naHRávky
Nové epizody podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasty nebo Anchor.

#62 Miroslav Svozílek, Michal Musil: McDonald’s a LMC radí, jak zvládnout onboarding nejmladší generace
Adaptace nováčků je velmi důležitá, a u mladých lidí bez pracovních zkušeností to platí dvojnásob. HR Supervisor Miroslav Svozílek se podělí o zkušenosti českého McDonaldu a Michal Musil z LMC přiblíží, jak do onboardingu zapojit konverzačního robota Arnolda.

#61 Vítězové Férového zaměstnavatele: Jak si udržet lidi dlouhá léta? Ptejte se jich na názor
Otevřená komunikace napříč firmou, snaha vtáhnout lidi do dění, umění vybrat si ty správné zaměstnance i vzájemná důvěra. To jsou podle vítězů ankety Férový zaměstnavatel roku 2023 – firem IRESOFT, ComAp a GasNet – základní stavební kameny příjemné a férové firemní kultury.

#60 Petra Smetáková: V LMC nenarazíte na zákeřňáky. Firemní kultura je mezi sebe nepustí
Spokojenost a výkon v práci ovlivňuje řada faktorů. Jedním z nejdůležitějších z nich je firemní kultura. O tu se v LMC stará HR manažerka Petra Smetáková. Jak vybírá HR nové kolegy, aby vše dobře klapalo a proč je pro firmu tolik důležitá vzájemná důvěra, se dozvíte v nových naHRávkách.

#59 Lenka Průšová: Je to chemie, namíchat správně tým, který poskládá ingredience kvalitní kosmetiky
Věda a vývoj jsou stále považovány spíše za doménu mužů. Kde se hledají profíci do tak specifického odvětví, jakým je kosmetický a farmaceutický průmysl, jak správně sladit tým a jak se dá udržet v pracovním procesu s dětmi po boku, prozradí vývojářka kosmetiky a zdravotnických prostředků Lenka Průšová.

#58 Tomáš Šebek: Firmy mohou výrazně ušetřit, když mají zdravé zaměstnance
Nepřítomnost lidí v práci i jejich nesoustředěnost kvůli zdravotním problémům mají pro firmy velké ekonomické dopady. České podniky to pochopily mezi prvními, proto se stávají průkopníky v řešení prevence. Poslechněte si podcast s lékařem Tomášem Šebkem.

#57 Vladimíra Glatzová: Na budoucí schopné advokáty se zaměřujeme už během jejich studia
Před 29 lety založila advokátní kancelář, která dnes patří k nejrespektovanějším u nás. Vladimíra Glatzová se postupně učila, kde hledat talenty do firmy i jak nastavit systém jejich hodnocení a vzdělávání.

#56 Zuzana Balážová: Když hledáte vývojáře, inzerát je důležitý, ale sám o sobě nestačí
Nábor IT specialistů je specifická disciplína. Zuzana Balážová je pomáhá hledat firmám, které na tuto činnost nemají vlastní kapacity. Opírá se o největší IT job board v Česku Techloop a databázi 18 000 profilů.

#55 Lucie Bášová a Kristýna Cejnarová: Potenciál maminek by neměl zůstat zavřený za dveřmi domácností
Profesionálky na mateřské či rodičovské mají expertní znalosti, ale omezenou volnou kapacitu. Lucie Bášová a Kristýna Cejnarová proto na základě vlastní zkušenosti založily Mumdoo, kde propojují projekty firem s odbornicemi, zejména z prostředí marketingu.

#54 Michaela Steinhauser: Uchazeč mě musí ohromit. Vždy počítám s tím, že ví víc než já
Její unikátní ponožkoboty si již získaly tisíce fanoušků. Michaela Steinhauser je spoluzakladatelka společnosti Skinners a vyrábí obuv, která respektuje přirozený tvar chodidla. Své zaměstnance si ráda vybírá sama, k čemuž jí pomáhá psychologické vzdělání. „Nejraději mám, když člověk dostane možnost vypracovat se sám nahoru,“ říká podnikatelka.

