Tři čtvrtiny lidí vám rády pomůžou doladit (nejen) práci z domu. Nejúčinnější zaměstnanecký průzkum vede robot. Zkuste ho zdarma

Arnold je konverzační robot pro zaměstnanecké průzkumy, který sbírá zpětnou vazbu od zaměstnanců formou online chatu. Nově jsme ho kvůli současné situaci kolem pandemie vybavili i sadou témat týkajících se home office. Pomůže vám vyladit režim tak, aby se každý zaměstnanec cítil v pohodě, a celý tým tak dobře fungoval.

Zjistěte skutečné názory svých lidí a dále s nimi pracujte. Ocení to celé vaše HR oddělení, šéf a hlavně zaměstnanci. Jak to vypadá v praxi?

Testování od testovacích profíků

Třeba v dTestu předtím průzkumy spokojenosti zaměstnanců a zpětnou vazbu zajišťovali spíše neformálně a bez pomoci specializovaného nástroje. Spoléhali se na osobní komunikaci. Arnold je teď pro tuhle menší společnost přínosným doplněním péče o zaměstnance, kteří pracují na dálku v době koronavirové krize. Během dvou měsíců, kdy měli Arnolda k dispozici, zkoumali, jak Arnolda využívat s co největším efektem. A výsledky se dostavily rychle.

„Pro zaměstnance je Arnold novinka a myslím, že většina z nás, kteří ve firmě pracujeme, se s podobným robotem zatím nesetkala. Bylo pro nás zajímavé zjistit, jak to funguje, což zaručilo velkou návratnost odpovědí,“ svěřila se nám HR specialistka dTestu Kateřina Fridrichová, která měla zrovna v ruce čerstvé výsledky na téma vztahů v práci. „Je hezké, jak se lidé shodli na tom, že by uvítali více společných akcí a rádi by se častěji potkávali i mimo pracoviště. Je to důležitá informace pro mě i pro celou firmu, abychom se tímto tématem i do budoucna zabývali a věnovali lidem více času i mimo pracovní dobu, připravovali pro ně akce a spojovali je také mimo pracoviště.“

V dTestu teď chtějí začít na základě výsledků od Arnolda řešit to, co je potřeba, hned a nečekat na hodnocení pracovního výkonu, při němž sledují i spokojenost zaměstnanců. „Hodnocení totiž jinak děláme jednou za půl roku. Arnold by tedy podle mě mohl být do budoucna možností, jak získat rychlejší a konstantnější informace od zaměstnanců, pokud by ve firmě fungoval delší dobu,“ dodává Kateřina.

Zkuste si Arnolda na měsíc zdarma. Jak ho získat a s čím vším vám pomůže? To se dozvíte ve speciálním webináři.

Napoví víc než osobní kontakt

Kdo jiný potřebuje o své lidi pečovat víc než organizace, která pomáhá druhým? Green Doors poskytuje sociální služby pro lidi s duševním onemocněním a provozuje s nimi tréninkové restaurace. Arnolda tu oceňují. „V naší organizaci jsme se kvůli omezením souvisejícím s koronavirem sobě navzájem trochu vzdálili, máme provozovny v různých místech a nebyli jsme moc v kontaktu. I když nejsme velká organizace a za běžných okolností dokážeme věci sdílet osobně, máme systém supervizí a týmových porad, díky Arnoldovi jsem zjistila, že pod svícnem je největší tma. Lidí, kteří jsou vám v práci nejblíž a jsou nejpracovitější, se na spoustu věcí běžně nezeptáte,“ vysvětluje ředitelka organizace Myroslava Bubela.

Podle ní se díky Arnoldovi ukázaly také určité rozdíly mezi týmy, což bere jako inspiraci s tím něco udělat. Návratnost odpovědí je v Green Doors zhruba 70 až 80 %. „Arnold mi připadá jako fajn nástroj pro kombinaci s dalšími přístupy. Spousta lidí také odpovědi nevztáhla jen na dobu koronakrize, ale vyjádřili se obecně i k našemu běžnému fungování, takže dostáváme zpětnou vazbu, kterou se zabýváme,“ dodává.

Konkrétně se například odhalilo, že lidé potřebují více řešit strukturu organizace, zařazení některých pozic, systémy řízení. „A důležité je si uvědomit, že po akci vždy musí přijít reakce. Nestačí se věci od lidí jen dozvídat a mapovat si různá témata, ale také na ně opravdu reagovat,“ uzavírá svou zkušenost s Arnoldem Myroslava.

Témata, na která se Arnold zeptá za vás:

  • Řízení priorit a rozdělení práce
  • Psychická pohoda a rodinná situace
  • Efektivní práce z domova
  • Návrat do práce
  • Hodnocení změn
  • Efektivní interní komunikace
 
Sdílejte
Řešíte spory zaměstnanců?
0