Nový web Dobro.cz spojuje dobrovolníky s těmi, kdo je potřebují

V době, kdy tisíce lidí nemůžou kvůli koronaviru opustit domov, spousta institucí a podnikatelů omezuje provoz, nebo naopak nestíhá, bylo potřeba vytvořit funkční nástroj, který by propojoval dobrovolníky s místy a lidmi, kde je jejich pomoc nejpotřebnější. Proto jsme vytvořili nový web.

Projekt Dobro.cz

Díky šedesátihodinovému hackatonu se společnosti LMC povedlo spustit Dobro.cz. O tuto službu už mají zájem krizové štáby měst a ministerstev, neziskovky, nemocnice a řada dalších organizací. Poptávku můžou zadat i jednotlivci, kteří se dostali do těžké situace.

Ještě než Dobro.cz budete sdílet s příbuznými, známými, přáteli, organizacemi, kolegy a brigádníky, kteří pomoc buď sami potřebují, nebo ji nabízejí, tady je krátký přehled jeho fungování:

  • Slouží jen pro pomoc bez nároku na odměnu.
  • Nabídek i žádostí můžete zveřejnit, kolik chcete.
  • Žádat můžete i o materiální pomoc.
  • Poptávka i nabídka bude zveřejněna po dobu 7 dní. Zadavatel ji ale může odstranit i dřív.
  • Můžete vkládat odkazy na registrační formuláře, weby s dalšími informacemi a kontakty.
  • Zavádějící nebo klamné nabídky samozřejmě smažeme.

Poptávky s konkrétní adresou se navíc brzy objeví také uživatelům v aplikaci Práce za rohem, kterou nyní používá cca 500 tisíc lidí po celé ČR. Postupně budeme také o možnosti nabídnout nebo získat dobrovolnou pomoc informovat ostatní uživatele služeb LMC v Česku.

A pokud během epidemie nepotřebujete dobrovolníky, ale placené brigádníky, pomůžeme vám navíc s propagací vašeho inzerátu. Stačí nám po jeho vystavení dát na mail pomuzeme@lmc.eu vědět, o kterou brigádu jde, poslat nám na ni odkaz a my ji zpropagujeme na facebookové stránce prace.cz. Díky tomu, že k nám chodí nejvíce pracantů na trhu, vám pomůžeme potřebné pomocníky sehnat rychle.

O webu a jeho možnostech budeme informovat 2,5 milionu uživatelů služeb LMC pro pracovní trh. Na jeho vývoji dál pracujeme a brzy v něm přibude vyhledávání podle lokality a další vylepšení. Není čas ztrácet čas, pojďme proto Dobro.cz šířit do světa. Tam, kde je ho potřeba.

 
Sdílejte
Řešíte spory zaměstnanců?
0