#53 Kateřina Musilová: Firmy často nechtějí nabírat starší lidi kvůli předsudkům
Lidé nad 50 let jsou na pracovním trhu mírně diskriminovaní. Podle statistiky úřadu práce tvoří padesátníci celou třetinu všech nezaměstnaných. „U hodně firem se jedná především o neznalost,” říká Kateřina Musilová z projektu Zlatá práce, který nabízí kariérní poradenství a pomáhá s orientací na trhu práce starším lidem. Ty také propojuje s firmami, které jsou starším zaměstnancům otevřené.

#52 Jan Meissner: Lidé z IT si dnes firmy hodně lustrují
Vývojáři dnes patří mezi nejžádanější pracovníky a je důležité se o ně náležitě starat. I proto jsme do nových naHRávek pozvali Community Managera Jana Meissnera z úspěšného českého start-upu Mews, který vyvíjí software pro světové hotely a restaurace. „Vývojáři chtějí pracovat především s lidmi, kteří je budou posouvat dál,” říká hned v úvodu našeho rozhovoru.

#51 Vladimír Kalinay a Ivana Kolcunová: Vývoj bez výzkumu je jako věštění z křišťálové koule
Aby produkty LMC co nejvíce vyhovovaly potřebám našich klientů, vyvíjíme je na základě podrobných uživatelských výzkumů. Tým UX research čítá 7 lidí, kteří každý den zajišťují, aby se do produktových týmů dostávaly informace o potřebách i chování zákazníků. Více o náplni práce našich výzkumníků se dozvíte v nových naHRávkách, kam přijali pozvání Ivana Kolcunová a Vladimír Kalinay.

#50 Petra Sochorová: Změny v pracovním právu jsou jedny z nejkomplikovanějších
Personalisté potřebují mít alespoň základní znalost pracovního práva. I proto jsme do nových naHRávek pozvali advokátku Petru Sochorovou z HAVEL & PARTNERS, která pro Magazín LMC pomáhá připravovat články do právní poradny. „HRisté by měli být stejně jako pracovněprávní advokáti dobrými psychology, protože se setkávají s těžkými životními situacemi kolegů,“ říká na úvod podcastu.

#49 Tomáš Štrbák: Nové Teamio je název pro skupinu změn, které usnadní personalistům práci
Populární ATS od LMC se dočkalo vylepšení. Nové Teamio, které vznikalo rok a půl, přináší nejen personalistům řadu výhod. Produktový manažer Tomáš Štrbák v nových naHRávkách mluví o různých vylepšeních a také odůvodňuje změny v systému. „Nové Teamio bereme jako rekonstrukci, díky které půjdou lépe přidávat vylepšení na základě zpětné vazby od personalistů,“ uvádí v podcastu jeden z hlavních důvodů, proč se LMC rozhodlo pro tak razantní změny.

#48 Markéta Kalinová: Kancelář už není jen místo, kam chodíme pracovat
LMC má za sebou akci roku, kdy se společnost přestěhovala z jednoho břehu Vltavy na druhý. Celá věc by se přitom neobešla bez naší office & procurement manažerky Markéty Kalinové, která měla celý projekt na starosti. „Nově máme firmu na jednom patře a celkově teď ke kancelářím přistupujeme úplně jinak,“ vysvětluje v nových naHRávkách.

#47 Lenka Bártová: To, že pečujete o postižené dítě, neznamená, že musíte zahodit své profesní cíle
Lze skloubit péči o postižené dítě s kariérou? Lenka Bártová z rané péče EDA dokazuje, že to rozhodně jde. Sama se totiž o dítě s handicapem stará, a jak říká v nových naHRávkách, do práce si chodí s nadšením. „Ať jsou v zaměstnání jakékoliv problémy, já si tam chodím odpočinout.“

#46 Férový zaměstnavatel 2022: O důležitosti firemní kultury s Mondi Štětí, UOL a dolphin consulting
Budovat příjemnou a férovou atmosféru na pracovišti se vyplatí. Hostem 46. dílu NaHRávek byly tři zástupkyně vítězů ankety Férový zaměstnavatel, kterou vyhlašuje portál Atmoskop ve spolupráci se soutěží Sodexo Zaměstnavatel roku. Ve studiu nám prozradily, v čem se vítězné firmy liší a v čem mají naopak stejný pohled na budování firemní kultury.

