Mluvit jako moderátor a nesedat na lep nesmyslům. I to každého naučí nové kurzy

Je fajn mít ve firmě lidi, kteří umí prezentovat myšlenku tak, aby měla hlavu a patu, poznají fake news a vědí, jak rozumně nakládat s penězi. Dejte jim proto tu možnost a naučte je těmto (a mnoha dalším) dovednostem v našich nových videokurzech na Seduo.cz.

Nové videokurzy Seduo.cz

Ani v létě naši kolegové ze Seduo.cz nezaháleli a přidali řadu videokurzů, které pomůžou překlenout těžké časy nejen v zaměstnání, ale také v osobním životě. Naučí například odhalit dezinformace, mluvit před publikem nebo poradí, jak se chránit před inflací, a ještě mnohem víc.

Zatočte s fake news

Vypjatá společenská situace, která začala pandemií covidu a nyní pokračuje válečným konfliktem na Ukrajině, s sebou přináší riziko šíření fake news a hoaxů. K údivu všech pak s nimi do debat přicházejí i kamarádi a kolegové, od kterých bychom to nikdy nečekali. Bránit se dezinformacím ale není nic nezvládnutelného, o čemž vás přesvědčí ve svém videokurzu lektor kritického myšlení Ján Markoš.

Věřili byste, že Berlín dobyli v roce 1945 islamisté? A co když uvidíte „důkaz“ na historické fotografii? Víte, že i známá verze snímku z osvobození města sovětskými vojáky je zmanipulovaná? Na dalších konkrétních příkladech lektor vysvětluje, proč se dnes nemůžeme spolehnout jen na vlastní oči, uši ani „selský rozum“.

Peníze pod kontrolou

„Schopnost, jestli umíme zacházet s našimi penězi, má zásadní vliv na to, jestli budeme žít, nebo živořit,“ říká Margareta Křížová na úvod svého nového videokurzu. Úspěšná podnikatelka se tentokrát zaměřila na finanční gramotnost, kterou nepovažuje za žádnou raketovou vědu, ale spíš jen za soubor pravidel pro řízení osobních financí.

Nejen v dnešní době se třeba hodí znát pravidlo 50 / 30 / 20. Co to znamená? Své příjmy by člověk měl rozdělit do tří kategorií. Celých 50 % má jít na naše potřeby, tedy bydlení, jídlo, energie. Dalších 30 % na naše přání typu oblečení, cestování, volný čas. A 20 % na úspory a investice. Lektorka vysvětlí, jak takový rozpočet dodržovat v praxi.

Profesionální mluvený projev

Prezentovat a hovořit před více lidmi je pro leckoho noční můrou. Televizní moderátor Jakub Železný v novém videokurzu poradí, jak zlepšit mluvený projev na poradě i na konferenci. Veřejnoprávní novinář působí v médiích téměř 30 let a za svou kariéru získal řadu zkušeností, které vám i vašim kolegům pomohou lépe zaujmout posluchače a vyjádřit, co máte na srdci.

Tušíte například, proč je lepší mluvit pomalu než rychle? Jak souvisí dýchání se správným projevem? A že je užitečné umět číst text malinko dopředu? Stačí být očima a myslí o dvě slova napřed a uvidíte, jak to pomůže.

Tápete, jak nastavit vzdělávací strategii? Stáhněte si zdarma PDF, které vám poradí.

Německý jazyk

Němčina bývala v nabídce videokurzů oproti angličtině tak trochu opomíjená. Proto se jazyk našich sousedů letos na Seduu dočkal hned několika videokurzů, které pomůžou šprechtit v pracovní i každodenní komunikaci.

Lektorka Míša Nofftz Skopalová nepředává učebnicovou němčinu, ale především tu, kterou rodilí mluvčí opravdu používají. Začátečníky i pokročilé naučí správnou výslovnost i jak vést běžný hovor.

Lepší vztahy

Komplikovaná společenská situace může velmi snadno narušit i pohodu doma. Vztahový terapeut Honza Vojtko ukáže, jak pěstovat lepší vztahy a jak se oprostit od obvyklých mýtů, kterými jsou často zatěžkány obě strany.

Pro vztahy v soukromém i pracovním životě je důležité začít u sebe, znát své potřeby i možnosti. Ve videokurzu k tomu dostanete řadu informací, ale také praktické cvičení. Tři druhy charakteristik pomohou lidem si uvědomit, jací jsou a co vlastně chtějí. Stačit bude tužka a papír.

Baví vás to a nemáte dost? Na Seduo.cz toho naleznete mnohem víc. Aktuálně nabízíme přes 360 školení v 11 různých vzdělávacích kategoriích.

 
Sdílejte