#29 Luu Ly Fabián Nguyen: Když chcete nabrat IT odborníka, je nejdůležitější mít smysluplný projekt

O náboru v IT se hodně mluví, ale málokdo ho opravdu umí. Luu Ly Fabián Nguyen spoluzaložila firmu 3Queens, která se na tuhle královskou HR disciplínu specializuje a je v ní fakticky dobrá. V naHRávkách LMC jsme si povídali o tom, co firmám pomáhá najít dobré IT specialisty a co potřebujete, když tenhle nábor chcete dělat dlouhodobě úspěšně. Jo a dozvíte se taky, jaké oslovení nemají lidé z IT rádi…

Luu Ly se stala náborářkou v podstatě náhodou. Při škole si našla brigádu v personalistické firmě. Do oboru se ale zamilovala a její další kariéra už byla jasná. Dnes má spoustu kontaktů a ví přesně, co musí personalista zvládat, aby se s ním vývojáři, developeři a datoví specialisté bavili. Pomáhá jí v IT náboru to, že je žena? A musí vědět, jaký je rozdíl mezi Javou a JavaScriptem? Dozvíte se v naHRávkách.

IT náborářům doporučuju, aby se neustále vzdělávali v IT, aby se dokázali se svými klienty i s lidmi, které nabírají, bavit na jejich úrovni. Aby tušili, koho která firma reálně potřebuje. A aby nemuseli prodávat vývojářům, že někde dostanou stravenky a penzijní připojištění.

Luu Ly Fabián Nguyen

zakladatelka 3Queens

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte