Lidé už se nebojí měnit práci. A naše kampaň za to má reklamního Oscara

Jobs.cz, největší pracovní portál v ČR, vsadil v reklamě na charismatického hlavního hrdinu, kterému pomohl najít skvělý job. V čase nejistoty se povedlo otočit trend, kdy lidé měli obavy ze změny místa. To posouvá i šanci firem najít ty správné zaměstnance.

Kampaň Jobs.cz má stříbrnou Effie 2022

Adresu Jobs.cz zná 8 lidí z 10 a zřejmě každý personalista. Pracovní nabídky tu sledují tisíce uchazečů. S rostoucím podílem mileniálů na pracovním trhu a nástupem generace Z ale bylo jasné, že i portál s mnohaletou tradicí a jeho komunikace budou vyžadovat nový přístup. Navíc v situaci, kdy trh práce rekordně stagnoval, zejména vlivem událostí ve společnosti. Jak v této době oslovit lidi, dát jim jistotu a sebevědomí ke změně zaměstnání, a ještě za to získat „Oscara pro marketéry“?

Ceny Effie – ocenění pro nejefektivnější reklamu

Také jste viděli reklamu, kde muž opouští celkem dobrou práci, protože našel práci skvělou? S touto kampaní se portálu Jobs podařilo bodovat v soutěži Effie a dobře ilustruje směr, kterým se vydal na základě řady průzkumů, testování a dat. „Vyplatila se trpělivost, pečlivá příprava, vnímání a pozorování situace na trhu. Změnili jsme tón komunikace, vyvinuli nový kreativní koncept, vybrali novou agenturu a pustili do světa novou reklamu,“ popisuje za Jobs.cz Milan Fořt. Hlavní hrdina spotů vkládá do hlavy myšlenku, zda práce, kterou lidé mají, je dost dobrá a zda by nemohla být přímo skvělá. Kampaň otočila rýpnutí do pozitivní motivace a to se vyplatilo.

Kampaň Jobs.cz – skvělý job! získala stříbrnou Effie. Porota posuzuje měřitelné výsledky kampaní i kreativitu. Podle mezinárodního průzkumu reklamy (GWA) je Effie nejprestižnější soutěží v oblasti komerčních komunikací.

Porota ocenila, že kampani Jobs.cz se prokazatelně podařilo otočit dosavadní trend na trhu práce. Jak ukázala již data z jarní, tedy soutěžní části kampaně, povedlo se:

  • zastavit předchozí pokles zájmu uchazečů o nové zaměstnání a reakcí na inzeráty,
  • zavírat pomyslné nůžky mezi rostoucím počtem nabízených pozic a klesajícím zájmem o změnu práce,
  • zvýšit návštěvnost Jobs.cz a přivést nové uživatele,
  • posílit spontánní znalost značky a portálu Jobs.cz,
  • předat klíčové sdělení kampaně a vnímání portálu Jobs.cz jako jistého místa pro získání lepší, tedy skvělé práce.

Trh se dává do pohybu

Kampaň pokračovala i druhou, neméně úspěšnou fází během podzimu. Podařilo se jí mimo jiné změnit chování lidí. Stručné, jasné a pozitivně provokativní sdělení zafungovalo a na pracovním trhu dochází k prolomení ledů.

„Rozpohybovali jsme ve velmi nejisté době opatrnou cílovku bílých límečků a začali pomalu otáčet trend aktivity uživatelů. Podařilo se nám vybudovat spojení, že skvělý job najdou lidé na Jobs.cz.“

Milan Fořt

stratég značek LMC

Posunout se dál

V ČR panuje stav, kdy řada lidí setrvává na jedné pozici mnoho let, nevědí, kudy kam. V době, kdy jsou kolem nás negativní zprávy, hledá člověk jistotu, šanci na zlepšení své situace. Jobs.cz uspěl tím, že se představil jako místo, kde si lidé mohou najít svoji cestu. Vydat se směrem, který je posune dál a kde objeví nové obzory. A také tu mají jistotu najít si lepší, skvělou práci. Pokud hledáte ty správné lidi pro svoji firmu, přesvědčte je s Jobs.cz pro změnu.

Je to „dobrý“? Může to být lepší! Jobs.cz je průvodce, který inspiruje a pomáhá lidem vidět nové cesty. Nabídněte jim skvělý job!

 
Sdílejte
Výsledky kampaně Jobs.cz 2022