Ostrovy, houpačky i zenová místnost, kde se nesmí pracovat. Podívejte se, jak to vypadá v LMC

Nové kanceláře, do kterých jsme se nedávno přestěhovali, jsou unikátní v mnoha ohledech. Promyšlené pro soustředěnou práci bez vyrušování i pro setkávání v týmu. Rádi tu pracujeme a hrdě provádíme své hosty, teď zveme na prohlídku i vás.

Nové kanceláře LMC

Před velkým stěhováním z jednoho břehu Vltavy na druhý jsme si nejprve udělali jasno v tom, co chceme a potřebujeme zachovat a co ne. Protože již nějaký čas pracujeme odkudkoli, ušetřili jsme třetinu plochy a řadu stálých pracovních míst. Každý tým má svůj ostrov – tedy prostor s určitým počtem stolů. Přistát tu ale mohou i piráti z jiného oddělení. O to více jsme si dopřáli zasedaček a zákoutí, kde se můžeme potkávat osobně, či místností na videohovory pro online setkání. A plno dalších, v pracovním prostředí méně tradičních míst, třeba čajovnu nebo náměstí zvané Plaza.

„Plaza je hlavní místo, kde pořádáme akce, prezentace, společné oslavy. Nechybí tu smích, dobrá nálada a výborná káva ve společnosti lidí, na kterých nám záleží.“

Otýlie Suchá, Lucie Ryss

LMC

Důležité bylo, že jsme se předem ptali kolegů, co by chtěli a potřebovali oni. Dozvěděli jsme se, jak doopravdy pracují, co by v nových prostorách rádi viděli, nebo naopak na co jsou zvyklí a o co nechtějí přijít. Uplatnili jsme také zásady feng-šuej. To určilo dispozice celého prostoru a díky němu máme oblé rohy, plno rostlin či zurčící vodu.

„Mojí nejoblíbenější částí je zenová zahrada. Když se projekty valí ze všech stran, ráda si tu vyčlením pár minut sama pro sebe. Udělám si čaj a načerpám novou energii.“

Anna Říhová Horáková

LMC

Přečtěte si více o tom, jak jsme o nových prostorách uvažovali a jak jsme stěhování a koncepci sídla firmy plánovali. A tady je výsledek. Zveme vás na prohlídku!

V našem novém přístavu máme i zasedačku Studio, speciálně pro webináře. Například tam děláme každý měsíc i webináře Teamia. Už jste nějaký viděli?

Co obnášelo stěhování

  • Kolik stěhovacích krabic jsme zabalili? 327.
  • Kolikrát denně padl dotaz: „Kdy a co si můžu odnést zdarma domů?“ 5×.
  • Kolik se nám přihlásilo dobrovolníků na pomoc se stěhováním? 16.
  • V kolik hodin jsme zavřeli dveře za posledními pracanty a kdy se otevřely pro první nadšence do nových kanceláří? 1. 8. v 00.58 a 1. 8. v 7.52.

S celým projektem nových kanceláří nám pomohla společnost Capexus a harmonii feng-šuej navodila Kamila Bajerová. Naše kanceláře najdete v kampusu Dock, konkrétně v budově Dock in Five v pražské Libni kousek od Vltavy a jejího slepého ramene. Dock se pro LMC stal novým spolehlivým přístavem, kde se nám dobře pracuje.

Co jste nevěděli o našich nových kancelářích

  • Kolik máme skříněk (lockerů) pro ukládání osobních věcí? 298.
  • Kolik pejsků chodí pravidelně do kanceláře? 6.
  • Kolik máme kvetoucích sakur? 5.
  • Kolik lahví bublinek se bouchlo při otvíračce? 36.
  • Kolik šálků kávy se vypije za měsíc? 5822.
 
