My vám ty kandidáty seženeme! Představujeme novou kampaň Jobs.cz, která pomůže i vám

Že lidé na pracovní inzeráty nereagují jako dřív, vnímáme i my. Proto jsme se rozhodli pracovní trh rozhýbat a připomenout lidem, že pokud cítí, že potřebují změnit práci, měli by to udělat. Příležitostí je totiž nejvíce za poslední roky.

Nová kampaň Jobs.cz

Oproti předešlým rokům trh práce na straně kandidátů trochu drhne. Zaměstnavatelé by nabírali o sto šest, ale bohužel kandidátů nemají tolik, kolik by si představovali. Proč? Jeden z důvodů může být, že jsou zaměstnanci za posledních 5 let nejspokojenější. Tím dalším – a daleko častějším – je však to, že lidé nechtějí riskovat a drží se svého jistého místa. Pandemie v nich totiž probudila nechuť ke změnám i strach ze zkušební doby.

Víc příležitostí, kratší cesta ke splnění snu

Málokdo si uvědomuje, že čím víc je venku inzerátů, tím vyšší je šance, že člověk najde svou vysněnou práci. A že je nabídek opravdu dost: jen během srpna jsme na Jobs.cz každý den měli v průměru bezmála 23 tisíc aktivních pozic. To je o plných 13 % více než v létě 2019 před vypuknutím pandemie (o srovnání s loňským rokem vůbec nemluvě). Podle našich dat současná poptávka firem po posilách v ČR trhá historické rekordy. Což pro lidi znamená, že nejlepší čas změnit práci je právě teď. Proto přinášíme kampaň, která je velmi pozitivní, používá velkou dávku nadsázky, ale pracuje s jasným sdělením: volných míst je víc než kdy jindy.

Vám v HR by pak měla přinést v první řadě nové kandidáty. Jelikož ale očekáváme větší pohyb kandidátů na pracovním trhu, bude třeba se i více snažit, aby vám vaši lidé neutekli někam jinam.

Práce je spousta, ale lidé to často nevědí nebo se bojí hledat novou. Drží se svých pozic i za cenu snížení nároků na současného zaměstnavatele.

Milan Fořt

marketingový manažer Jobs.cz

Kampaň běží od 29. 8. a bude pokračovat až do konce roku. V televizi, na billboardech, v metru i na internetu ji uvidí většina pracujících lidí v ČR a setkat by se s ní měli více než patnáctkrát. Veškerá komunikace ve veřejném prostoru přitom bude poukazovat na běžné i neběžné věci, kterých si lidé často nevšimnou. Vybrali jsme vtipné, zajímavé i banální každodenní okamžiky a říkáme, že každý z nich může být znamením, proč právě teď změnit zaměstnání.

Volných míst je dnes totiž tolik, že si jako znamení, že je čas změnit práci, můžete bez obav vybrat doslova cokoliv.

Můžou to být třeba střepy...

Můžou vás k ní doslova dovést boty...

I zapadlé klíče jsou nějaké znamení...

Cokoliv s vaším oblíbeným vzorem může být také...

Zažehnout novou myšlenku můžou i běžné pracovní potřeby...

Ale i zvuky, které byste jinak nepostřehli...

A to samé může způsobit socha, které jste si dosud nevšimli, ačkoliv kolem ní chodíte každý den.

Prostě znamení jsou všude kolem nás. A věříme, že tohle bude to správné znamení i pro kandidáty, které jim ukáže, že čas na změnu je právě teď. Přejeme hodně nových reakcí u vašich pracovních nabídek!

 
Sdílejte
Dáváte si při psaní inzerátu extra záležet?
0