#45 Robert Hladil: Lidé chtějí pracovat ve firmách, které znají
Značka zaměstnavatele je v době, kdy kandidáti mají možnost si vybírat z více nabídek, důležitější než kdy dřív. Hostem 45. dílu naHRávek byl Robert Hladil, který se specializuje na korporátní komunikaci v agentuře Epic PR. „Když je značka firmy dobrá, přitahuje nejen zákazníky, ale také potenciální zaměstnance,“ vysvětluje.

#44 Helena Steinerová a Petr Pěčka: Díky průzkumu z Arnolda vznikly i naše firemní hodnoty
Hostem 44. dílu naHRávek byli Helena Steinerová a Petr Pěčka ze společnosti GasNet. Společně s Michalem Musilem z LMC představili výhody chatbota, který pomáhá společnostem získávat zpětnou vazbu od zaměstnanců. „Arnold napomáhá otevírat dialog s lidmi,“ vyzdvihuje hlavní přednost Helena Steinerová.

#43 Helena Široká a Kristýna Matějková: Díky chatbotovi projde v UniCredit Bank prvním kolem náboru každý
Helena Široká s Kristýnou Matějkovou vyvinuly v UniCredit Bank unikátního chatbota. Pomáhá jim hlavně na začátku náboru, kdy si s kandidáty místo personalisty povídá robot. „Ročně se nám přihlásí kolem 10 tisíc lidí. Dřív jsme procházely všechny životopisy a dost možná jsme zbytečně ztrácely talentované lidi, kteří neměli tak dobře napsané CV. Nyní projde prvním kolem náboru každý,“ vysvětlují hlavní přínos technologie.

#42 Zdeněk Rudolský a Helena Rojaz Ortiz z Impact Hubu: Atmosféra je u nás jiná než v normálních kancelářích
Zdeněk Rudolský přišel jako jeden z prvních v Česku s myšlenkou vybudování coworkingových prostor. Jak už to v podnikání ale někdy bývá, stála za tím spíš náhoda a shoda okolností. „Myšlenku přivést Impact Hub k nám mi vnukl člověk z Belgie, který nám zachraňoval rozbitou databázi v Amnesty International, kde jsem předtím pracoval,” prozradil v nových naHRávkách.

#41 Pavel Chmelař: Obchoďáci i personalisté neustále něco prodávají. Jen musí vědět co a komu.
Ze salesu do HR. Pavel Chmelař se vydal ve své kariéře poměrně neobvyklým směrem. Obchodnickou pozici Division Directora v Alze vyměnil za ředitele HR v investiční společnosti YD Capital. „HR mě vždycky zajímalo, výsledky jsme plnili díky lidem a já s nimi pracovat chtěl,“ odůvodňuje pracovní změnu v nových naHRávkách.

#40 Milan Fořt a Tomáš Pavlíček: Při psaní inzerátů musíte být trochu marketéři. Ne každý to umí, ale dá se to naučit
Mají na starosti marketing portálů Jobs.cz a Prace.cz a do chování kandidátů vidí jako málokdo. Milan Fořt a Tomáš Pavlíček i na základě dat a výzkumů vysledovali, že ačkoliv se lidé v nejistých časech do změny práce nehrnou, tak se toho pořád dá docela hodně udělat skvělým inzerátem. Pokud tedy dodržíte několik zásad. Poslechněte si, jaké to jsou především.

#39 Bára Habětínková: Klíč k náboru v globálním prostředí i měřítku? Data, věcnost a lidskost
V logistickém startupu ShipMonk musí svištět velkou rychlostí nejen zboží, ale i všechny firemní procesy. Bára Habětínková, mezinárodní šéfka HR, v něm má na starosti nastavení procesů v různých prostředích – od onboardingu v Mexiku, přes běžnou agendu personalistů až po analýzu náborových dat v Kanadě. Přiblíží nám jejich analytický přístup k psaní inzerátů, jak nabírají modré a bílé límečky, nebo přístup ke tvorbě firemního DNA.

#38 Lukáš Trnka: Turbulentní podmínky u nás přečkají jen ti nejodolnější
Státní agentura NAKIT se podílela na vývoji nástrojů Chytré karantény a kromě Portálu občana vytvořila i aplikaci Tečka. Šéf komunikace Lukáš Trnka vám přiblíží, jak se dělá nábor špičkových vývojářů do státem vysoce regulovaného prostředí.

