Šikana a rovné zacházení na pracovišti: citlivá témata konverzací, se kterými vám nově pomůže Arnold

Šikana a diskriminace v práci

Cílem a zároveň povinností každého zaměstnavatele je zajistit pracovní prostředí, ve kterém se lidé budou cítit bezpečně a rovnocenně bez ohledu na své pohlaví, věk, rasu, náboženství, sexuální orientaci či jakékoliv jiné osobní charakteristiky. K tomu nyní můžete využít pomoc konverzačního robota Arnolda.

Ve svém účtu na Arnoldovi najdete v sekci Témata připravenou novou konverzaci, která se zabývá rovným zacházením a šikanou na pracovišti.

Konverzace postupně probírá chování lidí ve firmě, rovnost příležitostí, šikanu a sexuální obtěžování. Téma je dostupné pro edice Essential a Business. Pokud máte jednu z těchto edic, můžete se na něj prokliknout zde. Jestli s Arnoldem zatím nepracujete, můžete se s ním seznámit prostřednictvím několika konverzací zdarma.

K firemní kultuře patří nediskriminující pracovní prostředí

Nové téma pomáhá odhalit různé formy chování s rysy diskriminace a šikany na pracovišti, stejně jako důvody, proč vznikají. Zaměstnancům zároveň poskytuje možnost anonymního nahlášení nevhodného či nežádoucího chování na pracovišti a žádosti o pomoc při jeho řešení.

Aktivní přístup firmy k zajištění rovného zacházení a prevenci šikany přispívá k vytvoření zdravého, motivujícího a produktivního prostředí pro všechny zaměstnance.

Počítejte s vysokou citlivostí tématu

Náročné téma rovného zacházení a šikany na pracovišti v Arnoldově nabídce doposud chybělo a bylo nezbytné jej navrhnout tak, aby se lidé při odpovědích cítili dostatečně bezpečně. I proto je jeho základní nastavení na začátku anonymní (účastníci se mohou pod své jméno přepnout, pokud chtějí). Je tedy potřeba počítat s tím, že procento anonymity bude vyšší a nemusí odpovídat vašemu firemnímu standardu. Z důvodu citlivosti tématu doporučujeme v tomto případě sdílet výsledky s dalšími manažery s opatrností.

Arnold pro vás má připraveno mnoho dalších konverzačních témat, podívejte se na celou naši nabídku.

 
Sdílejte