naHRávky

Nové epizody podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasty nebo Anchor.

#25 Katka Mňuková a Petr Zedník: Naše data prozrazují, že lidé na inzeráty reagují nejčastěji od pondělí do středy

V naHRávkách jsme tentokrát přivítali hned dva produktové manažery LMC. Katku, která má už 4. rokem na starost pracovní portál Jobs.cz, a Petra, který v LMC začínal na produktu Prace.cz. Později se ale přesunul k Práci za rohem, kde je tým sestavený z lidí snad ze všech koutů Česka. Poslechněte si, jakým výzvám u obou produktů čelí a které zlepšováky pro koncové uživatele i personalisty připravili.

#24 Radek Procházka: Mladší kandidáti hodnotí kvalitu firmy hlavně podle toho, jak vypadá

Radek řídí firmu Prochazka & Partners a od roku 2017 organizuje soutěž Kancelář roku, která oceňuje atraktivní a funkční kanceláře v Česku. V novém dílu podcastu vám poví, jakou roli hrají kanceláře v náboru a péči o zaměstnance, které typy kanceláří teď mají lidi radši nebo co by firmám při přestavbě kanceláří doporučil.

#23 Dana Vyskočilová z Wunderman Thompson: Při náboru je pro mě nejdůležitější oboustranná otevřenost

Kariérní cesta Dany je od začátku velmi pestrá. Má technické vzdělání a začínala jako testerka. Postupem času se ale dostala k HR, ve kterém zůstala až do dneška. Už třetím rokem pracuje jako lovkyně talentů v jedné z nejznámějších digitálních agentur Wunderman Thompson. Podílí se i na projektu WPP Campus, který propojuje společný nábor a sdílení kandidátů u sesterských agentur. Poslechněte si její tipy, jak získat zajímavé lidi nebo jak pracovat v mezinárodním prostředí.

#22 Jana Jirušková ze Skanska: Na 100% transparentnost mezd zatím není česká společnost připravená

Ve společnosti Skanska působí na pozici manažerky odměňování a benefitů a v této oblasti se pohybuje jako ryba ve vodě. Dozvíte se, jaké nástroje Jana využívá pro reporting, jak řeší nacenění úplně nových pozic nebo proč jsou podle ní srozumitelná pravidla pro stanovení odměn důležitější než konkrétní částky.

#21 Milan Fridrich ze Seznam.cz: Trénujeme mnohá umění. Třeba jak propojit pracovní a osobní život nebo jak se hýbat v kanceláři

V oddělení jich je 6, říkají si trenéři a mají na starost vzdělávání přibližně dvou tisíc zaměstnanců. Milan Fridrich ze společnosti Seznam.cz pracuje v týmu trenérů už 13 let. Poslechněte si, v čem všem je u nich možné se posouvat a učit. Dozvíte se, jaké kurzy jsou aktuálně nejoblíbenější, ale také jak ve firmě probíhá školení nováčků nebo jak hodnotí a měří, zda jsou kurzy pro zaměstnance skutečně přínosné.

#20 Pavla Kluzáková z Člověka v tísni: Ani práce v nezisku není jen o nadšení. Bez procesů by to nešlo

Práce v nezisku je v mnoha ohledech jiná než ta v komerční sféře. Pavla Kluzáková má zkušenosti s oběma a momentálně vede centrální HR v Člověku v tísni. Zeptali jsme se jí proto, nakolik se nábor do neziskových organizací liší a jaké kvality musí kandidáti splňovat, ať už nastupují do týmu jako administrativní podpora, nebo se připojují k náročným zahraničním misím.

#19 Tereza Kučerová z Ambiente: Hosté se do gastra pomalu vrací. Na personál jsou náročnější než dřív

Tereza pracuje v Ambiente, známé gastronomické značce, která zastřešuje aktuálně 25 provozů. Jednotlivé provozovny fungují nezávisle a mají vždy svého vedoucího. Možná i proto je tady úloha HR velmi specifická a spojuje více rolí než třeba jinde. Poslechněte si, jak svou pozici Terka vnímá, jak se v Ambiente v této nelehké době daří nábor a co jako firma plánují do budoucna.

#18 Dominika Stašková, Tesco & Lukáš Stříbrný, Česká pošta: Abyste získali šikovné brigádníky, musíte být opravdu rychlí

Tentokrát se můžete těšit hned na dva hosty ze dvou firem. Dominika pracuje v řetězci Tesco a Lukáš u České pošty. Oba ve své firmě vedou náborová oddělení a naše moderátorka Míša Raková je vyzpovídala na téma letních brigád. Poslechněte si, kde brigádníky lovit, čím je oslnit nebo jak na rychlé a účelné zaškolení.