#37 Andrew Elliott: IT profesionálové na inzeráty pečlivě reagují. Pokud jsou skvěle napsané
Andrew Elliott má více než deset let zkušeností s náborem IT expertů. A protože dobře ví, jak moc je jejich zaměstnávání komplexní, rozhodl se se svými kolegy založit portál Techloop. Ten se stal součástí rodiny LMC a sdružuje až 17 tisíc ajťáků. Poslechněte si, jak si dnes IT specialisté hledají práci a jaké inzeráty poutají jejich pozornost. Dozvíte se, v čem se Techloop odlišuje od klasických náborových cest a proč jeho tým fandí lidem, kteří se pro práci v IT rekvalifikovali.

#36 Judita Lebová: Obchodník umí klienta nadchnout. My zodpovíme každou jeho otázku
Judita se stala šéfkou nového oddělení Product Sales v LMC. Dříve jako produktový specialista pomáhala firmám zavádět náborový systém Teamio a Jobote. A protože se osvěta ve firmách ukázala jako klíčová, vzniklo nové oddělení. Poslechněte si, jak produktoví specialisté usnadňují jednání obchodníků s klienty. A nechte se nakazit Juditiným nadšením.

#35 Filip Kahoun: Lídři do období krize a do období míru jsou dva samostatné druhy
Filip Kahoun je lektor leadershipu, napsal dvoudílnou knihu Boj o pozornost a na Seduo.cz patří k jedněm z nejoblíbenějších školitelů. Má mnohaleté zkušenosti z nejvyššího vedení společností Česká pojišťovna, Generali nebo MALL.cz. V současné době školí pro značky, jako je třeba Google nebo Rohlík.cz. Poslechněte si rozhovor o tom, jak vést lidi způsobem, aby vás následovali i v době nejistoty.

#34 Liftago: Neklonujeme stávající zaměstnance. Jde nám o pestrost
Tentokrát jsme v naHRávkách přivítali hned dva hosty. Ondru Krátkého a Radka Svíčku – oba z vedení společnosti Liftago. Poodhalili, podle čeho vybírají nováčky do týmu i jak docílili toho, že ve firmě vládne velká svoboda a absolutní otevřenost. Pusťte si je do uší.

#33 Lucka Zajíčková z Kiitos Technologies: Práce na dálku už tady s námi zůstane
Lucie Zajíčková se dlouhodobě pohybuje v prostředí startupů a technologií. Působí v nizozemské firmě Kiitos Technologies, která se zaměřuje na vzdělávání lidí a zajištění IT specialistů pro firmy z celého světa. Lucka má na starosti péči o lidi a funguje na pozici Head of People, která je srovnatelná třeba s pozicí HR manažerky. Poslechněte si její zkušenosti s prací i náborem kompletně na dálku.

#32 Jiří Bureš ze školy da Vinci: Lidé u nás mají velkou míru svobody i zodpovědnosti, která je s tím spojená
V dnešním, tak trochu netradičním dílu naHRávek jsme obrátili pozornost ke školství. Povídali jsme si s Jiřím Burešem, ředitelem střední, základní a mateřské školy da Vinci z Dolních Břežan. V ní vynikají nejen férovým přístupem k žákům, ale i k zaměstnancům. Proto není náhodou, že se v žebříčku Férový zaměstnavatel 2020 škola umístila na druhém místě. Inspirujte se, jak to u nich chodí.

#31 Simona Zábržová ze Soulmio: Personalisté se vzdělávat o duševním zdraví musejí
Terapeuti ve firmě neřeší jen rozruch kolem pandemie, deprese či vyhoření. Se Simonou Zábržovou, majitelkou a ředitelkou Soulmio, jsme se bavili o důležitosti prevence v oblasti psychického zdraví. Poslechněte si praktické tipy, jak můžete jako personalisté začít zlepšovat rozpoložení sebe i svých lidí.

