Invia.cz: Při koordinaci s manažery odvádí Teamio ten největší kus práce

Náborová aplikace Teamio usnadňuje personalistům práci. Co ale říkají ti, kteří Teamio používají? Ušetří jim čas? Peníze? Zeptali jsme se v HR oddělení Invia.cz – jedné z našich největších cestovních agentur, která musí organizovat nábor zaměstnanců do pětisetčlenného týmu na pobočkách ve třech zemích.

Invia.cz působí jako autorizovaný prodejce zájezdů více než tří set cestovních kanceláří a stará se zhruba o tři miliony klientů. HR oddělení pečuje o 550 zaměstnanců v Česku, Maďarsku a na Slovensku. Zájezdy sice prodávají celý rok, ale nejvíce práce mají v sezónách.

„Týká se to hlavně prodejního oddělení, které obsluhuje nejvíce klientů v lednu a únoru, kdy jdou do prodeje first minute nabídky, a pak v létě od června zhruba do poloviny září. Naše práce ale není výhradně sezónní. Její objem se prolévá do celého roku a působnosti všech oddělení. Nábor probíhá průběžně během celého roku. V sezónách, především v létě, je ale intenzivnější a firma se navíc rozrůstá o sezónní brigádníky,” popisuje Jiří Malina, ředitel HR oddělení.

Teamio nám šetří 60 % času

Reakce kandidátů na nabídky v Invia.cz původně zpracovávali ve veřejných složkách v Outlooku a plánování pohovorů rozepisovali v excelovských tabulkách. Organizaci náboru později přesunuli do interního systému. „Ten sice umožňuje sdílení termínů a informací, ale je primárně navržen pro jiné aplikace, než je nábor, a ne vše bylo možné v jeho rámci vyřešit,” vzpomíná Kateřina Hagarová, HR Generalist společnosti.

Máme pro vás skvělou zprávu. Nejvyšší verzi Teamio Smart si můžete taky vyzkoušet, pokud ji ještě nemáte. Včetně kalendáře a nově i video pohovorů.

Teamio začali v Invia.cz využívat hned, jak se objevilo. Přesunuli do něj náborovou agendu a nějaký čas ho využívali souběžně s firemním systémem a databázemi. „Jak se Teamio postupně vylepšovalo a přibývaly v něm funkce, náš systém jsme přestávali využívat. A když do Teamia přibyla funkce plánování pohovorů, přesunuli jsme veškerou agendu na něj,” vysvětluje Kateřina Hagarová.

„Je navržené přímo pro potřeby organizace náborů, a tak se nám v něm dělá lépe v podstatě vše. Od evidence uchazečů přes zapojování liniových manažerů až po plánování a přesouvání pohovorů podle okamžité potřeby. Využíváme ho jako komplexní náborovou platformu, která nám v porovnání s dřívějškem ušetří odhadem 60 % času,” doplňuje Jiří Malina.

Přehledně na jednom místě

Na náborech v Invia.cz spolupracuje vždy někdo z HR oddělení s liniovým manažerem, který nové kolegy nabírá. A právě možnost jejich zapojení v Teamiu si v Invia.cz pochvalují. Občas se při obsazování nižších pozic stane, že kandidáti na pohovor nepřijdou.

„Není to vysoké procento, odhadem jde o jeden dva případy z deseti. Při velkých kampaních nicméně může jít o poměrně dost lidí a dohledávat kontakty v jednotlivých odpovědích bývalo pracné a zdlouhavé. Stejně jsme složitě řešili přesuny termínů pohovorů u kandidátů, kterým do původního termínu něco přišlo. Díky sdílenému plánovači v kalendáři je to dnes otázka chvilky. Pro mě je to jedna z největších výhod Kalendáře pohovorů i Teamia obecně,” vysvětluje Kateřina Hagarová.

Kalendář pohovorů používají v podstatě denně. „Centrum náborů sídlí v Brně a sdílet s nimi kalendář s veškerými úpravami v reálném čase je obrovská výhoda. Zvlášť to platí v období, kdy pořádáme před začátkem sezony velké náborové kampaně,” říká Jiří Malina. A oceňují ho i zapojení manažeři. „Jejich reakce jsou veskrze pozitivní,” vypráví Kateřina Hagarová.

„Hodně oceňujeme to, že je kalendář navržen zcela intuitivně, nevyžaduje žádné složité zaškolování a používat se ho naučí každý. Při koordinaci s manažery odvádí Teamio největší kus práce a je díky němu možné je zapojovat hned od začátku celého procesu. Dříve jsme jim posílali životopisy emailem. Když se jim nemohli věnovat kvůli vytíženosti okamžitě, tak je pak složitě dohledávali mezi doručenou poštou a vše se zbytečně zdržovalo. Dnes mají vše přehledně na jednom místě propojené s kalendářem. To nám šetří práci i čas hlavně v období náborů před sezónou,” uzavírá.

Další praktické tipy, jak s Teamiem zacházet a v čem vám může ulehčit pracovní život, si můžete přečíst na Teamio blogu.

Foto: Václav Jedlička

 
Sdílejte
Řešíte spory zaměstnanců?
0