Nábor jako hra? Najděte za minutu instalatéra s holandštinou

Vybrat toho pravého člověka mezi dalšími kandidáty není vůbec snadné. Troufnete si to zvládnout za 60 vteřin? Vyzkoušejte novou hru pro personalisty a hlavně zbrusu nové Teamio, s nímž bude náborový proces hračka.

Nové Teamio 2022

Od září nabízíme vylepšené Teamio, efektivní, přehledné a s několika novými funkcemi navíc. Naším cílem je, aby se přizpůsobilo vašemu náborovému procesu a stalo se pohodlnou pracovnou každého personalisty. Myslí na 1000+1 drobnost, které HR specialistům i liniovým manažerům usnadní jejich práci. Teamio je moderní ATS, díky kterému bude váš nábor systematický, flexibilní a rychlý.

Že jste už teď super rychlíci? Otestujte svůj postřeh a zasoutěžte si s ostatními personalisty. Dokážete během jedné minuty najít překladatelku, malíře nebo manažera štěstí? Tři, dva, jedna, začínáme!

Povedlo se? Jestli ano, gratulujeme! Pokud ne, nevadí. I to se bohužel v náboru občas stane. Nezoufejte, v naší hře to můžete klidně zkusit znova. V opravdovém světě ale doporučujeme pro výběr použít nové Teamio, které vám pomůže získat uchazeče chytře, rychle a efektivně. Personalisté sami dobře vědí, kolik je s jednotlivými kroky v náboru práce. Proto jsme je zapojili do vývoje nového Teamia a taky jsme s nimi zmapovali ty největší balvany na cestě k nalezení vhodného zaměstnance:

10 věcí, které v náboru zaberou hodně času (ale nemusí)

1. Hodnocení uchazečů

Poznámky k jednotlivým kandidátům a lepíky na papírových životopisech, to zná asi každý personalista. Svěřte tuhle práci Teamiu.

2. Rozřazení kandidátů

Je daný uchazeč ideální na jinou pozici? Mimo hru? Pozvete ho na pohovor? Ještě nemáte jasno? Kdo se v tom má vyznat... No přece Teamio.

3. Zpracování více uchazečů naráz

V mnoha případech se jednotlivé kroky náborového procesu týkají většího množství kandidátů. Předání kolegovi k posouzení, hodnocení, zaslání odmítnutí a spousta dalších věcí. Chcete zadávat jednoho po druhém, nebo provádět hromadné akce? To je jasná volba.

4. Organizace pohovorů

Je to někdy mazec, pohlídat, aby všichni věděli „kdy, kde a s kým“. Teamio to zařídí.

5. Sběr kandidátů

Stahovat informace z různých zdrojů je jedna možnost – anebo jednoduše koukněte tam, kde jsou všichni uchazeči pěkně pohromadě na jednom místě.

6. Oslovení zájemců z dřívějška

Některé pozice se dnes obsazují těžko, a tak se hodí hledat jiné cesty. Co třeba nezahazovat zamítnuté životopisy do koše, ale nechat si je na později, až se pro ně objeví jiná, vhodná pozice?

7. Zapojení manažerů

Pokud na něčem personalisté tratí hodně času, je to obvykle uhánění manažerů k posouzení kandidátů a sladění se na dalších krocích výběrového řízení. Usnadněte si to!

8. Spolupráce s pobočkami

Další úzké místo v procesu náboru je propojení napříč pobočkami i centrálou. Chcete vidět, jak to může fungovat?

9. Duplicita aneb staří známí

Vyznat se v tom, zda se už daný kandidát u vás o práci v minulosti neucházel a jak to tehdy dopadlo, to je taky něco. Teamio má paměť jako slon.

10. Vyťukávání do mobilu

... a zase zpátky do počítače. Zadávání telefonního čísla, zasílání SMS zpráv a naopak dopisování poznámek o kontaktovaných uchazečích je činnost pro trpělivé. Jde to i líp!

Ať vám nové Teamio dobře slouží a cesta k nalezení vhodných kandidátů je hladká a dobře umetená.

Marně hledáte do firmy instalatéra s holandštinou? Když víte jak na to, je to hračka a nové Teamio vám bude tím nejlepším parťákem. Seznamte se s tím, co všechno umí, na našem speciálním webu.

 
Sdílejte