#30 Dalibor Holý: Češi svou práci prodávají lacino. Není divu, že nejsou lidi
Dalibor Holý vede na Českém statistickém úřadu odbor statistiky práce a rovných příležitostí. Jen málokdo má takový přehled o situaci na pracovním trhu a o tom, jaké je postavení různých pracovních skupin nebo co zaměstnavatelé i zaměstnanci řeší. Tomáš Ervín Dombrovský se vyptal na aktuální situaci i na dlouhodobé trendy. Tak příjemný poslech.

#29 Luu Ly Fabián Nguyen: Když chcete nabrat IT odborníka, je nejdůležitější mít smysluplný projekt
O náboru v IT se hodně mluví, ale málokdo ho opravdu umí. Luu Ly Fabián Nguyen spoluzaložila firmu 3Queens, která se na tuhle královskou HR disciplínu specializuje a je v ní fakticky dobrá. V naHRávkách LMC jsme si povídali o tom, co firmám pomáhá najít dobré IT specialisty a co potřebujete, když tenhle nábor chcete dělat dlouhodobě úspěšně. Jo a dozvíte se taky, jaké oslovení nemají lidé z IT rádi…

#28 Lucka Musilová: Na nový způsob práce jsme si museli zvykat. Dává nám ale neuvěřitelnou svobodu
Do vánočního speciálu jsme si letos pozvali Lucku Musilovou, marketingovou manažerku LMC. Ve firmě působí už přes 4 roky a má na starost nejen tento podcast, ale i celý ekosystém médií pro personalisty. V dílu se dozvíte, co všechno do rodiny LMC médií patří, co se letos povedlo, ale i jaké změny ve firmě plánujeme v novém roce. Tak hezké poslouchání.

#27 Pavla Němcová: Kytary.cz ladí své zaměstnance do pohody
Ve firmě Kytary.cz pracujete nejen s hudebními nástroji, ale i s umělci. HR manažerka Pavla Němcová je zvyklá, že už při náboru kandidáti zjišťují, jak je to s flexibilitou a jestli se toleruje, když zaměstnanec občas někde koncertuje. Pavla se spolu s 4členným HR týmem stará o 200 lidí plus brigádníky a s oblibou říká, že její tým je ladičkou pro celou společnost. Vyslechněte si, jak u nich probíhá nábor, co změnila pandemie a jakými benefity a tradicemi firma vyniká.

#26 Jana Jáčová: Když hledáte lidi, můžete fňukat, že to jde ztuha, nebo zkusit něco nového – třeba TikTok
Jestli si účetnictví spojujete s nudou, nepropadněte předsudkům! Jana z UOL Účetnictví je totiž takový jednorožec v oboru. Je velmi aktivní nejen na LinkedInu, ale i TikToku a nebojí se kontroverzních témat. Ve své firmě má propracovaný systém transparentního odměňování, osobně se účastní náboru a dává příležitost absolventům najít vysněnou pozici. Její firma se navíc pyšní oceněním Férový zaměstnavatel roku 2020 i 2021. Tenhle rozhovor si rozhodně nenechte ujít.

#25 Katka Mňuková a Petr Zedník: Naše data prozrazují, že lidé na inzeráty reagují nejčastěji od pondělí do středy
V naHRávkách jsme tentokrát přivítali hned dva produktové manažery LMC. Katku, která má už 4. rokem na starost pracovní portál Jobs.cz, a Petra, který v LMC začínal na produktu Prace.cz. Později se ale přesunul k Práci za rohem, kde je tým sestavený z lidí snad ze všech koutů Česka. Poslechněte si, jakým výzvám u obou produktů čelí a které zlepšováky pro koncové uživatele i personalisty připravili.

#24 Radek Procházka: Mladší kandidáti hodnotí kvalitu firmy hlavně podle toho, jak vypadá
Radek řídí firmu Prochazka & Partners a od roku 2017 organizuje soutěž Kancelář roku, která oceňuje atraktivní a funkční kanceláře v Česku. V novém dílu podcastu vám poví, jakou roli hrají kanceláře v náboru a péči o zaměstnance, které typy kanceláří teď mají lidi radši nebo co by firmám při přestavbě kanceláří doporučil.

