Pravidla dovolené v PDF: co byste měli vědět, než je začnete schvalovat

V souvislosti s dovolenými každý rok vyvstává celá řada otázek. Kolik volných dnů kolegům zbývá? Jak zjednodušit schvalovací proces? Jak zařídit, aby zaměstnanci byli spokojeni, ale neodjeli všichni najednou? Stáhněte si našeho PDF poradce, který vám s tím vším pomůže.

Čerpání dovolené v PDF

Otázek a zdánlivých nejasností ohledně dní volna je ještě mnohem víc. Má zaměstnanec se zkráceným úvazkem stejný nárok na dovolenou jako jeho kolega, který stráví v práci 40 hodin týdně? Jak je to s lidmi pracujícími na dohody? Jak správně vypočítat výměru dovolené a kolik volných dnů lidem zbývá? Mohou firmy pracovníkům do čerpání dovolené mluvit? A kdy je možné dovolenou převádět?

Odpovědi na ně i na řadu dalších najdete v praktickém PDF, které si můžete stáhnout zdarma. Zjistíte tak, jestli máte u vás ve firmě vše nastaveno správně. A pak můžete v klidu odjet na dovolenou…

Víte, že váš nábor může frčet, i když vy se budete slunit na pláži? Pomůže vám s tím aplikace Teamio. Můžete být mobilní, zastupitelní a dosažitelní právě tak, jak vám vyhovuje, na cestách i na dovolené.

Co byste měli vědět o dovolené

Stáhnout (pdf, 4 MB)

Článek vznikl ve spolupráci s největší česko-slovenskou advokátní kanceláří HAVEL & PARTNERS a data v něm jsou aktuální k začátku června 2023. Ačkoliv ho viděly oči několika právníků, chápejte ho prosím pouze jako informativní a s obecným charakterem, nikoliv jako návod. Pokud ve vaší firmě dané téma řešíte, vždy se poraďte s experty na pracovní právo.

 
Sdílejte