Rolexky, příspěvek na botox i soukromý tryskáč. 11 ukázek toho, kam až se dá zajít s firemními benefity

Když některé firmy o někoho opravdu stojí, můžou mu snést skoro až modré z nebe. A tak často vymýšlejí takové výhody pro zaměstnance, nad kterými zůstává rozum skoro až stát. Pro pobavení přinášíme seznam 11 nejneskromnějších kousků, na něž jsme za poslední roky narazili.

Originální firemní benefity

Osobní komorník

Na komorníka nenarazíte jen v seriálu Panství Downton nebo u dveří Alžběty II. Chanelka pro manželku k výročí, lístky na operu nebo vyřízení nového auta? Vše zařídí soukromý komorník (moderně consierge), kterého platí některé firmy svým ředitelům a úspěšným manažerům, aby měli čas věnovat se práci a dál se rozvíjet.

S jistotou až do důchodu

Někteří lidé v práci hledají hlavně stabilitu a jistotu. Aby ji získali, jsou ochotni dát práci všechno. Některé firmy si to uvědomují a nabízí jim lukrativní místo se statusem „nevyhoditelnosti“. Po pár letech (někde po třech, jinde po pěti) dobře odvedené práce se tak v některých firmách dočkají uznání v podobě permanentní zaměstnanosti. Třeba v americké firmě Next Jump po zavedení „nevyhoditelnosti“ slavili: fluktuace zaměstnanců klesla ze 40 % na nulu a počet lidí, kteří práci zde „milovali“, stoupnul o 70 %.

Eko auta pro všechny

Některé moderní společnosti dokonce nabízejí dotace na zakoupení hybridního auta. V IT firmě Integrated Archive Systems sídlící v Palo Altu ale zatím zašli nejdál a nabízí rovnou 250 000 korun. CEO firmy Amy Rao totiž bojuje za zdravější přírodu a miluje ekologii. A její přístup funguje – už víc než polovina zaměstnanců téhle výhody využila.

Nejlepší světové výlety

Portlandská agentura VIA nabízí kromě obligátních masáží a meditace hlavně unikátní zážitky. Třeba v podobě lístků na legendární pouštní festival Burning Man, divadelní představení na Broadwayi, nebo dokonce výletu na severní pól za Santa Clausem. Brali bychom všechny možnosti. Co vy?

Máte ve firmě lepší než báječné benefity? Prodejte je kandidátům v inzerátu na našich pracovních portálech a oslovte cílové skupiny, které potřebujete.

Botox zdarma

Jedna PR agentura v britském Bournemouthu rozdává svým lidem každý měsíc příspěvek několik tisíc korun na zážitky nebo zdravotní úkony. Některé zaměstnankyně ho utrácí za botox, aby se cítily lépe. Každopádně všem firmám, které nechávají výběr benefitů na zaměstnancích, můžeme jedině zatleskat.

Příspěvky na plodnost

Streamovací platforma Spotify má kromě blaha posluchačů na mysli i dobro svých zaměstnanců. Nabízí jim uhrazení zamražení vajíček a léčby neplodnosti, jejíž cena se může vyšplhat až na 230 tisíc korun. Manažeři už si uvědomují, že nejen prací je člověk živ, a to je dobře.

Mastná odměna

Kalifornská developerská společnost Scopely pro změnu nabízí lidem, o které stojí, kufřík plný peněz obalených ve slanině. Konkrétně 260 tisíc korun. Proč ne? Hlavně ta masitá část je lákavá…

Masírka

Nové rolexky nebo třeba speciální masérské židle za stovky tisíc, to je jen část benefitů, které nabízí technologická firma Constellation.

Tisíce a relax

Představte si, že někde pracujete víc než dva roky. Co běžně dostanete? Určitě ne to, co zaměstnanci společnosti LoadSpring Solutions, která vyvíjí software pro projektové manažery. Ti se musí „spokojit“ s odměnou sto tisíc a delší dovolenou, aby mohli objevovat svět.

Soukromý tryskáč

Těm nejúspěšnějším nabízejí některé společnosti i využití služebních letadel pro soukromé účely. Je libo zaletět si po práci na Arubu? Ve světě velkých obratů není nic nemožné. Ani modré z nebe.

Vlastní ostrov

A kdo je podle nás vítěz, co se štědrých benefitů týče? Miliardář Richard Branson, zakladatel společnosti Virgin, koupil u pobřeží Austrálie nádherný ostrov Makepeace. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, sám žije na jednom ostrově v Karibiku. Jenže tohle pohádkové místo pořídil speciálně pro své australské zaměstnance. Aby toho nebylo málo, je ve tvaru srdíčka. My bychom si ho taky zamilovali…

 
Sdílejte