Jinde demotivátor, u vás zaměstnanec měsíce. Co udělá ten rozdíl?

Do práce nechodí rádi, nespokojenost už často nedokážou skrýt před ostatními kolegy a spousta z nich v pracovní době kouká po lepších pracovních nabídkách. Řeč je o téměř polovině všech zaměstnaných v Česku. Zní to možná jako HR horor, ale je to realita. Zkuste ji pojmout jako příležitost a nastupte tam, kde konkurence nepochodila. Rekrutujte nové zaměstnance z řad nespokojenců a udělejte jejich život smysluplnější. Jak na to?

Demotivovaní zaměstnanci

Z reprezentativního průzkumu LMC JobsIndex vyplývá, že v Česku je ve svém zaměstnání nespokojených a demotivovaných 43 % všech zaměstnanců. Ale když už se konečně odhodlají ke změně, 68 % z nich si na novém místě opravdu polepší. To, že je člověk nespokojený v jedné práci, neznamená, že je neochotný nebo neschopný a nenajde uplatnění i motivaci někde jinde. Třeba ve vaší firmě.

Ukažte jim, že u vás je tráva zelenější

Jedním ze způsobů, jak nové schopné lidi nalákat nebo je nechat, aby se „chytili“ sami a ozvali se vám, je jednoduše to, že o sobě dáte vědět světu. Ukážete svoji firmu a to, jak se v ní zaměstnancům žije (a těm potenciálním žít bude). Autenticita je ten nejsilnější nástroj, který můžete při náboru použít, a navíc vám rovnou předvybere kandidáty, kteří by k vám nepásli. A napadá vás lepší doba, kdy svoji sebeprezentaci vytunit, než právě teď? Důvody jsou dva:

  1. Spoustu firem čeká kvartální hodnocení, což v mnohých případech znamená ještě větší frustraci nespokojených pracantů, rostoucí motivaci ke změně a poslední hřebíček do rakve současného chlebodárce.
  2. Největší hodnotící portál zaměstnavatelů v Česku zaválel a zná ho už polovina lidí. Jen za minulý rok ho navštívilo milion zvědavých potenciálních zájemců o práci.

Jestli jste na přelomu loňského a letošního roku zaregistrovali televizní kampaň Atmoskopu, nebyli jste sami. Alespoň jednou ji totiž vidělo 7 milionů diváků a více než pětkrát až 5,2 milionu. A těch 43 % nespokojených zaměstnanců ji dost možná zahlédlo taky. Z průzkumu PPM Factum vyplývá, že 2 ze 3 lidí ví o portálech, kde mohou zaměstnanci ohodnotit firmu. Prim mezi nimi hraje právě Atmoskop.cz, který si podle jména vybaví 52 % populace, což je v podstatě každý druhý Čech. Navozená znalost se navíc díky reklamní kampani zdvojnásobila.

Prodejte se

Připravte se tedy na nové kandidáty už s předstihem a mějte profil na Atmoskopu vyladěný. Zvýrazní vaši firmu na profilech ostatních firem, zobrazí vaše volné pozice i v seznamu nabídek práce a vizuálně odliší váš profil, aby byl výraznější. Všechny firmy, ke kterým se zaměstnanci vyjadřují, mají na Atmoskopu své místo. A je jen na vás, jak se k téhle potenciální investici postavíte.

Převezměte iniciativu a zjistěte si více o možnostech Atmoskop Premium. Odlišíte se od ostatních firem a přitáhnete vhodné kandidáty.

 
Sdílejte
Řešíte spory zaměstnanců?
0