Jak se v roce 2022 změnily naše produkty? Shrnujeme největší novinky, které mohou pomoci i vám

Uplynulý rok byl plný světových událostí a na trhu práce tomu nebylo jinak. Řady změn se dočkaly i naše produkty. Přinášíme proto souhrn těch nejvýznamnějších novinek, které se nám v loňském roce podařilo uskutečnit a které mohou pomoci i vám k lepším náborům či péči o zaměstnance.

Souhrn novinek z LMC 2022

Řada inovací na Jobs.cz

Vyhledávač v novém. Místo, které kandidáti používají nejvíce, jsme vylepšili tak, aby snáze našli novou práci. Přidali jsme tak do něj našeptávač a zároveň jim umožnili hledat práci ve více lokalitách najednou. Novou vizuální podobu pak dostaly i kartičky s výsledky.

Zapojili jsme umělou inteligenci. Náš vývojářský tým připravil dva unikátní nástroje umělé inteligence pojmenované Matěj a Emma, které kandidátům pomáhají najít relevantnější pozice. Zatímco Matěj pomáhá uživatelům s výsledky vyhledávání, Emma zkoumá CV kandidátů a porovnává je s aktuálními inzeráty.

Posun v komunikaci. Celý portál prochází posledních několik let inovačním procesem a to se promítá také v komunikaci. Jobs.cz zůstávají i nadále místem pro hledání nové práce, navíc se tu od loňska snažíme kandidáty pozitivně motivovat, aby se nespokojili jen s dobrou prací. Na trhu je totiž spoustu nabídek, které pro ně mohou být skvělé a vyhovovat jim víc.

Práce za rohem poradí, jak pracovat blízko domova

Radíme, jak najít práci. Na webu jsme založili poradnu pro uchazeče. Připravujeme v ní obsah na míru tak, aby se kandidátům dařilo nacházet v aplikaci Práce za rohem tu pravou pozici. Změnili jsme taky komunikační koncept a v úspěšné kampani jsme oslovili zejména kandidáty, kteří chtějí najít práci jednoduše, rychle a odkudkoliv.

Nový portál Workania.eu

Pomáháme příchozím Ukrajincům. V souvislosti s bezprecedentní situací, kdy z Ukrajiny odešly statisíce lidí, jsme pro celou Evropu spustili portál Workania. Ten pomáhá Ukrajincům najít vhodnou práci tím, že agreguje pracovní nabídky ze všech zemí, kde působí naše mateřská firma Alma Career. A mluví jazykem, kterému můžou rozumět díky strojovým překladům. Nabídnout lidem z Ukrajiny práci je jednoduché i pro zaměstnavatele, stačí při publikaci nabídky zaškrtnout příslušný filtr „Vhodné i pro Ukrajince“ v Teamiu a nabídka se propíše přímo na Workanii.

Atmoskop má nový výpis pozic a je i v angličtině

Výpis pozic a třídění firem hned na úvodní stránce. Vylepšili jsme výpis pozic, aby kandidáti rychle našli vše, co potřebují. Hlavní novinkou je možnost vybrat a namíchat si kritéria dle představ kandidáta, dále pohodlné fulltextové vyhledávání a filtr na mzdu. Pozice vystavené na Atmoskopu jsou díky tomu atraktivní pro specialisty různých oborů, kteří si hledají práci na základě svých hodnot a životních potřeb.

Nově i pro expaty. Člověk si musí především sednout s firemní kulturou, a aby tohle v Česku platilo i pro tisíce zahraničních kolegů, přeložili jsme náš Atmoskop do angličtiny.

Řada novinek na Seduo.cz

Nové vzdělávací formáty. Spustili jsme Seduo Akademie, v nichž se oblíbené videokurzy rozšířily v dlouhodobý, intenzivní program. Studenti mohou při studiu videokurzů absolvovat několik webinářů s lektorem a přitom dostávají pravidelné domácí úkoly. Na úvod a na závěr vyplňují testy, díky kterým vidí posun. Loni jsme takto připravili Akademii angličtiny, následují další, například pětitýdenní Akademie s Pavlem Wieserem zaměřená na prezentační dovednosti. Do nabídky jsme přidali 21 vzdělávacích programů sdružujících více videokurzů, díky kterým se mohou studenti rozvíjet ve vybrané dovednosti.

Nově i v Polsku. Po úspěšné expanzi Sedua na slovenský trh jsme se vydali i k našim polským sousedům. Odstartovali jsme tam se sadou online videokurzů, kterých již máme přes stovku, a nyní postupně pracujeme na dalším obsahu.

Teamio v novém!

Naše ATS zahájilo novou éru. Nejoblíbenější nástroj pro vedení náborů v ČR Teamio budujeme na novém prostoru, který přináší přehlednější a uživatelsky příjemnější používání a řadu nových funkcí. Uživatelé si nyní mohou přizpůsobit náborový proces a zásadně tak ovlivnit, jak se Teamio chová a jak jim pomáhá automatizovat rutinní úkoly. Letos budeme nové Teamio dál rozvíjet a přinášet nové funkce v průběhu roku.

Mobilní aplikace. S novým Teamiem je k dispozici i mobilní aplikace. Obsahuje funkce, které v Teamiu jinde nejsou (a to ani když si Teamio otevřete na mobilu). Díky tomu výrazně usnadňuje nábor HRistům i manažerům. Ti si mohou prohlížet CV zájemců přímo v mobilu a vhodným kandidátům mohou rovnou volat a posílat SMS. To vše se obratem automaticky zaznamená do historie uchazeče.

Techloop je zas o kousek blíž IT komunitě

Jedna technicistní novinka. Nové pojetí sebeprezentace pro vývojáře skrývá featura zvaná EXP Timeline. Tato funkce umožňuje vývojářům své pracovní zkušenosti vyjádřit v grafu –⁠ kolik let a projektů v jakém programovacím jazyce pracovali. Obrázek za tisíc slov.

A jedna spíš osobnostní. Další novinkou je pak i tzv. Job Definer, skrz který IT specialisté mohou dát najevo, na jakou pracovní roli se hodí, své představy o firemní kultuře nebo třeba typu produktů, na nichž by v budoucnu rádi pracovali.

Nový obchodní model Arnolda

Mapujeme kompletní cestu zaměstnance. V uplynulém roce jsme našeho chatbota, který pomáhá se zaměstnaneckými průzkumy, naučili řadu nových konverzací. Už se umíme doptat lidí na spokojenost s výběrovým řízením, přidali jsme i téma offboardingu a Arnold tak už půl roku zvládá zmapovat cestu zaměstnance firmou od nástupu až do ukončení pracovního poměru.

K dispozici je celá sada průzkumů. V souvislosti s pokrytím zaměstnaneckého cyklu jsme změnili i způsob, jakým si můžete Arnolda do firmy koupit. Zatímco dříve jste si pořizovali jednotlivé moduly dle vaší potřeby, nyní máte za jednu částku k dispozici celou paletu průzkumů. Který z nich nakonec použijete, už je jen na vás.

A taky jsme se přestěhovali

Poslední velkou novinkou je pak i změna našeho sídla. Po více než 10 letech jsme se přestěhovali do budovy Dock in Five nedaleko Libeňského mostu, takže až k nám budete mít cestu, už nás hledejte na nové adrese! 🙂

 
Sdílejte