Vlastní pokojovky, žehlička, ale i toaleťák. 9 příkladů zaměstnanců, kteří jsou v práci jako doma

Někdo holduje home officu, jiný razí spíš office home. Občas se prostě lidé v kanceláři zabydlí a začnou si své nejbližší okolí přetvářet k obrazu svému. Obvykle jde o malé věci, jako je monstera na stole nebo zdravotní přezůvky, ale nemusí to zůstat jen u nich. Pro pobavení jsme sesbírali ty nejzajímavější zkušenosti. Třeba v nich poznáte sami sebe nebo své kolegy.

Zabydlení v kanceláři

Pracovní binge-watching

Na to, že si kolegové na druhém monitoru občas pouští sportovní přenosy, jsme u nás už poměrně zvyklí. Jeden kolega si však během pracovní doby pravidelně pouštěl sitcom Kancl. Jak u toho zvládal psát články pro firemní blog, jsme dodnes nepochopili. :)

Když má někdo rád určitou úroveň…

Že si lidé do práce nosí vlastní přezůvky, už je u nás docela běžné. Ale jeden z našich kolegů byl tak zvyklý na pohodlí, že si do práce nosil vlastní vícevrstvý parfémovaný toaletní papír.

Ajťák odnaproti

Správce sítě v naší malé firmě se z praktických důvodů přestěhoval do domu naproti kanceláři. A když po něm potřebujeme něco urgentního, obvykle dorazí věci opravit v županu.

Čistý chrup je základ zdraví

Jeden z členů našeho týmu má v šuplíku kartáček na zuby. Prý to tak dělá víc lidí, a někteří jich dokonce mají v práci několik, ale nás, zvyklé na pravidelné čištění ráno a večer, to pořád trochu udivuje.

Máte skvělou firemní kulturu? Dejte o ní vědět i kandidátům skrz hodnocení vašich zaměstnanců na Atmoskop.cz.

Když si pracovní místo doslova zamilujete

Svatbu chtěla jedna kolegyně uspořádat u nás na terase. A i přes nedostatek svatebních míst v Praze a jejich rostoucí ceny za pronájmy to prý nebylo jen kvůli úspoře, ale proto, že to u nás má prostě ráda a zahrada se jí líbí.

Šel jsem jenom pro těstoviny…

Jeden náš zaměstnanec se nastěhoval vedle do vchodu. A pravidelně se pak začalo stávat, že když mu něco doma došlo, stavil se nabrat to ve firemní kuchyňce. Nejčastěji to byla zrna do firemního kávovaru. A když mu jednou došla mouka nebo těstoviny, v zásobách tu taky nějaké našel.

Pokojovky do každé kanceláře

Když jsme řešili stěhování do nových kanceláří, začalo se nám poměrně dost kolegů ozývat, že by potřebovali přestěhovat i květiny. U některých jich bylo víc než dalších věcí, které potřebují k práci.

Práce blíž než za rohem

Před několika lety u nás pracoval kolega, který bydlel v dodávce před naším sídlem. Parkoval rovnou před vchodem a sprchovat se chodil nahoru k šéfům. Musíme však podotknout, že alternativní způsoby života mu byly vlastní. Dnes už u nás sice nepracuje, ale na jeho maringotku na Šumavě občas stále rádi zajedeme.

Když je třeba něco vyžehlit

Kolegyně má ve skříni v kanceláři napařovací žehličku. Zrovna včera ji použila a běžela na rande. Domluvila si ho v restauraci dole v lobby mezi jednotlivými schůzkami…

 
Sdílejte