#23 Dana Vyskočilová z Wunderman Thompson: Při náboru je pro mě nejdůležitější oboustranná otevřenost
Kariérní cesta Dany je od začátku velmi pestrá. Má technické vzdělání a začínala jako testerka. Postupem času se ale dostala k HR, ve kterém zůstala až do dneška. Už třetím rokem pracuje jako lovkyně talentů v jedné z nejznámějších digitálních agentur Wunderman Thompson. Podílí se i na projektu WPP Campus, který propojuje společný nábor a sdílení kandidátů u sesterských agentur. Poslechněte si její tipy, jak získat zajímavé lidi nebo jak pracovat v mezinárodním prostředí.

#22 Jana Jirušková ze Skanska: Na 100% transparentnost mezd zatím není česká společnost připravená
Ve společnosti Skanska působí na pozici manažerky odměňování a benefitů a v této oblasti se pohybuje jako ryba ve vodě. Dozvíte se, jaké nástroje Jana využívá pro reporting, jak řeší nacenění úplně nových pozic nebo proč jsou podle ní srozumitelná pravidla pro stanovení odměn důležitější než konkrétní částky.

#21 Milan Fridrich ze Seznam.cz: Trénujeme mnohá umění. Třeba jak propojit pracovní a osobní život nebo jak se hýbat v kanceláři
V oddělení jich je 6, říkají si trenéři a mají na starost vzdělávání přibližně dvou tisíc zaměstnanců. Milan Fridrich ze společnosti Seznam.cz pracuje v týmu trenérů už 13 let. Poslechněte si, v čem všem je u nich možné se posouvat a učit. Dozvíte se, jaké kurzy jsou aktuálně nejoblíbenější, ale také jak ve firmě probíhá školení nováčků nebo jak hodnotí a měří, zda jsou kurzy pro zaměstnance skutečně přínosné.

#20 Pavla Kluzáková z Člověka v tísni: Ani práce v nezisku není jen o nadšení. Bez procesů by to nešlo
Práce v nezisku je v mnoha ohledech jiná než ta v komerční sféře. Pavla Kluzáková má zkušenosti s oběma a momentálně vede centrální HR v Člověku v tísni. Zeptali jsme se jí proto, nakolik se nábor do neziskových organizací liší a jaké kvality musí kandidáti splňovat, ať už nastupují do týmu jako administrativní podpora, nebo se připojují k náročným zahraničním misím.

#19 Tereza Kučerová z Ambiente: Hosté se do gastra pomalu vrací. Na personál jsou náročnější než dřív
Tereza pracuje v Ambiente, známé gastronomické značce, která zastřešuje aktuálně 25 provozů. Jednotlivé provozovny fungují nezávisle a mají vždy svého vedoucího. Možná i proto je tady úloha HR velmi specifická a spojuje více rolí než třeba jinde. Poslechněte si, jak svou pozici Terka vnímá, jak se v Ambiente v této nelehké době daří nábor a co jako firma plánují do budoucna.

#18 Dominika Stašková, Tesco & Lukáš Stříbrný, Česká pošta: Abyste získali šikovné brigádníky, musíte být opravdu rychlí
Tentokrát se můžete těšit hned na dva hosty ze dvou firem. Dominika pracuje v řetězci Tesco a Lukáš u České pošty. Oba ve své firmě vedou náborová oddělení a naše moderátorka Míša Raková je vyzpovídala na téma letních brigád. Poslechněte si, kde brigádníky lovit, čím je oslnit nebo jak na rychlé a účelné zaškolení.

#17 Jana Rulíčková: Mám kolem sebe řadu schopných žen, které rozumí technice
Adient je firma z Kvasin, která vyrábí autosedadla. Ačkoliv jde o ryze technický podnik, Adient není jen pro kluky. Jana Rulíčková, která v této společnosti vede HR, to říká velmi jasně. V podcastu se navíc rozpovídala o tom, jak zvládali pandemii, o originálním přístupu k náboru i péči o zaměstnance.

#16 Marek Mičienka: Dělá mi radost, když je z kurzu nadšený nejen uživatel, ale i lektor
Marek pracuje v LMC jako content manager vzdělávacího portálu Seduo.cz. Na starosti má videokurzy od začátku až do konce. Řeší, co, kdy a s kým točit. A u přípravy videokurzů funguje jako metodik a někdy i jako psycholog. Nakoukněte do kuchařky pro Seduo.cz a poslechněte si, jak se obsah pro oblíbený vzdělávací portál vymýšlí.