#17 Jana Rulíčková: Mám kolem sebe řadu schopných žen, které rozumí technice

Adient je firma z Kvasin, která vyrábí autosedadla. Ačkoliv jde o ryze technický podnik, Adient není jen pro kluky. Jana Rulíčková, která v této společnosti vede HR, to říká velmi jasně. V podcastu se navíc rozpovídala o tom, jak zvládali pandemii, o originálním přístupu k náboru i péči o zaměstnance.

#16 Marek Mičienka: Dělá mi radost, když je z kurzu nadšený nejen uživatel, ale i lektor

Marek pracuje v LMC jako content manager vzdělávacího portálu Seduo.cz. Na starosti má videokurzy od začátku až do konce. Řeší, co, kdy a s kým točit. A u přípravy videokurzů funguje jako metodik a někdy i jako psycholog. Nakoukněte do kuchařky pro Seduo.cz a poslechněte si, jak se obsah pro oblíbený vzdělávací portál vymýšlí.

#15 Petra Nulíčková z Alza.cz: Mám ráda administrativu a nebojím se ušpinit si ruce

Petra patří mezi nejznámější postavy českého HR. Pracuje už pátým rokem ve společnosti Alza.cz, aktuálně na pozici HR byznys partnerky pro pět oddělení. Náš moderátor Tomáš Ervín Dombrovský se jí vyptal na cestu Alzou, na úroveň českého HR marketingu i na to, jaké jsou podle ní aktuální trendy na pracovním trhu.

#14 Tomáš Křesťan a Olga Leharová ze Zásilkovny: Jak zvládnout nábor v raketově rostoucí firmě

Pozvání do další epizody přijal Tomáš Křesťan, šéf HR oddělení společnosti Packeta Group. Doprovodila ho Olga Leharová, která má ve firmě na starosti HR pro Česko, tedy pro oblíbenou Zásilkovnu. Tomáš Ervín Dombrovský se obou vyptal, jak zvládají raketový růst společnosti, administrativu po náboru astronomického počtu zaměstnanců a jak se jim daří zároveň udržet pozitivní a rodinnou atmosféru, kterou je firma známá.

#13 Miloš Myšička: Nejsme obchodníci, ale parťáci. Pomáháme personalistům, aby se ve firmách necítili jako administrativní podpora

Miloš Myšička je vedoucí Key Account manažerů a regionálních obchodníků společnosti LMC. On a celý jeho tým boří zažité představy o obchodnících, kteří prodají i to, co sami nemají. Poslechněte si, proč jim tak funguje vztah s klienty, jak řešili obchody během pandemie a kde pro svou práci hledají inspiraci.

#12 Vašek Staněk & Bára Čápková: Flexibilita a učení mají ve Vaskách hlavní slovo

Obuvnická firma Vasky ze Zlína je na českém trhu fenomén. Je to ryze výrobní firma, a zároveň pořád ještě startup. Takových u nás moc není. Za jejím vznikem stojí třiadvacetiletý Václav Staněk. Do naHRávek jsme si pozvali Vaška i jeho kolegyni Báru Čápkovou, která má ve Vaskách na starosti oblast HR.

#11 Braňo Frk: Mozek dospělých má sice „zastaralý procesor“, ale může těžit z životních zkušeností

Dalším hostem podcastu naHRávky je odborník na vzdělávání dospělých – Braňo Frk. Spolu s Tomášem Ervínem Dombrovským probrali mýty o vzdělávání dospělých, tipy, jak se učit online nebo jak ideálně nastavit firemní vzdělávání, aby bylo přínosem pro zaměstnance i zaměstnavatele. Příjemný poslech.

#10 Michal Šrajer: Nesnažte se offline kancelář překlopit 1 : 1 do online prostředí. Buďte kreativnější

Michal Šrajer se přes 10 let stará o to, aby byli lidé v práci šťastnější. Vystudoval matfyz, kde se pohyboval v ryze IT prostředí, pak se zaměřil na lidi a jejich spokojenost skrze spoluzaložení firmy Inmite a následně Happiness@Work. No a v dnešní době home officů se snaží propojit oba světy, aby fungovaly a aby lidé co nejméně trpěli ze vzájemného odloučení. Poslechněte si jeho zkušenosti a tipy, jak se s pandemií ve firmě poprat.

#9 Monika Štekrová: Děláme maximum, aby zákazníci produktům rozuměli a využívali je rádi

Monika Štekrová v LMC vede tým, který se zabývá zákaznickou zkušeností, úspěchem a spokojeností. Konkrétně se jejímu oboru říká customer success. V praxi se Monika a její tým snaží především o to, aby klienti jednotlivým produktům a službám rozuměli, dokázali je využívat na maximum a byli s nimi spokojení. V podcastu prozradila, podle čeho zjišťují, co je potřeba na produktech zlepšit, a jaké nástroje k tomu využívají.

