Vyrostlo, zkrásnělo, přivítalo nové tváře a došlo až za hranice. Co všechno se letos v Seduo.cz povedlo?

Rok 2020 byl plný změn. Změnil se trh práce, změnila se společnost, změnilo se myšlení lidí i firem a změnilo se i to, jak využíváme digitální prostředí. Letos jsme udělali spoustu změn i na Seduo.cz, o kterých jsme pevně přesvědčeni, že byly jen k lepšímu. Pojďme si je shrnout.

Novinky u Seduo.cz

Pánek, Pavel, Svoboda a další nové tváře

„Právě kvůli tomu, že online nabral na významu a stal se klíčovou součástí vzdělávání v mnoha firmách, máme nyní ve videokurzech osobnosti, které ani na prezenčních kurzech často není šance potkat,“ říká Jan Nehasil, šéf edukační části v LMC. Vzhledem k okolnostem jsme reagovali prakticky okamžitě a domluvili se na spolupráci například s generálem Petrem Pavlem, šéfem humanitární organizace Šimonem Pánkem, olympionikem Davidem Svobodou nebo jsme připravili další videokurz s odbornicí na výživu a životní styl Margit Slimákovou. A tím s lektory nekončíme, už brzy na Seduo.cz přivítáme také několik osobností slovenského veřejného života.

Přehlednější než kdy dřív

Zapracovali jsme na přehlednější kategorizaci videokurzů, která více odpovídá potřebám firem. Videokurzy prošly také nemalým faceliftem a mají novou, přehlednější grafiku. Lépe nyní pracujeme i se světlem, pozadím a snažíme se při plánování obsahu přemýšlet více metodicky. A protože trendem ve vzdělávání je momentálně microlearning – série krátkých kurzů (videí) na jedno téma –, pracujeme v rámci Seduo.cz také se zkrácenými vzdělávacími bloky.

„Naše videokurzy sice mají nejčastěji do hodiny, ale rozdělují se do lekcí po 4–6 minutách.“ Marek Mičienka, Content Manager pro Seduo.cz.

Propojili jsme se s firemními LMS

Chtěli jsme se dostat ještě blíž firmám, které mají vlastní LMS (learning management system). Ten jim pomáhá řídit vzdělávání, rozvoj, nebo i onboarding zaměstnanců, ovšem pokud spolu s ním chtěli využívat i naši platformu, museli své lidi posílat zase někam dál. Proto naši šikovní vývojáři našli způsob, jak Seduo.cz integrovat přímo do firemních LMS, aby s našimi videokurzy mohli zaměstnavatelé pracovat dle vlastních potřeb. Pro techničtější typy – děláme to skrz standard SCORM.

Zavedli jsme studijní programy

Posledním velkým krokem v rámci obsahu bylo vytvoření studijních programů. Když lidem ve svém týmu chcete dopřát komplexnější rozvoj dovedností, který na sebe perfektně navazuje, můžete vybrat z 12 vzdělávacích programů. Každý z nich je zaměřený na určitou dovednost a tu rozvíjí v rámci několika videokurzů.

Prostor i pro váš obsah

Firmám, které videokurzy aktivně využívají, jsme také umožnili nahrávat na platformu vlastní video obsah. A k čemu je to dobré? Klienti mohou mít u nás prostor pro všechen svůj vzdělávací obsah a mít ho na jednom místě, kde se navíc jejich zaměstnanci mohou učit i od ostatních.

Zjednodušená administrace

„Možná jste si všimli i drobných změn v rámci administrace, na kterých průběžně pracujeme, aby se uživatelům se systémem lépe pracovalo,“ dodává Míra Žebrák, Product Manager pro Seduo.cz. Celý portál tak je pro uživatele ještě jednodušší na používání a podstatně přehlednější.

Chcete zaměstnance vzdělávat i v této nelehké době? Mrkněte na Seduo.cz, za poslední rok jsme z něj vytvořili plnohodnotný vzdělávací nástroj, se kterým se mohou vaši lidé rozvíjet a neustále zlepšovat pro svou práci. A zkusit si ho můžete i na tři týdny zdarma!

Pár věcí, které nejsou tolik vidět

V rámci produktu jako takového jsme udělali spoustu změn na technickém pozadí. Poradili jsme si s integrací systému pro správu vzdělávání – respektive komplexním e-learningovým systémem, který koncovým uživatelům usnadní používání Seduo.cz.

Neustále rosteme

I když má služba teprve 5 let, už dávno není žádným nováčkem a v Česku se skvěle usadila. Od letošního března do května meziročně vzrostl počet spuštěných videokurzů firemními uživateli o 310 %, počet prodaných licencí vzrostl dokonce o 176 %.

Jdeme za hranice

Letos jsme expandovali do Finska a koncem roku budeme mít kompletně lokalizované Seduo.cz také pro Slovensko. Na české úspěchy chceme navázat i jinde, proto budeme portál připravovat na vstup i do dalších trhů.

Pomáhali jsme při pandemii

V první vlně koronaviru jsme chtěli firmám především pomoct, aby se rychleji adaptovaly na vzniklou situaci. Mohly využít například 6 praktických videokurzů zdarma, které jim mohly pomoci vypořádat se s nástrahami práce na dálku, a videokurz home office jsme otevřeli úplně pro všechny.

 
Sdílejte
Dáváte si při psaní inzerátu extra záležet?
0