#15 Petra Nulíčková z Alza.cz: Mám ráda administrativu a nebojím se ušpinit si ruce
Petra patří mezi nejznámější postavy českého HR. Pracuje už pátým rokem ve společnosti Alza.cz, aktuálně na pozici HR byznys partnerky pro pět oddělení. Náš moderátor Tomáš Ervín Dombrovský se jí vyptal na cestu Alzou, na úroveň českého HR marketingu i na to, jaké jsou podle ní aktuální trendy na pracovním trhu.

#14 Tomáš Křesťan a Olga Leharová ze Zásilkovny: Jak zvládnout nábor v raketově rostoucí firmě
Pozvání do další epizody přijal Tomáš Křesťan, šéf HR oddělení společnosti Packeta Group. Doprovodila ho Olga Leharová, která má ve firmě na starosti HR pro Česko, tedy pro oblíbenou Zásilkovnu. Tomáš Ervín Dombrovský se obou vyptal, jak zvládají raketový růst společnosti, administrativu po náboru astronomického počtu zaměstnanců a jak se jim daří zároveň udržet pozitivní a rodinnou atmosféru, kterou je firma známá.

#13 Miloš Myšička: Nejsme obchodníci, ale parťáci. Pomáháme personalistům, aby se ve firmách necítili jako administrativní podpora
Miloš Myšička je vedoucí Key Account manažerů a regionálních obchodníků společnosti LMC. On a celý jeho tým boří zažité představy o obchodnících, kteří prodají i to, co sami nemají. Poslechněte si, proč jim tak funguje vztah s klienty, jak řešili obchody během pandemie a kde pro svou práci hledají inspiraci.

#12 Vašek Staněk & Bára Čápková: Flexibilita a učení mají ve Vaskách hlavní slovo
Obuvnická firma Vasky ze Zlína je na českém trhu fenomén. Je to ryze výrobní firma, a zároveň pořád ještě startup. Takových u nás moc není. Za jejím vznikem stojí třiadvacetiletý Václav Staněk. Do naHRávek jsme si pozvali Vaška i jeho kolegyni Báru Čápkovou, která má ve Vaskách na starosti oblast HR.

#11 Braňo Frk: Mozek dospělých má sice „zastaralý procesor“, ale může těžit z životních zkušeností
Dalším hostem podcastu naHRávky je odborník na vzdělávání dospělých – Braňo Frk. Spolu s Tomášem Ervínem Dombrovským probrali mýty o vzdělávání dospělých, tipy, jak se učit online nebo jak ideálně nastavit firemní vzdělávání, aby bylo přínosem pro zaměstnance i zaměstnavatele. Příjemný poslech.

#10 Michal Šrajer: Nesnažte se offline kancelář překlopit 1 : 1 do online prostředí. Buďte kreativnější
Michal Šrajer se přes 10 let stará o to, aby byli lidé v práci šťastnější. Vystudoval matfyz, kde se pohyboval v ryze IT prostředí, pak se zaměřil na lidi a jejich spokojenost skrze spoluzaložení firmy Inmite a následně Happiness@Work. No a v dnešní době home officů se snaží propojit oba světy, aby fungovaly a aby lidé co nejméně trpěli ze vzájemného odloučení. Poslechněte si jeho zkušenosti a tipy, jak se s pandemií ve firmě poprat.

#9 Monika Štekrová: Děláme maximum, aby zákazníci produktům rozuměli a využívali je rádi
Monika Štekrová v LMC vede tým, který se zabývá zákaznickou zkušeností, úspěchem a spokojeností. Konkrétně se jejímu oboru říká customer success. V praxi se Monika a její tým snaží především o to, aby klienti jednotlivým produktům a službám rozuměli, dokázali je využívat na maximum a byli s nimi spokojení. V podcastu prozradila, podle čeho zjišťují, co je potřeba na produktech zlepšit, a jaké nástroje k tomu využívají.

