Techloop využívá ChatGPT k analýze textů inzerátů. Ajťáci tak váš inzerát lépe najdou

Největší IT job portál Techloop začal úspěšně používat AI k lepšímu třídění a vyhledávání pracovních inzerátů. Díky umělé inteligenci se vaše vystavené pozice zobrazí těm pravým kandidátům.

Techloop využívá AI k analýze inzerátů

Najít pro firmu programátory, vývojáře a další odborníky není snadné. Užitečné je znát IT prostředí, což je velká výhoda Techloopu. Víme, jakým způsobem ajťáci hledají práci, a tomu přizpůsobujeme prostředí job portálu. Dokážeme tak k vašemu inzerátu efektivně přitáhnout ty správné oči a zvýšit šanci, že se přihlásí relevantní kandidáti. Nově jsme do tohoto procesu zapojili umělou inteligenci a výsledky jsou výborné.

Díky ChatGPT jsme schopni udělat analýzu inzerátů a správně je napárovat s vyhledáváním uživatelů Techloopu. Umělá inteligence totiž dokáže z textu inzerátu správně určit dva klíčové parametry, a to i v případě, že v inzerátu nejsou vůbec zmíněné: technologie používané k dané práci a programovací jazyky, které jsou mezi požadavky na kandidáta.

To však není všechno, AI umí také rozeznat, jestli jsou tyto dovednosti od zaměstnavatele vyžadované, anebo jen vítaným plusem. Dokáže je rozpoznat z kontextu daného softwarového vývoje. Když nám umělá inteligence začala inzeráty takto doplňovat, nejprve jsme to považovali za chybu. Pak se ale ukázalo, že má pravdu. Samotné nás to překvapilo, ale po dvou měsících zkušebního provozu a ověřování dosahuje téměř 100% přesnosti.

Na základě uvedené analýzy pak inzerát oštítkujeme. Tím se stane snadno dohledatelným v momentě, kdy bude IT specialista na danou technologii hledat všechny nabídky v určité technologii či programovacím jazyce – takhle totiž ajťáci hledají práci a Techloop jako ajťácký job board jim jde naproti. Díky tomu se pozice vystavené na Techloopu dostanou do hledáčku relevantních kandidátů, kteří se zajímají o nové příležitosti. Vyzkoušejte si to s námi.

 
Sdílejte