 inzerátů. S předplatným získáte možnosti naplno využívat platformu, vystavovat inzeráty i oslovit talenty napřímo pro aktivní nábor. V databázi jich je na dvacet tisíc, z toho 13 000 aktuálně otevřených nabídkám.

Nejvíce IT pozic v ČR

IT specialisté jsou z pohledu personalistů jednou z nejnáročnějších cílových skupin. Řada firem jich má nedostatek, ať už jde o vývojáře, správce sítí, UX designéry, nebo produkťáky. Většina z nich si práci aktivně nehledá, ale naopak si vybírají z nabídek, které pravidelně dostávají. Techloop jde proto na jejich nábor jinak a snaží se této specifické cílové skupině být co nejblíž. Nábor upravuje na míru potřebám ajťáků.

Databáze Techloopu představuje unikátní zdroj kandidátů pro nejrůznější projekty. Míra zodpovězených konverzací je vysoká, ajťáci na Techloopu odpovídají častěji než na jiných sítích. V oboru totiž panuje situace, kdy jsou IT specialisté přehlceni nabídkami, a tak je často ignorují. Proto Techloop vypichuje podstatné informace už v první zprávě, a zvyšuje tak pravděpodobnost reakce.

Díky interaktivnímu reportu můžete jednoduše sledovat aktuální stav databáze Techloopu.

Víc než jen klasické CV

Standardní životopis poskytuje dobrý přehled o profesním zaměření každého vývojáře. Budoucí směřování kandidáta musí ovšem HRista správně odhadnout sám, ať už před pohovorem, nebo během něj. Techloop usnadňuje představu o možné společné budoucnosti funkcí Job Definer, kam mohou kandidáti sami psát, které profesní cíle mají v hledáčku a jakým specializacím by se chtěli v budoucnu věnovat.

Techloop vs. jiné platformy

Vysoká míra odezvy: Techloop – yes

Filtrování kandidátů podle programovacích jazyků: Techloop – yes

Pouze ověřené profily: Techloop – yes

Budujte si vlastní HR značku a využívejte chytré funkce

Na Techloopu si můžete vytvořit profil firmy, se kterým ukážete, jak to ve vašem vývojovém oddělení vypadá, představíte vizi vaší společnosti, firemní kulturu nebo zajímavé benefity.

S funkcí Nově otevřené pozice získáte navíc skvělý přehled o všech zaregistrovaných, kteří se nejlépe hodí pro vaše projekty. Když totiž vystavíte firemní inzerát, v databázi najdete předpřipravený filtr podle nově otevřené pozice, a můžete tak rychle vyfiltrovat talenty vhodné k aktivnímu oslovení.

Jak postupovat při registraci a zadání inzerátu?

IT scéna je mezinárodní, komunikace se odehrává převážně v angličtině a to reflektuje i Techloop. Na používání je však velmi jednoduchý a vystačíte si i se základní znalostí jazyka. Jak tedy na to?

1. Zaregistrujte vaši společnost. Získáte přístup k databázi s téměř 20 000 talentů. Pro otestování můžete nejprve zkusit 24 hodin zdarma. Je to ideální způsob, jak prozkoumat všechny funkce Techloopu a podívat se, kolik profíků v databázi byste mohli oslovit podle požadavků vašich pozic.

2. Vystavte inzerát. Jakmile si vyberete jednu z forem předplatného, můžete začít s navazováním kontaktů. Vyplněním inzerátu vás Techloop kompletně provede, oproti běžným inzerátům na pracovních portálech je nezbytné uvést mzdu a požadované technologie, což jsou klíčové informace i pro kandidáty.

Inzerát co nejvíce na míru IT světu obsahuje:

- informaci o platu předem,

- výčet technologií,

- režim home office.

Pokud chcete oslovit talenty i mimo ČR, napište inzerát anglicky.

3. Oslovte vývojáře napřímo v návaznosti na konkrétní vystavenou pozici. Databáze umožňuje filtrovat podle vašich požadavků na dovednosti, jazyky, lokaci atd. Profily jsou anonymní, ale uvádějí vše potřebné pro vaše rozhodování, najdete tu zkušenosti i požadavky kandidátů. Kontaktujte talenty co nejvíce jim na míru – podle technologií a projektů, které je zajímají.

4. Bonus: Poznejte kandidáta do hloubky. Techloop umožňuje vývojářům vyplnit tzv. Wishlist, kde mohou upřesnit, na čem by chtěli pracovat. Díky funkci Job Definer poznáte, na jakou pracovní pozici se hodí. EXP Timeline zase vizualizuje jejich dosavadní programátorskou práci do grafu a představuje jakési novodobé ajťácké CV.

A pokud si nebudete něčím jistí, rádi vám poradíme. Naši zákazníci mají k dispozici Help Centrum, k dispozici je garant a kolegové z customer success, kteří se vším pomohou.

Nemáte čas nebo kapacity na aktivní vyhledávání kandidátů? Nevadí, Techloop Sourcer zajistí hladký a efektivní průběh náborového procesu za vás.

 
Sdílejte
15 000 IT specialistů je v databázi Techloop
Vyplňte do inzerátů mzdu