Sdílejte
Recepce LMC
První, na co u nás, ve 4. patře budovy Dock in Five u pražského Libeňského mostu, narazíte, je recepce. Je to prostor důležitý pro nás i hosty, protože tudy projde opravdu každý.
Dostatek zeleně v LMC
Prostorná a zelená recepce nám umožňuje pohodlně usadit návštěvníky. Nachází se tu i zenová minizahrada nebo fontánka, vše v souladu s feng-šuej.
LMC sídlí na jednom patře
Celé LMC se zabydlelo na jednom patře. To je velká výhoda, stejně jako to, že na našem „oválu“ nezabloudíte. Cestou kolem dokola určitě najdete, co nebo koho hledáte.
Dostatek místa pro relax
Věděli jste, že houpání je forma aktivního odpočinku? Cvičí tělo i mozek, uklidňuje, uvolňuje svalové i psychické napětí. Bezvadné je mít tuhle možnost cestou od stolu ke kávovaru a jen tak se chvíli zhoupnout.
Prakticky vybavené zasedačky
V LMC můžeme pracovat odkudkoli. Většina našich schůzek tím pádem probíhá v hybridním režimu a všechny zasedačky jsou na to připravené a vybavené potřebnou technikou. Potkat se s kolegy z Moravy nebo z Kanárů není problém.
Prostor pro neformální porady
Spousta našich mítinků je velmi neformálních. Když se potřebujeme poradit s kolegy, rychle si předat nějakou informaci nebo se sladit před větší poradou, máme k dispozici různá zákoutí, pro menší i větší skupiny.
Open space v LMC
Ne vždy je potřeba zasedačka, s kolegy si vždy najdeme vhodné zákoutí ve společných prostorách. Pro kratší schůzky jich tu máme bohatý výběr.
LMC Plaza pro schůzku i na svačinu
Náměstí neboli Plaza je místo, kde se potkáváme pracovně, ale i na kafe či dortík. Káva tu teče výběrová a každý měsíc jiná.
Plaza pro neformální schůzky
Když jsou zasedačky plné, když máme schůzku jenom na pár minut nebo jde o něco neformálního, jdeme na Plazu.
Telefonní budka
Vypadá to jako telefonní budka – a je to telefonní budka! Odhlučněný prostor je ideální nejen na klasické telefonáty, ale i na videohovory.
Budky, které zajišťují soukromí
Budky zajišťují soukromí a nerušíte díky nim okolí. Máme jich několik a ty větší slouží i na klasické schůzky ve dvou.
LMC Čajovna
V LMC máme rozvinutou čajovou kulturu, čaje z celé Asie a kuchyňku vybavenou vším, co je na přípravu kvalitního nápoje potřeba.
LMC Čajovna
Čajovna často poslouží jako místo ke spontánní schůzce s kolegy. Voňavý čaj pomáhá nastartovat den i lépe přemýšlet.
LMC Knihovna
Knihovna je další zákoutí, kde si člověk může vzít počítač a v klidu sám pracovat v inspirativním prostředí. Taky je to ale plně funkční knihovna s tituly o byznysu, vývoji nebo marketingu, najdete tu ročenky LMC nebo různé deskovky.
Studovna pro klidnou práci
Pst! Studovna je místo určené pro klidnou práci, když se člověk potřebuje soustředit. Dodržujeme tady ticho. Kolegy, kteří zde sedí, nevyrušujeme – ani pokud s nimi zrovna chceme mluvit.
Zenová zahrada určená k relaxaci
Chcete být v zenu? Pak jste tu správně. Naše zenová zahrada je určena k relaxaci, meditaci a kompletnímu odpojení od kancelářského ruchu. Tady se nemluví, nepracuje, ale dělá se nic.
LMC Bistro
Když si chceme dát pauzu u kafe či svačinky, máme tu Bistro.
LMC Bistro s výhledem
Místo na oběd, kafe, s přístupem na terasu a výhledem na slepé rameno Vltavy. Bistro je uzpůsobené jak pro velké týmové obědy, tak i pro rychlý sólo oběd.