Nejhledanější pozice v dubnu? Řidič

Jak moc uchazeči v době pandemie reagovali na inzeráty a posílali svá CV? My to víme. V dubnu na Jobs.cz a Prace.cz přišlo skoro 400 000 reakcí!

V posledním období byl nejvyhledávanější pozicí na Prace.cz (70 000 vyhledávání) řidič. A dokonce, což je překvapivé, byl druhou nejhledanější pozicí i na Jobs.cz (přes 20 000 vyhledávání). Na prvním místě je na tomto portálu účetní (téměř 30 000 vyhledávání).

A co dalšího pro vás umíme z našich dat vyčíst? Například že právě inzeráty hledající řidiče na Jobs.cz mají v oboru Doprava, logistika a zásobování v Praze odhadem průměrně 1100 zhlédnutí a 20 odpovědí. Když pak použijete zvýraznění, můžete získat až 2× více odpovědí.

Z našich dat jsme také vyčetli, že od druhé poloviny března poklesl počet inzerátů, které hledají IT specialisty, o 31 %, ale na takové pozice se hlásilo víc než 5000 expertů. Roste tak počet reakcí na pozici. Možná je teď tedy vhodná doba na to, najít dobrého IT kandidáta. Zvlášť pro firmy, které je budou potřebovat kvůli přesunu některých aktivit do online prostředí.

Kam si dát inzerát

Chcete vědět, jak na to? Přemýšlíte, jestli vystavit inzerát raději na Jobs.cz, Prace.cz, nebo Práce za rohem? Chcete znát, jaké pozice a na jakých portálech uchazeči nejvíce vyhledávají, a další podpultová čísla, která se jinde nedozvíte? Přihlaste se na webinář Jak vytěžit z inzerce maximum. Tipy a triky vám prozradí přímo produktový tým LMC.

Pořádáme ho pro vás ve dvou termínech ve středu 27. května ve 13:30–14:30 a ve čtvrtek 28. května v 10:00–11:00. Bude to online, tak můžete dorazit klidně v papučích.

Sdílejte
 
Jak u vás probíhal návrat do práce?
0