Rok 2021 v produktech LMC. Shrnujeme to nejdůležitější, co můžete od letoška využívat i vy

Pracovní trh se neustále vyvíjí a hledat nové zaměstnance nebo udržet si je si často žádá nové věci. I proto naše produkty neustále inovujeme, aby vyhovovaly potřebám doby, ale i vašim požadavkům. Letos jsme těch novinek přinesli poměrně hodně. A pokud vám některé z nich unikly, shrnujeme pro vás ty nejdůležitější, které můžete využít nebo z nich do budoucna těžit.

Novinky v produktech LMC

Inzeráty multimediální

Dlouho jste si o to říkali. Aby kandidáti mohli nahlédnout do vaší firmy už v inzerátech skrz fotky a videa. A letos na podzim jsme tohle volání vyslyšeli. Nově si tak můžete zdarma skrz svůj firemní profil v Teamiu přidat i více vizuálních prvků k inzerátům na Jobsech a na Práci, abyste kandidátům lépe ukázali, co obnáší práce na konkrétní pobočce či projektu. Možnost přiblížit firemní kulturu skrz fotografie a videa jsme pak letos přidali i na Atmoskopu.

Více prostoru pro vaši značku

Teamio PRO rozšířilo možnosti, jak propagovat vaši značku, a nově tak máte možnost vytvořit si vlastní web na doméně Teamia s výpisem náborů nebo si dané pozice snadno přidat na svoje stránky. Chceme vám prostě dávat více prostoru, a jestli ho využijete, je jen na vás.

Nábor přizpůsobený pro spolupráci

Moc dobře si uvědomujeme, jak je pro personalisty důležité při náboru klíčových pozic spolupracovat s manažery. I proto Teamio co nejvíce takové spolupráci přizpůsobujeme. HR manažer si tak může lépe nastavit práva pro liniové manažery – nově může liniovým manažerům dát jen práva pro hodnocení kandidátů či pro komunikaci s nimi.

Taky jsme začali pořádat webináře právě pro liniové manažery, aby věděli, proč je jejich spolupráce v náboru nutná a v čem můžou personalistům opravdu pomoci. Letos jsme měli hned čtyři a účastnilo se jich zhruba 420.

Rodina LMC vítá 16 tisíc ajťáků

Jobs.cz dlouhodobě patří k největším IT job boardům u nás na základě množství vystavených pozic. Ale protože téhle specifické a náročné cílové skupině chceme být ještě blíž, přidali jsme do rodiny produktů LMC jeden další. Jmenuje se Techloop.io a tenhle mladý a rozjetý portál nabízí tak trochu nový přístup, jak digitální pozice úspěšně obsazovat. Pokud jste ho ještě nevyzkoušeli a hledáte IT specialisty, je nejvyšší čas se na něj podívat.

Jobs.cz jako další magnet pro IT

Na digitály se nadále soustředíme i na Jobs.cz. Na nich jsme ostatně vyrostli a chceme jim být neustále nablízku. I proto jsme spustili zcela novou microsite, kterou začínáme plnit obsahem relevantním pro tyto uchazeče. Je postavený na reálných insightech do této cílové skupiny, kterou tím chceme k nám ještě víc přitáhnout. Zároveň si s ním klademe úkol edukativním obsahem přilákat do segmentu IT nové lidi, kterých je v něm nedostatek. Naše nová stránka tak už teď zahrnuje třeba podcasty s lidmi, kteří mají kariéru v digitálu už slušně rozjetou, virtuální soutěž v piškvorkách a ještě mnohem víc.

Aby toho nebylo málo, ještě jsme tuhle orientaci směrem na IT podpořili tematickou kampaní s indickým Davidem – ta zábavnou formou ukazuje, že na Jobs.cz si najde každý senior i junior ten nejlepší digitální job.

Matěje sice nevidíte, ale pracuje i pro vás

Na první pohled se toho na Jobsech letos moc nezměnilo, ale o to víc se děje v pozadí. Dlouhodobě se soustředíme na zvyšování kvality uchazečů a pomáhá nám s tím mimo jiné chytrý systém, který matchuje správné kandidáty s vhodnými společnostmi. Tomuhle dohazovačovi u nás říkáme Matěj a velmi pravděpodobně někde na pozadí pracuje i pro vás.

Práce za rohem jsou víc na očích

Velká část Čechů za prací prostě nechce dojíždět. I proto provozujeme mobilní aplikaci Práce za rohem. Abychom však lidem dali možnosti práce v jejich okolí víc na odiv, nově konkrétní nabídky zveřejňujeme i na webu aplikace. A těžit byste z toho měli brzy už i vy v podobě většího množství kandidátů, kteří si vašich nabídek práce snáz všimnou.

Vítáme taky slovenské lektory

Expanze našich produktů do zahraničí má pozitivní přínosy a synergie i pro nás v Česku. Před rokem jsme otevřeli naši vzdělávací platformu Seduo i na Slovensku, a všechny videokurzy od tamních kapacit tak nově můžete vy nebo vaši zaměstnanci studovat i tady. A že je o co stát.

Vzdělávání jede už i #naživo

Letos na jaře do Seduo ke klasickým videokurzům přidali i živé webináře s vybranými lektory, v nichž si studenti mohou prohloubit nabrané znalosti a doptat se na cokoliv, co je zajímalo, nebo třeba na věci, které jim nebyly tolik jasné. Říkáme jim prostě Seduo webináře #naživo.

Známe další Férové zaměstnavatele

Firemní kultura nám není lhostejná a ty firmy, které si na ní opravdu zakládají, proto už od loňského roku oceňujeme v soutěži Férový zaměstnavatel. Pokud vám tedy letošní ročník utekl, na vítěze se podívejte zde a v tom dalším třeba zabodujete i vy. Můžete tím získat poměrně slušný mediální prostor nebo prestiž, na kterou kandidáti slyší.

Arnold nově hlídá i onboarding

Náš chatbot Arnold se stále víc a víc osvědčuje pro zlepšování firemního prostředí a atmosféry. Témata konverzace do firemních průzkumů vám sice dokážeme přizpůsobit na míru, ale vycházíme vstříc i požadavkům doby a připravujeme také stále nové konverzace na aktuální témata. Nově si tak s ním můžete popovídat třeba o průběhu onboardingu a adaptačního procesu a také snadno v jeho dashboardu vyhodnocovat jejich slabá místa.

Případně jsme ho naučili i konverzace na aktuální témata sladění osobního a pracovního života, soustředěnosti zaměstnanců, hodnocení změn a řízení lidí na dálku.

Jsme na více platformách

Pomáhat vám chceme v náboru a péči o zaměstnance nejen našimi produkty, ale i obsahem. A abychom vám v něm byli ještě blíž, rozšířili jsme paletu našich článků taky o podcasty s inspirativními osobnostmi v oblasti HR. Nebo jsme k našim pravidelným datovým snídaním přidali i další videa, ve kterých shrnujeme základy, ale i novinky v našem oboru, které by vám neměly uniknout. A taky už jsme vydali letošní ročenku s tím nejdůležitějším, co o HR potřebujete vědět.

 
Sdílejte