Nejhledanější pozice v roce 2022 na pracovních portálech. Uhodnete, která vede?

Jaké pozice firmy nejčastěji vystavovaly na portálech LMC? Podívali jsme se na data z pracovních portálů Jobs.cz, Prace.cz a Práce za rohem. Vám mohou napovědět, kde najdete ty správné lidi do své firmy.

Nejhledanější pracovní pozice 2022

Jaké profese hledaly firmy v uplynulém roce nejčastěji? Údaje vycházejí z pozic vystavených na portálech Jobs.cz, Prace.cz a v aplikaci Práce za rohem v roce 2022.

Modré límečky

Jde zejména o manuálně pracující, často se jedná o směnný provoz. Spadají sem například dělníci, řidiči, skladníci, pracovníci úklidu, automechanici, elektrikáři, instalatéři, kuchaři, zedníci, ale také prodavači či pracovníci ve službách.

Práci si tyto profese hledají obvykle na portálech Prace.cz a v aplikaci Práce za rohem. Zprostředkovaně pak i přes Úřad práce ČR, prostřednictvím osobních kontaktů a na sociálních sítích. Sledují také například vývěsky v místě bydliště nebo okolí firem a letáky.

Firmy mezi modrými límečky hledaly nejčastěji tyto pozice:
  • prodavač (průměrný počet reakcí na pozici – 20)
  • dělník (průměrný počet reakcí na pozici – 11)
  • skladník (průměrný počet reakcí na pozici – 18)

Bílé límečky

Nejčastěji je najdeme v kancelářském prostředí. Jejich práce vyžaduje určité vzdělání či zkušenosti. Jde o střední a vyšší management, administrativní pracovníky, auditory, účetní, bankovní poradce či další specialisty.

Oslovit je můžete nejčastěji na portálu Jobs.cz, administrativní pozice sledují často také na Prace.cz. Využívají i sociální sítě či osobní kontakty v jiných firmách.

Firmy mezi bílými límečky hledaly nejčastěji tyto pozice:
  • administrativní pracovník (průměrný počet reakcí na pozici – 23)
  • obchodní zástupce (průměrný počet reakcí na pozici – 15)
  • finanční poradce (průměrný počet reakcí na pozici – 8)

Zlaté límečky

Do skupiny tzv. zlatých límečků spadají vysoce specializované profese, lidé se znalostmi a dovednostmi klíčovými pro chod firem. V této kategorii najdeme vrcholové manažery, odborníky v IT, vědce, inženýrské profese s nejnáročnější specializací (konstruktéři ap.) nebo třeba špičkové právníky či kreativce.

Firmy kandidáty z této skupiny často oslovují napřímo nebo prostřednictvím inzerce na portálu Jobs.cz či Atmoskop.cz. IT specialisté využívají portály Techloop.io či Jobs.cz.

Firmy mezi zlatými límečky hledaly nejčastěji tyto pozice:
  • projektový manažer (průměrný počet reakcí na pozici – 10)
  • programátor (průměrný počet reakcí na pozici – 4)
  • konstruktér (průměrný počet reakcí na pozici – 5)

Hledáte posily do týmu? Oslovte je na správném místě podle toho, jestli potřebujete pracanty do výroby, lidi do kanceláře, nebo ajťáky na home office, projekťáky či accounty.

 
Sdílejte