Podvodné účetnictví a dalších 16 špeků, které personalisté našli v životopisech

Nábor je disciplína plná překvapení. Občas dost zábavných překvapení... Zeptali jsme se personalistů, jaké nejbizarnější věci našli v CVčkách uchazečů. U některých z nich nebudete věřit, že se opravdu staly.

Hlášky z životopisů

1. Nejvíce mě v CV rozesmála věta: „Již na základní škole jsem měl vlohy pro matematiku, vyhrál jsem matematického klokánka v sedmé třídě.“ A nejvíce mě rozplakala hrubka v kolonce jazyky – stálo tam „anglyčtina“.

2. Na pozici v IT, kde byla vyžadovaná hands-on zkušenost s datacenter technologiemi, mi interní HR shared service center z Polska poslalo CV s praxí „florist – florist – shop assistant – florist“. K dokonalosti už snad jen chybělo, že se kandidátka nejmenovala Líza Doolittleová.

3. Jeden kandidát měl na své „profi“ fotce okolo obličeje ve photoshopu/malování vytvořené rudé plameny. Vypadal jako Semir z Kobry 11.

4. Kandidát do CV přidal odkaz na svůj veřejný účet na instagramu, kde měl fotky polonahého zadku své přítelkyně.

5. Uchazečka uvedla v životopise: „Vynikající znalost podvodného účetnictví.“ Jsem přesvědčená, že někde jinde brzy místo najde.

6. V CV mě pobavily uvedené maily - picicinda@ a pinďour007@.

7. Jeden kandidát měl v sekci Koníčky „narození a úmrtí slavných osobností“. Pak mi vysvětlil, že ho zajímají historické souvislosti, kdo se kdy s kým mohl potkat. Ale na první pohled to bylo děsivé. :-)

8. Zaujala mě paní, která své zájmy vystihla pomocí velkého koláčového grafu – na kolik procent se čemu věnuje. Graf byl přes půl stránky.

9. Přišlo mi CV asi na 20 stránek, kam paní popsala vše včetně krátkodobých brigád. V nich mimo jiné uvedla mytí oltáře v kostele.

10. Jeden kandidát mi jako důvod, proč se zajímá o pozici Senior Sales Manager, uvedl: „Je mi 65 let, a splňuji tedy podmínky pro seniorní pozici.“

Potřebujete pomoc s náborem a organizací životopisů? Sáhněte po Teamiu.

11. Setkala jsem se s CV, jehož první stranu zabíral text velkými tučnými podtrženými písmeny: „Prosím zaměstnejte mě. Nastupuji IHNED. Pracuji IHNED. Již po 60 minutách vykazuji 100% pracovní výkon.“ Uchazeče jsem pozvala na pohovor k nám do Prahy, ale odmítl z Moravy přijet, pokud mu nezaplatíme cestu. Videopohovor odmítl.

12. Nikdy nezapomenu, když se mi přihlásil pan Smrtka. Neodpovídal našim požadavkům a musela jsem ho tedy odmítnout. Odmítla jsem Smrtku. Dodnes mě to trochu děsí.

13. Nejbizarnější, co jsem kdy v životopise viděla, byla fotka kandidáta (uchazeč na pozici CEO), který ležel oděn jen do miniaturních tang na gauči se vzorem tygří kůže.

14. Jeden uchazeč mi kdysi poslal CV, na jehož začátku stálo mimo jiné: „Inteligentní člověk / VYKRÝVACÍ KAPACITA / ŠIKOVNÝ SW ING Tichý PRACANT osoba čilá :) Moudrý chlap dříč životní optimista se zdravým sebevědomím :) Fajn inteligentní člověk :) Nejen technik úderník, schopný pracovat soustavně a soustředěně, a to jak samostatně, tak jako vynikající týmový hráč... Investor Spořínek :) PROGRAMÁTORSKOANALYTICKÉ ESO plus KOOPERAČNĚKOORDINAČNÍ ŽOLÍK ;)“

15. Jednoho dne jsem dostala CV kandidáta s fotkou přes celou titulní stranu, byla ohraničena tlustým rámem. Musela jsem se smát, protože místo životopisu jsem dostala parte…

16. Jeden uchazeč chtěl v CV napsat, že byl Barman. Místo toho ale napsal, že byl Batman. Dobré povolání. :-)

17. Na pohovor přišla nádherná slečna, měla dokonalou postavu, oblečení podle poslední módy, byla skvěle nalíčená. Ve svém CV uvedla u kvalit, které nabízí, na prvním místě vzhled. Kolegyně ji uvítala ve dveřích slovy: „Jo vy jste ta s tím vzhledem, tak pojďte dál…“

 
Sdílejte