Vymítač náborářů a dalších 9 typů lidí, které najdete na LinkedInu

Kromě toho, že je LinkedIn pomocníkem v hiringu, PR, networkingu a další spoustě cizích slov, bez mučení přiznáváme, že jde také o pestrou sociologickou studnici, do níž nás baví nahlížet. Koho všeho na téhle sociální síti nejčastěji potkáváme?

Typy lidí na LinkedInu

1. Sebepropagátor

Člověk, jehož pracovní náplní je sebepropagace. Samozvaný expert, který nešetří moudry, ale čekání na reálné výsledky jeho práce se podobá čekání na Godota.

2. Terminátor

Odborník na umělou inteligenci a ChatGPT samouk. Hned od druhého dne, kdy byl spuštěn zatím nejvyspělejší „pokec s robotem“, na LinkedInu denně narážíme na desítky nových profíků, kteří neváhají vrhat svůj cenný čas na oltář poznání a nabízejí školení, jak s ChatGPT pracovat.

3. Deníkář Bridget Jonesové

Uživatel sociální sítě určené tématům z pracovního světa, který nepochopil, že jde o sociální síť určenou pro témata z pracovního světa. Nejdřív zničil český Twitter a pak se přesunul na LinkedIn. Nikdo z uživatelů ale dosud neocenil potenciál progresu v kariéře ukrytý ve čtení historek z návštěvy chalupy o dvou normostranách.

4. Nepřítel náborářů

Obvykle IT profík, který nesnáší recruitery. Téměř každý den se sarkasticky pochlubí tím, kolik dostal nabídek, a neopomene zmínit, jak byly z jeho pohledu na nic. Chápeme –⁠ jeho cena na trhu práce je nedozírná, jeho mentálním schopnostem se nikdo nevyrovná a nikomu by to nemělo uniknout.

Chcete oslovit ty, kteří se jen nechlubí na sociálních sítích, ale opravdu hledají nové uplatnění nebo uvažují o změně? Inzerujte na největších pracovních portálech Prace.cz a Jobs.cz. Máme 93 % spokojených inzerentů a každý si tu vybere přesně takový model spolupráce, jaký se hodí pro jeho firmu.

5. Wannabe cool

Do téhle kategorie řadíme nadužívače anglických obratů. Ideálně těch, které přitom jdou jednoduše říci „hezky česky“. Na jejich zdi se to obraty jako „Hledáš entry job?“ jen hemží.

6. Chronický lajkovač

Pozor na něj, ví o vás všechno. Lajkovači vědí všechno o všech a jsou všude. Své potlesky, podpory a žárovky sází pod příspěvky úspěšných „linkedinářů“ rychleji než zaměstnanci korporátu stromy na ekologickém teambuildingu.

7. Citátový motivátor

Většinou byznys mentor a kouč osobního rozvoje, který se neváhá podělit o tajemství univerza. A tenhle citát znáte? „Zvolte si práci, kterou milujete, a už nikdy v životě nebudete muset pracovat.“ Konfucius

#leadership #motivation

8. Digitální networker

Jeden z typů uživatelů, kteří pochopili, o čem LinkedIn je. Ale nic se nemá přehánět. Přidávat si do kontaktů každého z jakéhokoliv oboru jen pro případ, „kdyby se to někdy hodilo“, se nevyplácí. Síť kontaktů budujte postupně, dlouho a s rozmyslem. Měla by zrát jako víno. Rýňák ze Sonberku, ne Sklepmistr.

9. Utvrzovač

Potřebuje parťáky, s nimiž se vzájemně utvrzují v tom, jak skvělou mají práci. Většinou jedou v multilevel marketingových projektech, ale řeči o životní cestě k práci, která nabízí svobodu a pasivní příjem, nebo o firemním pobytu na Mauriciu jim někdy přinesou dočasný úspěch. Nebojí se používat caps lock a klišovité obraty o přicházející změně. „My jsme na OPRAVDOVOU ZMĚNU již připraveni – A CO VY?“

10. Zavináčový zběsilec

Fajnšmekr, který v jednom příspěvku otaguje tolik lidí, míst, organizací a značek, až ztratíte zájem o naprosto všechny z nich. Dílo korunuje alespoň deseti hashtagy.

Ještě zbývá cca 2130 kategorií, ale na ty se nedostalo. Z pohledu HR vám nicméně radíme vyhnout se čtyřce, nevěřit šestce a řídit se osmičkou.

 
Sdílejte