Stěhovák ledovců a dalších 11 podivných pracovních pozic

V Semaníně hledají nočního hlídače krav. Přijde vám to jako hodně originální práce? Oproti dalším nabídkám, které jsme objevili, je to slabý odvar. Asi víte, že existují testovači psího žrádla nebo profesionální pohřební plačky. Slyšeli jste ale někdy třeba o pštrosí chůvě?

Netradiční zaměstnání

1. Krysí cvičitel

Během vietnamské války byly do země rozesety miliony výbušných min. A ty dodnes číhají na končetiny potenciálních nešťastníků. V Africe ale dokážou trenéři vycvičit speciální obrovské krysy, které je vyčmuchají a označí. Dokonce cítí trinitrotoluen lépe než kdokoli jiný. Není proto divu, že se dovážejí i do Asie, kde by jinak byly spíš součástí jídelníčku.

2. Ledo-borec

Věřte nebo ne, ale existují i „sklízeči“ ledovců. Pomocí cool technologií dokážou přemístit zdroj kvalitní pitné vody, který by jinak roztál do slaného oceánu, na místo, kde je životodárná tekutina potřeba. Kolem ledovce postaví ze speciální lodi „plot“, který kolos drží pohromadě a dokáže ho nasměrovat na správnou trasu. Nehledě na to, že třeba zamezí dalšímu potopení zámořského parníku s Leonardem DiCapriem na palubě.

3. Lektor psího surfování

Ve světě, kde se utrácejí miliardy za péči o domácí mazlíčky, najde uplatnění i člověk, který učí buldočky a retrívry, jak zdolávat vlny na prkně. V Americe je zájem ze strany pejskařů velký, ale plat psích učitelů se pohybuje jen kolem deseti dolarů za hodinu.

4. Testovač hotelových postelí

Hotel Finn v Helsinkách hledal šťastlivce, který měl vyzkoušet a zrecenzovat postele pro hosty v 35 pokojích. Zájem byl větší než zima v Rovaniemi. Stejnou pozici inzerovala i čínská cestovatelská platforma Qunar. Tehdy se přihlásilo skoro osm tisíc spáčů.

Hledáte kandidáta na méně obvyklou pozici? Nebo takového, který má specifické znalosti a dovednosti? Webová aplikace Teamio vám práci usnadní, pomáhá najít ty pravé kandidáty na všechny druhy práce.

5. Filmový fanda na plný úvazek

Být placený za něco, co ve volném čase stejně děláte? To nabízí streamovací služba Netflix. Dává práci lidem, kteří zkouknou seriály nebo filmy předtím, než vyjdou, a přiřadí jim správné popisky a kategorie. Reality show o soutěžích psí krásy nebo romanci z australské ovčí farmy bychom za peníze zhlédli klidně i místo obědové pauzy.

6. Partnerský iluzionista

Kde myslíte, že si ženy můžou pronajmout přítele? Možná to nebude tak těžké uhodnout. Jen jedna země je královstvím sociálních zvláštností. Vztah na oko nabízejí muži v Tokiu. Firem je tu hned několik a dovolují, aby pronajatý přítel ženě uvařil, nechal ji spát ve své náruči, vzal ji do restaurace, na rande, nebo jí dokonce uklidil. Erotika ale nebývá na pořadu dne, od toho jsou prý jiné profese.

7. Pštrosí chůva

Práce pro milovníky mimísků. Jen místo výměny plínek a zvládání iracionálních záchvatů lidských mláďat sledujete roztomilé ptáky a bráníte jim jen v tom, aby do sebe neklovali, neutekli nebo je něco silnějšího než oni nesežralo. Ucházet se o tohle místo můžete třeba v Jihoafrické republice, kde si potrpí na pštrosí farmy.

8. Rybáři bicyklů

Dokonce i ten, kdo nikdy nebyl v Amsterdamu, ví, jak moc je tohle město známé nadšenými kolaři. Jenže jsou pro něj typické i vodní kanály, a obojí bohužel nejde dohromady. Proto město najímá „vyzdvihovače“ kol, která skončí na dně řeky. Ročně vytáhnou až 14 tisíc zrezlých kousků.

9. Záhadolog

„Tady býval sirotčinec a dodnes tu straší duchové desítek zbídačených dětí.“ To není zrovna věta, kterou chcete během pracovní doby běžně používat. Pokud tedy nejste paranormální průvodce. V Americe a Evropě jich je dost a nabízejí služby od lovení duchů po komentování prohlídek strašidelných domů a zámků. Mimochodem, v Česku působí třeba skupina Paranormal tým z Týnu nad Vltavou. Mají i vedoucí záhadologické sekce či „vyšetřovatele“.

10. Sběrač zbytků vesmírných raket

Vesmírné impérium Elona Muska SpaceX hledá lidi, kteří jsou ochotni v pracovní době vytahovat z moře na Floridě části raket Falcon 9, Falcon Heavy a kosmické lodi Dragon. Po každém startu z nich totiž něco odpadne. Tady asi klasické napichovátko na odpadky nebo smetáček stačit nebudou.

11. Oživlá mrtvola

Jedna z nejznámějších londýnských atrakcí London Dungeon pravidelně pořádá konkurzy na pozici zombie. Náplň práce, za kterou byste brali třicet tisíc liber ročně, je „jednoduchá“ – fingovat pokus o vraždu nešťastníků, kteří zaplatili za to, aby je někdo cizí honil ve tmě. Pozor, ti nejzkušenější zombíci to můžou dotáhnout až na Jacka Rozparovače nebo mučitele…

12. Garde pro trofej

Věděli jste, že se každý rok shání chůva pro Stanley Cup? Nejvzácnější trofej NHL je jen jedna a je dost drahá. Proto je potřeba někdo, kdo jí dělá společnost na všech cestách. Koukání na kus zlatého poháru na šampaňské může vypadat jako nudná pozice, ale pro nadšence, který spí v dresu Wayna Gretzkyho, je to práce snů.

Nám se líbí všechny pozice, které nezapadají do běžných kolonek. Osobně bychom ale nejvíc chtěli prospat pracovní dobu ve Finsku. Co vy?

Zajímá vás, co by vaši lidé ocenili a jak jsou spokojeni s prací, kterou dělají? Nechte chatbota Arnolda, ať to zjistí za vás. Vyberte si z 35 připravených témat nebo si upravte vlastní dotazník.

 
Sdílejte