„Z tý klimy dostanem angínu“ aneb 7 zaručených rozbušek každého kolektivu

Máloco dokáže kolegy rozhádat tak jako následujících sedm témat. Kávovar, výplata a další věci promění vaši kancelář v pevnost Boyard.

Konflikty na pracovišti

1. Kofein

Všichni mají po ranním nástupu do práce pocit, že když si okamžitě nedají hrnek americana nebo kapučína, spadne Nuselák a Ivan Trojan skončí s herectvím. Jenže každý má svůj vlastní zaručený způsob, jak si kávu uvařit, a hlavně kterou značku. V případě hlasování o výběru přístroje narazíte na samé hranice demokracie. Téměř jistě budete stejně poslouchat, že „nespressovač“ neměl vyhrát, protože i překapávaná je lepší než kapsle. Bezproblémoví staromilci, co jedou na turkovi z Jihlavanky, jsou zkrátka největší zlatíčka.

2. Peníze

Odhalení platových poměrů na pracovišti snesou zatím jen některé firmy s velmi otevřenou kulturou. Až jednou váš kolega omylem pošle na celý podnik e-mail s excelem obsahujícím výplaty všech zaměstnanců (známe minimálně dva takové případy), ani si nebalte kufr a rovnou volejte taxík na letiště. Vyrazte někam, kde není potřeba vízum, zažádejte o zařazení do programu ochrany svědků a začněte nový život v utajení.

3. Klimatizace

Jeden chce pracovat na Mendelově polární stanici, druhý v Údolí smrti. Bohužel ale oba sedí vedle sebe v office sauně uprostřed Karlína. Když uslyšíte slova jako „až onemocním, bude to tvoje chyba“, vyhledejte své neutrální kancelářské Švýcarsko. Třeba místnost na telefonování. To samé zopakujte při debatě o topení a větrání.

4. Pachy

Emoce mezi kolegy dokáže pořádně rozvířit i nevhodná volba jídla ohřívaného ve společné mikrovlnce. Ryba nebo česnečka schytávají možná ještě víc nevole než kolega, který to přehnal s kolínskou, nebo osoba pravidelně si zouvající boty pod stolem.

5. Volume

Co dokáže všechny zvednout ze židle, je hlasité vyzvánění nebo (ne)soukromé telefonické rozhovory. Nikoho nezajímá, kdy má kolega vyzvednout děti ze školy, kdy jde s osmičkou k zubaři nebo že si zrovna s dalším kamarádem intenzivně píše na WhatsAppu místo zpracování žádosti klienta.

Spokojenost lidí ve firmě je důležitý faktor při výběru nového zaměstnavatele. Oslovte ty pravé na portálu Atmoskop, kde svá hodnocení přidalo již více než 200 tisíc lidí.

6. Hygiena

V každé práci se potkávají milovníci Mr. Propera a takzvaní bordeláři. Kdo neumyl nádobí, kdo nechal špinavou mikrovlnku, kdo si zapomněl vytáhnout loňský oběd z ledničky a kdo ukradl Kláře popsanou krabičku se špagetami bolognese!? Kdyby byl založen kuchyňkový soud, pravděpodobně by zaměstnával víc soudců než celá ČR.

7. Deadline

Tady končí legrace. Pokud někdo nedodržuje termíny nebo se nestará o své povinnosti, hrozí, že se na hlavu nezodpovědného pracanta snese hněv kolegů a na vroucí atmosféru nebude stačit ani proklínaná klimatizace. Jedinci otálející s úkoly si koledují o vendetu horší než z rukou sicilských klanů. Spřádání plánu o nešťastníkovi zpravidla probíhá v soukromých konverzacích na Teamsech nebo během tajného oběda v asijském bistru.

 
Sdílejte