Práce na zkrácený úvazek v praktickém PDF: co byste měli vědět, než se do ní pustíte

Částečný úvazek dává zaměstnancům možnost zapojit se do práce v takové míře, jaká je pro ně vhodná. Pro zaměstnavatele pak představuje šanci podchytit mladé talenty, udržet si ženy na rodičovské nebo získat ke spolupráci starší zkušené kolegy. Jak ji tedy ve firmě nastavit?

PDF přehled: Náležitosti práce na zkrácený úvazek

Zkrácené úvazky pomáhají k lepšímu uplatnění zranitelných skupin zaměstnanců a firmám s pokrytím pracovních míst. Spolu s dalšími způsoby, jako jsou sdílená pracovní místa, home office nebo pružná pracovní doba, tak patří k moderním způsobům zaměstnávání.

Na Jobs.cz lidé hledají místa šitá na míru. Oslovíte tu třeba šikovné studenty, rodiče malých dětí nebo aktivní seniory. Nabídněte jim práci na zkrácený úvazek a uvidíte sami.

Nedejte se odradit tím, že zákoník práce termín „zkrácený úvazek“ ani „částečný úvazek“ nezná. V legislativě se skrývá pod spojením „kratší pracovní doba“ a v našem manuálu najdete všechny potřebné informace. Chcete vědět, kolik hodin může mít částečný úvazek, jaká je minimální mzda a v jakých případech ušetříte při placení pojištění? Stáhněte si kompletní pravidla.

Manuál, jak na zkrácené úvazky

Stáhnout (pdf, 136.5 KB)
 
Sdílejte