Užitečná sada PDF: Kompletní nábor. Připravte se na pohovory, pohlídejte smlouvy a postarejte se, ať k vám nováčci zapadnou

Je nám jasné, že momentálně běháte z pohovoru na pohovor, máte plné ruce práce s těmi, co už nastoupili, zároveň kmitáte, abyste se připravili na důležitou schůzku se šéfem, a občas se topíte v administrativě... Nepropadejte panice. Ze všech materiálů, které pro vás připravujeme, jsme vybrali unikátní sadu HR taháčků, které vám pomůžou podzimní shon zvládnout. Vytiskněte si je, držte se jednotlivých bodů a jen tak něco vás nezaskočí.

Kompletní nábor i onboarding

Jak zvládat pohovory s lehkostí

Do toho, jak přesně pohovor vedete, se vám plést nechceme. Jsou ale informace, které by měly zaznít vždy, i body, které byste měli rozhodně vynechat. Doporučujeme tuhle přípravu sdílet i s manažerem, který na pohovory chodí s vámi. Když budete působit jako sehraný tým profíků, uděláte dojem, to vám můžeme zaručit.

Checklist k pohovoru

Stáhnout (pdf, 62.5 KB)

Rychlá kontrola pracovních smluv

Ještě než k vám nováčci nastoupí, je správný čas na revizi důležitých papírů – hlavně pracovních smluv. Obsahují vše, co mají? Sestavili jsme vám seznam položek, na které byste ve smlouvě neměli zapomenout. Návod si můžete vytisknout a rovnou se pustit do odškrtávání. Tipy využijete i ve chvíli, kdy pracovní smlouvu vytváříte od základu.

Body, které nesmí chybět v pracovní smlouvě

Stáhnout (pdf, 63.5 KB)

Návody máte, tak je rovnou otestujte v praxi. Zveřejněte inzerát a začněte s pohovory.

Nepodceňte nástup a zaučení nových kolegů

Věděli jste, že skoro třetina lidí opustí práci během prvního půlroku? Zní to děsivě. Hlavně když si s náborem dáte takovou práci. Nováčkům často chybí zpětná vazba, informace o tom, jak to ve firmě chodí, a nedostatky bývají i v předávání úkolů. Ale žádný strach, i s tím si víme rady. Stáhněte si PDF, jak na onboarding.

Adaptace nováčků krok za krokem

Stáhnout (pdf, 198.7 KB)

Až dojde na ukončení zkušebky, bude se vám hodit ještě jeden soubor – dotazník k vyhodnocení zkušební doby. Ten pro vás máme taky. Je sestavený tak, aby ho mohl vyplnit nováček i jeho manažer, případně vy sami. Z tohoto dokumentu můžete vycházet i při následujících hodnoticích schůzkách se zaměstnancem.

Dotazník k vyhodnocení zkušební doby

Stáhnout (pdf, 77.7 KB)
 
Sdílejte
Řešíte spory zaměstnanců?
0