Naberte šťávu! Aneb podívejte se na zahraniční zdroje novinek, které „žereme“ i my

Je důležité si pomáhat. Proto jsme se rozhodli sdílet s vámi zajímavé zdroje obsahu pro HR, kam si chodíme pro inspiraci i my. Ať už dáváte přednost čtení, poslechu nebo chcete nakouknout do zahraničních diskuzí, všechno jsme shrnuli na jednom místě.

Zahraniční HR zdroje

Blogy a newslettery, co vás budou bavit

  • HR Dive – kromě vlastního obsahu přináší tipy na obsah z důvěryhodných zdrojů jako Harvard Business Review, The Atlantic nebo The New York Times. Newsletter můžete odebírat hned v několika variantách – týdně, denně a s různým zaměřením. Novinky je možné přečíst i rovnou na webu.
  • Recruiting Brainfood od Hunga Lee – neuvěřitelný týpek, který servíruje tipy na relevantní nástroje, články i podcasty nebo HR trendy více než 10 tisícům odběratelů každý týden. Jeho newsletter ocení zejména HR lídři.
  • SHRM blog & HR Daily Newsletter – odborníci ze SHRM (Society for Human Resources Management) články publikují denně. Jejich newsletter chodí každý den a zahrnuje důležité informace z oboru.
  • HR bartender – perfektní název a obsah, který nezpůsobuje bolehlav. Články na blogu jsou umíchané především na míru náborářům. Věnují se však i leadershipu a zdokonalování se v employer brandingu.
  • Human Resource Executive – chcete si vybrat, jak často budete HR novinky dostávat? Pak je pro vás ideální newsletter od HR Executive. Jeden totiž chodí denně a druhý týdně a zásobují dohromady víc než 100 tisíc odběratelů. Zaměřují se na vedení lidských zdrojů, nové technologie v oboru a talent management.

Dáváte přednost obsahu v češtině? Tak to si nenechte ujít náš HRnek.

Děkujeme, už brzy vám novinky přistanou v e-mailu.

  • Evil HR Ladysarkastická personalistka, která píše o své každodenní práci a zkušenostech s humorem a nadhledem.
  • HR Grapevine – řeší všechna aktuální i palčivá témata z oboru, snaží se být maximálně nápomocní.
  • SmartBrief Daily – oblíbený blog a newsletter zkušených redaktorů, kteří zprostředkovávají informace z důležitých zdrojů, jako jsou třeba Bloomberg Businessweek a ERE.net. Do e-mailové schránky chodí denně.
  • Compass – magazín nezahrnuje pouze HR témata, ale i novinky ze světa a něco málo o nových technologiích. Zajímavý je i jejich denní newsletter.
  • Compt’s Monthly Newsletter – jak už název napovídá, chodí každý měsíc a je perfektně namixovaný na míru všem personalistům, kteří nemají čas sledovat HR novinky na denní bázi. Předávají však relevantní data, informace i tipy na nejrůznější akce z oboru.

Je libo podcast? Tohle musíte slyšet

Poslouchali jsme nejrůznější podcasty za vás a tohle je výběr těch nej. Začneme odvážně. Pusťte si Punk Rock HR. Vede ho okouzlující a světově známá kariérní poradkyně Laurie Ruettimann a se svými hosty probírá i palčivá HR témata otevřeně a bez rozpaků.

Pokud hledáte spíš pohodovou inspiraci, jak zlepšit pracovní prostředí, poslechněte si některou z epizod Eat Sleep Work Repeat. HR desetiminutovky nabité praktickými tipy najdete v podcastu HR Works. No a employer brandingu se zase v mnoha dílech do hloubky věnuje Jörgen Sundberg.

A komu by to nestačilo, máme další návrhy. Pro lídry v oblasti personalistiky, kteří se chtějí dál rozvíjet, doporučujeme HBR IdeaCast od Harvard Business Review nebo podcast Honest HR od Society for Human Resources Management. A nakonec se podívejte, jak vypadá budoucnost práce podle Jacoba Morgana nebo budoucnost náboru podle Matta Adlera a jeho hostů.

Nezapomeňte, že i české podcasty stojí za to! My pro vás pravidelně připravujeme podcast naHRávky, kam si zveme inspirativní osobnosti českého HR.

Něco k pokoukání

Koho by nebavilo dlouhé poslouchání, může zkusit videa. K těm povedeným v zahraničí patří podle nás následující:

Skupiny a stránky, které by vám neměly utéct

A na závěr přidáváme ještě několik komunit, které sdružují HR profesionály z celého světa a které jsou plné tipů a praktických rad:

Facebook
LinkedIn
 
Sdílejte
Dáváte si při psaní inzerátu extra záležet?
0