#8 Markéta Tesařová: Na práci rukama nabíráme dochvilné kandidáty, kteří jsou ochotni se učit

Markéta má několikaleté zkušenosti z HR oddělení poradenské firmy KPMG. Z pražské kanceláře se ale před čtyřmi lety přesunula do Mělníka, do ryze výrobní společnosti Danzer Bohemia-Dýhárna, kde působí na pozici HR generalist. V nové epizodě naHRávek se rozpovídala o zkušenostech s náborem dělníků, ale také o tom, jak specifická je v jejich firmě interní komunikace. Užijte si poslech.

#7 Lucia Rott: Vývojáři jsou jen lidi. Nemluvme o nich jako o bytostech z jiné planety

Má zkušenosti z digitální společnosti U.plus, nyní pracuje jako HR business partnerka v internetovém obchodě Bonami a současně studuje psychoterapeutický výcvik na Institutu postmoderního vzdělávání Gaudia. Řeč je o Lucii Rott, která si umí poradit s náborem IT specialistů a do firmy se snaží přenášet znalosti z oblasti psychoterapie, která jí je blízká.

#6 Jaroslava Valová & Tomáš Vala: Ve firmě nechceme zaměstnance, ale spolupracovníky

Když Jaroslava Valová před 30 lety zakládala SIKO v malé obci Čimelice, bylo pro ni výzvou zaměstnávat sousedy, známé a kamarády. Někteří z nich ale ve firmě spokojeně pracují do dneška. K rozhovoru o lidech, firemní kultuře i hodnotách, které jsou platné snad pro všechny firmy, jsme s paní Jaroslavou přizvali také jejího syna – dnes generálního ředitele společnosti SIKO – Tomáše Valu. Příjemný poslech.

#5 Roman Sovka: S IT profíky jednám na rovinu. Na náborové triky jsou alergičtí

Zhruba před 10 lety Roman začínal v personální agentuře jako IT recruiter. Momentálně pracuje v dánské technologické firmě NNIT. Za dobu své kariéry nasbíral cenné zkušenosti s žádanými kandidáty – IT specialisty různého zaměření. A naše Míša Raková se na všechny jeho tipy (i tajné IT návnady) vyptala.

#4 Margaret Starka: diverzita a inkluze nemají ve firmě fungovat jako strašák

Red Bull, kde Margaret Starka pracovala 14 let, jí dal profesní křídla a také zkušenosti s marketingem, které ráda přenáší do práce s lidmi. Aktuálně se věnuje projektu BE-DNA a pomáhá firmám spoluvytvářet firemní kulturu s ohledem na rozmanitost. Do naHRávek ji vyzpovídal Tomáš Ervín Dombrovský.

Vánoční speciál s Míšou a Ervínem: Jaký byl rok 2020 a co nás čeká v tom dalším?

Co na sebe prozradili moderátoři podcastu naHRávky? Tentokrát neměli hosta, a tak se vyzpovídali navzájem. Ervín prozradil, jak přišel ke svému jménu a taky jak bude letos v LMC probíhat vánoční večírek. Míša práskla, jak je možné, že na konci roku končí v práci, a jak ve firmě letos řeší dárky klientům.

#3 Katka Váně & Jarda Franta z LMC: Employer branding je víc než pěkné kariérní stránky

Káťa a Jarda se v LMC věnují budování značky zaměstnavatele a HR marketingu. Pomáhají firmám zjistit, čím jsou jedinečné a jak na trhu práce mohou mezi konkurencí vyniknout. Poslechněte si jejich pohled na employer branding v nové epizodě podcastu naHRávky.

#2 Veronika Dubská: Na první vizitce jsem měla uvedeno, že jsem optimistka a networking agentka

Prošla si neziskovkami, zakládáním coworkingových prostorů v ČR i korporátem. A teď pomáhá firmám vytvářet prostředí, kam lidé chodí rádi. Navíc je mistryní v networkingu. Pro svůj široký záběr a lásku k tomu, co dělá, nemohla Veronika v LMC podcastu naHRávky chybět.

#1 Drahomíra Jiráková: Nikdy jsem neuvažovala o tom, odejít z McDonald's

Ve vedení největšího fastfoodového řetězce u nás byla 25 let. Vedla v McDonald's PR a několik let také HR oddělení. Za tu dobu nasbírala desítky příhod a zkušeností. Proto jsme ji pozvali do prvního dílu LMC podcastu naHRávky. Povídání s ní bylo okouzlující, zaposlouchejte se.

Vyhýbáte se přelétavým kandidátům?
0