Lednový kaleidoskop s Veronikou & Butchi

Pestrý výběr tipů (nejen) z oboru, které byste neměli minout. Posbírejte střípky z aktuálního dění, které pro vás Veronika Krejčová (Dubská) připravila.

Lednový kaleidoskop s Veronikou a Butchi

Na jednu věc se v novém roce můžeme spolehnout na 100 %. O své často vůbec první místo se na pracovním trhu bude ucházet generace Z. Kdo do ní patří, jak přemýšlí o životě, budoucnosti, práci nebo vztazích? A je potřeba se jejím zástupcům nějak přizpůsobit, aby s nimi rezonovala právě vaše firemní kultura a hodnoty? Přečtěte si třináct hlavních trendů, které generaci Z definují. Představuje je Pavlína Louženská na platformě Red Button EDU.

Zajímavý pohled na mladou generaci přináší i agentura Behavio v podrobném sociologickém průzkumu. Data například říkají, že Generace Z se ve vztahu k práci dělí na dvě přibližně stejně velké skupiny – 51 % chce, aby pro ně práce byla nejlepším způsobem obživy, nic víc od ní nečekají. Druhé skupině – 47 % musí práce dávat hlavně smysl.

Další zajímavosti nejen o mladé generaci, ale o Češích obecně najdete na webu Atlas Čechů.

Veronika

  • Nebojte se hlubších konverzací. Témata jako firemní inkluze, diverzita i další vám pomůže nebojácně rozproudit třeba hra DIVE-IN. Napište si o její ukázku.
  • Vděčností ku zdraví. Povídání o tom, proč je to blahodárná emoce, jak ji posilovat a rozvíjet, najdete v prosincovém díle podcastu Balanc.
  • Kytaru do každé rodiny. Nalaďte si na YouTube kytarovou školu Honzy Homoly z kapely Wohnout a za rok to můžete na Vánoce pod stromečkem pořádně rozbalit.
  • Raději knihu? Tak mrkněte na Knihobota – knižní online bazar, kde můžete nakupovat i prodávat knihy z druhé ruky.

Lidi, neskrývejte své emoce. My psi máme stotisíckrát lepší čich než vy. Stačí nám jediný čmuch a okamžitě poznáme, jestli jste veselí, nebo se trápíte.

Štěk od Butchi

Veronika Krejčová (Dubská)
V rámci HR je Veronika renesanční bytostí. Prošla si neziskovkami, zakládáním coworkingových prostorů v ČR i korporátem, aby nakonec zakotvila na volné noze. Aktuálně je zapojena do více projektů, ale největší radost ji dělá pomáhat firmám vytvářet prostředí, kam lidé chodí rádi. Baví ji témata firemní kultury a networkingu. Žije ve srubu za Prahou se svým psem a manželem.

 
Sdílejte
Dáváte si při psaní inzerátu extra záležet?
0