Lekce kreativity, sebepřijetí i leadershipu. Učte se od těch nejlepších Slováků ve svém oboru

Začátkem prosince jsme oslavili první rok toho, kdy Seduo vzdělává zaměstnance i na Slovensku. A dokazuje, že bez ohledu na hranice se toho od sebe můžeme mnoho učit. Videokurzy jsou dostupné v obou zemích a to, že jazyk není zas taková bariéra, prokazuje i fakt, že videokurzy se slovenskými lektory patřily i k těm nejoblíbenějším v Česku. Pojďme si tedy projít ty, které by vám nebo vašim zaměstnancům určitě neměly uniknout.

Oblíbené Seduo videokurzy

Firemní vzdělávání: Efektivní rozvoj zaměstnanců

Braňo Frk patří k nejuznávanějším osobnostem na oblast firemního vzdělávání. Pravidelně o něm publikuje na různých platformách, pomáhá s ním ve firmách a věnoval se mu i v akademickém prostředí. „Řekl bych, že hlavním benefitem firemního vzdělávání je konkurenční výhoda. Pokud firma nevzdělává své zaměstnance, stagnuje a nerozvíjí se. To je v dnešním byznysovém prostředí doslova sebevražedná strategie,“ vysvětluje Braňo.

Ve svém posledním videokurzu na Seduo vám Braňo poradí, jak vzdělávání řídit a realizovat, případně jak nastavit jeho proces a spolupráci s dodavateli nebo jak se orientovat ve vzdělávacích trendech. A něco o tématu řekl i pro náš slovenský blog.

HR marketing v praxi: Jak na atraktivní značku zaměstnavatele

Oliver Jakubík je slovenský odborník na HR marketing. Pomáhá budovat autentické firemní značky už více než 10 let a jeho bohaté zkušenosti můžou pomoci v podstatě jakémukoliv personalistovi. Během necelé hodiny a půl se tak dozvíte, co to HR marketing vůbec je, jak ho správně vnímat v procesu budování značky anebo jak s ním prakticky začít. „HR marketing představuje všechny aktivity a způsoby, jakými v praxi budujeme povědomí o značce zaměstnavatele a naplňujeme dopředu definovanou strategii employer brandingu. Jde například o interní a externí komunikaci. Aktivity a kampaně na sociálních sítích, formu a obsah pracovní inzerce, tvorbu kariérního newsletteru,“ vyjmenovává Oliver úplné základy.

Chcete se o HR marketingu dovědět víc? Pusťte si Oliverův videokurz přímo na Seduo nebo si přečtěte jeho rozhovor na blogu našich slovenských kolegů.

Tajemství motivace: Jak zvyšovat spokojenost pracovníků

Výzkum na 1,2 milionu zaměstnanců nejlepších firem světa ukázal, že 85 procentům zaměstnanců se do půl roku od nástupu výrazně sníží motivace. Co s tím? To se můžete dozvědět od kouče, lektora a mentora Patrika Pauka, který pomohl zkoumat a zavádět motivační nástroje už v desítkách slovenských firem. Videokurz je přitom vhodný primárně pro lídry a manažery, kteří co do motivace mohou hrát velkou roli. „Neznám univerzální klíč. Motivace a výkon odráží vnitřní nastavení člověka a to se mění vlivem mnoha faktorů. Proto si myslím, že jeden postup neexistuje. Ale možná mě jedna zásada napadla. Nebránit lidem dělat jejich práci s radostí, užívat si ji spolu s nimi a odstraňovat překážky v prostředí týmu či firmy,“ uvádí Patrik.

Více o motivaci, jejích hlavních složkách i různých nástrojích, kterými můžete atmosféru ovlivňovat, se dozvíte v Patrikově videokurzu na Seduo nebo také v rozhovoru s ním na slovenském blogu.

Gamifikace: Jak využít hru a herní prvky v byznysu

Gamifikační studio Luducrafts vytváří školení šitá na míru konkrétním potřebám firem a stojí na principech herního designu a poznatků behaviorálních věd. Jeho zakladatel Oliver Šimko tak umí skvěle vysvětlit, jak principy gamifikace využít i při řešení vašich firemních výzev. „Zkuste si vzpomenout, kdy jste naposledy hráli nebo viděli někoho jiného, jak si hrál. Všimněte si, jak lehké je ztratit pojem o čase. Jak v hrách zkoušíme nové věci, vycházíme z komfortní zóny, vyrovnáváme se s prohrou nebo se stresem,“ vysvětluje základy Oliver. A dodává: „A teď si představte, že by se takhle naši zaměstnanci cítili při recruitingu, onboardingu nebo plnění rozvojových plánů.“

Chtěli byste to zažít? Naprosté základy se dozvíte v Oliverově videokurzu nebo v rozhovoru s ním.

Sebepřijetí jako cesta ke spokojenosti s Adelou Vinczeovou

Ten největší tlak vytváříme vždy sami na sebe a se životem tak často bojujeme. Tohle může být případ i těch největších celebrit a to, že jsou slavní, neznamená, že podobné situace neřeší. Naopak jsou často ještě pod větším tlakem. Své o tom ví i úspěšná moderátorka Adela Vinczeová (Banášová), kterou můžete znát třeba z talentové soutěže Česko Slovenská SuperStar.

Adéla dokáže předat několik taktik sebepřijetí, které fungují i na nejvyšší úrovni českého a slovenského showbyznysu. Svědčí o tom i fakt, že její videokurz na Seduo patří mezi ty nejstudovanější jak v Česku, tak na Slovensku.

Kreativita jako superschopnost pro každého

Kdo by nechtěl být dnes kreativní, že? Často věříme tomu, že nějací lidé jsou kreativní méně a někteří více. Málokdo už vám ale řekne, že některé taktiky a postupy se můžete naučit a udělat tak z kreativity i svou vlastní přednost. Jednou z výjimek je i slovenský inovátor a kreativní ředitel Michal Pastier.

Lektorské dovednosti: Jak udělat z dobrého školení skvělé

Katarína Kovalčíková byla lektorkou už od základní školy, kdy doučovala své spolužáky, a postupně se vypracovala až na jednu z těch vůbec nejlepších nejen ve své zemi.

Může vás tedy naučit třeba to, jak i z relativně nudného tématu udělat něco, co bude pro lidi zajímavé, jak si udržet jejich pozornost nebo jak si realisticky stanovit cíle a dodržet je.

Jak na náročné rozhovory s podřízenými

Tohle je naprostý základ pro všechny manažery, ať už začínající, nebo i zkušené. Specialistka na vzdělávání Martina Georgievová je v něm naučí, jak rozhovor vést, ať už jde o propouštění, nepříjemnou zpětnou vazbu, nebo třeba jen na reakci na horší pracovní výkony zaměstnance.

 
Sdílejte