„Musím se starat o depresivní kočku“ a dalších 14 ňuňu důvodů pro odchod z práce

Občas se v HR slaví. Třeba když se sám rozloučí ne zrovna ukázkový zaměstnanec, který by ve firmě stejně nemohl vydržet. A někdy je také veselo, když u toho padnou hlášky, které překvapí i ty nejostřílenější personalisty. Takže jaké nejvtipnější nebo nejbizarnější důvody jste slyšeli, když vám zaměstnanec podával výpověď? Tady jsou nejlepší odpovědi přímo od vás.

Výmluvy při výpovědi

Milovníci zvířat

Kolega žádal o ukončení dohodou. Jako důvod uvedl, že se musí starat o králíky, protože se mu přemnožili. Dodnes mi pravidelně posílá nabídku ušáků k nedělnímu obědu.

Nejlepší byla výmluva: „Na prodejnu se stahují pavouci z celého nákupního centra a já mám fobii.“

Jedna zaměstnankyně se bála o svou depresivní kočku. Prý ji nechce nechávat doma samotnou.

Slečna z právního nás opustila, protože její šéfka ztratila psa, kterého jí darovala. Prý to ukazuje vztahy na pracovišti.

Upřímní mudrcové

Jistý zaměstnanec nám prostě oznámil, že už ho nebaví pracovat. Bylo mu 25 let.

„Nechutná mi v kantýně.“ Nic jiného jsme z kolegy jako důvod nedostali.

Jeden pán u nás vytasil jako výmluvu svoji ženu Kaču: „Kača mi řekla, že bych měl vydělávat víc. Tak dávám výpověď.“ Jestli si našel lépe placenou práci, netuším, ale vzhledem k tomu, jaký to byl pracant, asi ne. Ušetřil nám práci, nemuseli jsme ho propouštět my.

Zažila jsem, že se s námi rozloučil člověk, protože se chtěl přidat k cirkusu. To jsem ocenila.

V celé mojí dlouhé praxi vítězí věta: „Já teď budu mít delší chlastací období a s prací by to nešlo naplno.“

Výletníci

Jednou šel nový kolega v polední pauze na oběd. Už se z něj nevrátil. Je to možná horší než trapná výmluva, proč už nepřijde.

Našemu člověku jednou uletělo letadlo z Bali, kde byl na dovolené. No a napsal, že tam zůstane natrvalo.

Dal vám někdo výpověď a hledáte za něj lepšího náhradníka? Zkuste to přes inzerát na portálech, kam denně chodí tisíce lidí.

Sebeláskaři

Jeden člen týmu si stěžoval, že nemá dost příležitostí k posunu. Nutno podotknout, že nedokázal dělat svou práci a byl děsně nezodpovědný.

Prostě nám bylo řečeno „Nemám tu žádné kamarády.“

Pobavila mě odchozí hláška „Jsem tu od 9 do 17 hodin a nemám žádný volný čas.“

Samotný důvod odchodu moc vtipný nebyl. Zaměstnanec nám odešel ze dne na den s prásknutím dveří s tím, že pro takovou skupinu amatérů pracovat nechce. Nicméně asi za měsíc nám od něho ve schránce přistál mail, jestli bychom nemohli zaměstnat jeho manželku. :-)

 
Sdílejte
Dáváte si při psaní inzerátu extra záležet?
0