#8 Markéta Tesařová: Na práci rukama nabíráme dochvilné kandidáty, kteří jsou ochotni se učit
Markéta má několikaleté zkušenosti z HR oddělení poradenské firmy KPMG. Z pražské kanceláře se ale před čtyřmi lety přesunula do Mělníka, do ryze výrobní společnosti Danzer Bohemia-Dýhárna, kde působí na pozici HR generalist. V nové epizodě naHRávek se rozpovídala o zkušenostech s náborem dělníků, ale také o tom, jak specifická je v jejich firmě interní komunikace. Užijte si poslech.

#7 Lucia Rott: Vývojáři jsou jen lidi. Nemluvme o nich jako o bytostech z jiné planety
Má zkušenosti z digitální společnosti U.plus, nyní pracuje jako HR business partnerka v internetovém obchodě Bonami a současně studuje psychoterapeutický výcvik na Institutu postmoderního vzdělávání Gaudia. Řeč je o Lucii Rott, která si umí poradit s náborem IT specialistů a do firmy se snaží přenášet znalosti z oblasti psychoterapie, která jí je blízká.

#6 Jaroslava Valová & Tomáš Vala: Ve firmě nechceme zaměstnance, ale spolupracovníky
Když Jaroslava Valová před 30 lety zakládala SIKO v malé obci Čimelice, bylo pro ni výzvou zaměstnávat sousedy, známé a kamarády. Někteří z nich ale ve firmě spokojeně pracují do dneška. K rozhovoru o lidech, firemní kultuře i hodnotách, které jsou platné snad pro všechny firmy, jsme s paní Jaroslavou přizvali také jejího syna – dnes generálního ředitele společnosti SIKO – Tomáše Valu. Příjemný poslech.

#5 Roman Sovka: S IT profíky jednám na rovinu. Na náborové triky jsou alergičtí
Zhruba před 10 lety Roman začínal v personální agentuře jako IT recruiter. Momentálně pracuje v dánské technologické firmě NNIT. Za dobu své kariéry nasbíral cenné zkušenosti s žádanými kandidáty – IT specialisty různého zaměření. A naše Míša Raková se na všechny jeho tipy (i tajné IT návnady) vyptala.

#4 Margaret Starka: diverzita a inkluze nemají ve firmě fungovat jako strašák
Red Bull, kde Margaret Starka pracovala 14 let, jí dal profesní křídla a také zkušenosti s marketingem, které ráda přenáší do práce s lidmi. Aktuálně se věnuje projektu BE-DNA a pomáhá firmám spoluvytvářet firemní kulturu s ohledem na rozmanitost. Do naHRávek ji vyzpovídal Tomáš Ervín Dombrovský.

Vánoční speciál s Míšou a Ervínem: Jaký byl rok 2020 a co nás čeká v tom dalším?
Co na sebe prozradili moderátoři podcastu naHRávky? Tentokrát neměli hosta, a tak se vyzpovídali navzájem. Ervín prozradil, jak přišel ke svému jménu a taky jak bude letos v LMC probíhat vánoční večírek. Míša práskla, jak je možné, že na konci roku končí v práci, a jak ve firmě letos řeší dárky klientům.

#3 Katka Váně & Jarda Franta z LMC: Employer branding je víc než pěkné kariérní stránky
Káťa a Jarda se v LMC věnují budování značky zaměstnavatele a HR marketingu. Pomáhají firmám zjistit, čím jsou jedinečné a jak na trhu práce mohou mezi konkurencí vyniknout. Poslechněte si jejich pohled na employer branding v nové epizodě podcastu naHRávky.

#2 Veronika Dubská: Na první vizitce jsem měla uvedeno, že jsem optimistka a networking agentka
Prošla si neziskovkami, zakládáním coworkingových prostorů v ČR i korporátem. A teď pomáhá firmám vytvářet prostředí, kam lidé chodí rádi. Navíc je mistryní v networkingu. Pro svůj široký záběr a lásku k tomu, co dělá, nemohla Veronika v LMC podcastu naHRávky chybět.

#1 Drahomíra Jiráková: Nikdy jsem neuvažovala o tom, odejít z McDonald's
Ve vedení největšího fastfoodového řetězce u nás byla 25 let. Vedla v McDonald's PR a několik let také HR oddělení. Za tu dobu nasbírala desítky příhod a zkušeností. Proto jsme ji pozvali do prvního dílu LMC podcastu naHRávky. Povídání s ní bylo okouzlující, zaposlouchejte se.