Top 10 náborových videí s tahem na branku. Inspirujete se?

Náborová videa jsou kreativní cestou, jak upoutat pozornost potenciálních zaměstnanců. A mohou toho dosáhnout mnohem efektivněji než obyčejný psaný inzerát. Vyprávějí totiž příběh, který může upoutat i ty kandidáty, kteří o změně zaměstnání vlastně ani neuvažovali.

Top náborová videa

Zejména zástupci generace Z považují náborová videa za zajímavá a rádi je sdílejí na sociálních sítích. Podle průzkumů se na videonabídky práce hlásí až o 34 % více uchazečů. A jak vypadá dobře udělané náborové video? Neměla by v něm scházet nadsázka, originální myšlenka, ukázka pracovního prostředí a humor. Tyto ingredience jsou důležité, a pokud je smícháte ve správném poměru, výsledek překvapí i vás samotné.

Inspirujte se u zaměstnavatelů, jejichž náborová videa se mimořádně povedla.

1. Akčním hrdinou snadno a rychle

Na styl filmového traileru vsadil pražský dopravní podnik a do role neohroženého a každou situaci zvládajícího řidiče obsadil Tomáše Matonohu. Není divu, že se tento náborový spot stal legendou.

2. Zločin nemá šanci!

Rozhodně upoutal i originální počin lákající nebojácné kandidáty do řad strážníků Městské policie Brno. Vtipný spot ve stylu retro videohry se zkrátka povedl. Stejně jako boj s divokou kozou!

3. Sny a realita

Scéna jako z apokalyptického filmu a jeden neohrožený nindža, který všechno zvládne. A nakonec je to jinak. Podívejte se sami a zjistíte, že spot z náborové kampaně pražské záchranky nemá chybu.

4. Tajemství vesmíru

Start rakety, časosběrné záběry hvězdné oblohy a nevyřešené záhady. Americké vesmírné síly jsou novou složkou ozbrojených sil USA a jejich náborové video se stalo hitem... Než si ale začnete malovat kariéru jak z akčního filmu, zadržte. Space Force už asi mají víc kandidátů než raket a video již není dostupné.

5. Čaj, koláče a posilovna

Náborová videa s personalisty či zaměstnanci mohou působit někdy trochu křečovitě. Roli průvodce u americké společnosti Dropbox berou do svých rukou rozkošné, přidrzlé a přitom vtipné loutky.

6. Nečekané výzvy

Infarkt personalisty, podivné držení ruky a muž skákající z hořící budovy. Na tyto pohovory u nizozemské společnosti Heineken se kandidát dopředu rozhodně připravit nemůže.

7. Jak se vine červená nit

Od módní značky se očekává kreativita a švédská oděvní společnost Hennes & Mauritz (H&M) zvolila jako ústřední motiv svého náborového videa (zcela stylově) červenou nit.

8. A co takhle k CIA?

Všechno se může změnit v jediném okamžiku. A vy budete u toho! Když to slyší ti správní lidé, mohou začít přemýšlet o své kariéře u zpravodajské služby. A třeba to dotáhnou až na špiona.

9. Buď svůj!

Veselá parodie na typická náborová videa, ve které může voiceover soupeřit s hollywoodskými kasovními trháky. Spot izraelské společnosti Fiverr jistě patří k těm nejvtipnějším.

10. Síla odlišnosti

Některá náborová videa jsou tak dobrá, že je musíte sledovat znovu. Poetický spot britské globální reklamní agentury BBH je jedním z nich. Důležité je nepodceňovat sílu „černých ovcí“!

Máte chuť na další video? Koukněte hned na některý z webinářů Teamia v záznamu nebo se zapište na ten příští, tady jsou pro vás zdarma.

 
Sdílejte