Sales

Jsme první, s kým se naši klienti setkají, a momentálně nás je přes 120. Pro každého zákazníka chceme být leaderem a partnerem, který je vždy nablízku a dokáže poradit. To, že každý z nás je jiný, o sobě ale dobře víme. Některé věci však máme rozhodně společné. Třeba svobodu v tom, jak co dělat. Schůzky s klienty plánujeme, jak potřebujeme, a ani v call centru nemluvíme se zákazníky dle nějakých callscriptů. Je to zkrátka na nás.

Kdo tvoří Sales a co má na starost?

SME

Tým obchodníků, který prostřednictvím telefonních hovorů a video meetingů pečuje o menší a střední firmy a zároveň hledá i klienty nové.

MAKAM

My jsme ti obchodníci, kteří chodí k nejvýznamnějším klientům LMC, a to jak k velkým korporacím, tak k významným regionálním zaměstnavatelům. Přinášíme jim aktuální informace z trhu práce a pomáháme hledat ty nejlepší cesty k úspěšnému náboru.

Seduo

Kdyby existovala disciplína Maratonová štafeta, rozhodně bychom v ní excelovali, jelikož o tom přesně práce v tomhle týmu je. Každý obchodník zvlášť musí být profíkem a konzultantem v oboru vzdělávání, ale bez týmové souhry by to rozhodně nešlo, protože společně posouváme s klienty produkt tam, kde se dnes SEDUO.CZ nachází. Pravidelné změny v kombinaci s trpělivostí jsou tím, co musíme dokonale ovládat.

HR Architects

Kolegové z týmu HR Architects pomáhají klientům se značkou zaměstnavatele, tvoří náborové kampaně a kariérní stránky na míru. Jsou odborníci na vše kolem HR marketingu a svá řešení opírají o tvrdá data, která klientům umožňují řídit celý nábor.

Polsko

Menší tým obchodníků ve Varšavě prodává naše produkty a služby klientům na polském trhu (mobilní aplikace Praca za rogiem, Teamio).

Jak to u nás funguje?

Žijeme a vnímáme naši vizi, kdy peníze jsou odměnou za to, jak o naše zákazníky pečujeme. Jde samozřejmě o peníze, ale my máme jinou cestu. Důležité je hlavně know-how, získat si důvěru a vybudovat vztah s klientem.

  • Jsme skvělá parta lidí, trávíme spolu rádi čas i po práci a není to klišé, ale fakt.
  • Hodně si navzájem pomáháme, know-how se předává, adaptace je tak rychlejší.
  • Máme určitou míru svobody bez přemíry závazných procesů.
  • Prodáváme smysluplný a hodnotný produkt.
  • Jsme jednička na trhu, což vyžaduje zodpovědný a profesionální přístup.

Na druhou stranu je dobré vědět, že…

  • U nás se maká, plány jsou neúprosné.
  • Musíme mít dobré know-how, abychom mohli být klientovi partnerem.
  • Je třeba mít trpělivost. Naše snaha se projeví třeba až za několik let.
  • Někdy prodáváme agilní prototypy. Musíme o nich přesvědčit klienty, i když jsou teprve ve stádiu výroby.

Co říká o salesu Petr Procházka aneb Prochy, který ho vede?

Jaká je tvoje vize?

Velmi rád opakuji jako základ tzv. semafor: know-how + důvěra + vztah = nekonečné peníze. Podstatné je tedy nebrat peníze jako cíl. Ty můžou přijít až s důvěrou a know-how. Je důležité, abych jako obchodník věděl o zákazníkovi všechno, s kým jednám, co ho může trápit, a hlavně přemýšlel jako zákazník.

Jaký by podle tebe měl být správný obchodník?

Spolupráce obchodníka a klienta je jako dlouhodobé manželství. Čím déle jste spolu, tím více práce to potřebuje, aby se udrželo to nevšední a aby se to dále prohlubovalo. Peníze jsou pak tak velké, jak velké je to předcházející.

Je ještě něco, čím se řídíš při vedení Salesu?

Pro mě je inspirací Baťa: „Když neumíš, naučíme tě; když nevíš, vysvětlíme; když nemůžeš, pomůžeme; když nechceš, rozloučíme se.“

Sdílejte
 
Chcete se učit přes video v pohodlí domova?
0