Užitečná sada PDF: Kompletní nábor. Připravte se na pohovory, pohlídejte smlouvy a postarejte se, ať k vám nováčci zapadnou

Je nám jasné, že momentálně běháte z pohovoru na pohovor, máte plné ruce práce s těmi, co už nastoupili, zároveň kmitáte, abyste se připravili na důležitou schůzku se šéfem, a občas se topíte v administrativě... Nepropadejte panice. Ze všech materiálů, které pro vás připravujeme, jsme vybrali unikátní sadu HR taháčků, které vám pomůžou podzimní shon zvládnout. Vytiskněte si je, držte se jednotlivých bodů a jen tak něco vás nezaskočí.

Kompletní nábor i onboarding

Jak zvládat pohovory s lehkostí

Do toho, jak přesně pohovor vedete, se vám plést nechceme. Jsou ale informace, které by měly zaznít vždy, i body, které byste měli rozhodně vynechat. Doporučujeme tuhle přípravu sdílet i s manažerem, který na pohovory chodí s vámi. Když budete působit jako sehraný tým profíků, uděláte dojem, to vám můžeme zaručit.

Checklist k pohovoru

Stáhnout (pdf, 62.5 KB)

Rychlá kontrola pracovních smluv

Ještě než k vám nováčci nastoupí, je správný čas na revizi důležitých papírů – hlavně pracovních smluv. Obsahují vše, co mají? Sestavili jsme vám seznam položek, na které byste ve smlouvě neměli zapomenout. Návod si můžete vytisknout a rovnou se pustit do odškrtávání. Tipy využijete i ve chvíli, kdy pracovní smlouvu vytváříte od základu.

Co nevynechat v pracovní smlouvě

Stáhnout (pdf, 63.5 KB)

Návody máte, tak je rovnou otestujte v praxi. Zveřejněte inzerát a začněte s pohovory.

Nepodceňte nástup a zaučení nových kolegů

Věděli jste, že skoro třetina lidí opustí práci během prvního půlroku? Zní to děsivě. Hlavně když si s náborem dáte takovou práci. Nováčkům často chybí zpětná vazba, informace o tom, jak to ve firmě chodí, a nedostatky bývají i v předávání úkolů. Ale žádný strach, i s tím si víme rady. Stáhněte si PDF, jak na onboarding.

Jak na adaptaci nováčků

Stáhnout (pdf, 198.7 KB)

Až dojde na ukončení zkušebky, bude se vám hodit ještě jeden soubor – dotazník k vyhodnocení zkušební doby. Ten pro vás máme taky. Je sestavený tak, aby ho mohl vyplnit nováček i jeho manažer, případně vy sami. Z tohoto dokumentu můžete vycházet i při následujících hodnoticích schůzkách se zaměstnancem.

Dotazník k vyhodnocení zkušební doby

Stáhnout (pdf, 77.7 KB)
 
Sdílejte