Inspirace do uší: podcasty, které vám HRají do noty

Na světovém internetu běží přes dva miliony podcastů, na tom českém zhruba tři tisíce a stále jich přibývá. Zkusili jsme pro vás z té záplavy vylovit pár tipů, které vám můžou rozšířit obzory nebo si u nich jen tak odpočinete.

Nejlepší podcasty nejen pro HR

Vinohradská 12

Zpravodajské podcasty už frčí několik let a jeden z prvních, který na tuto vlnu naskočil i u nás, byl Český rozhlas. Každý den ráno se tak ve Vinohradské 12 během půlhodiny dozvíte to nejdůležitější o jednom tématu, které aktuálně hýbe děním v Česku nebo ve světě.

naHRávky a Jobs-cast

V LMC také děláme podcasty. Jeden se jmenuje naHRávky a zveme si do něj zajímavé hosty, kteří mají co říct k dění v personalistice a pracovním světě. Další je pojmenovaný podle našeho pracovního portálu Jobs-cast a točí se kolem lidí s inspirativní kariérou a také praktických témat z pohledu zaměstnanců i zaměstnavatelů.

TIP:

Pusťte si úvodní díl zbrusu nového podcastu o firemním vzdělávání. „Po škole” jako první zůstává datový analytik LMC Tomáš Ervín Dombrovský.

Psychologie.cz

Populární psychologický portál vypustil do světa hned tři podcastové řady nazvané V sobě, Uvolněte se a Vrtání. Diskutuje se v nich o životě, práci, vztazích, emocích, vesmíru a vůbec. Za mikrofon si sedají psychologové, psychiatři a psychoterapeuti s dlouholetou praxí.

Holky dRzý NEJEN o HR

Podcast Holek dRzých Oti Tůmové a Veroniky Práškové patří k těm vůbec nejlépe hodnoceným na byznysová témata. Obě autorky za sebou mají dlouholetou praxi v HR odděleních velkých firem, což jim umožňuje mluvit s nadsázkou a humorem o tématech, která jsou často „na HRaně“.

Insider

Rozhovory jsou ideální formát pro podcasty a jedny z nejzajímavějších uvádějí pod názvem Insider Tomáš Jirsa a Michal Půr. Obvykle si zvou hned dvojici hostů, kteří mají odlišný pohled na věc, a poslouchat tak můžete třeba o minulosti či budoucnosti Prahy, státním rozpočtu, digitalizaci, ale občas i o řadě dalších témat, včetně některých odlehčených.

Proti Proudu

V záhlaví tohoto podcastu je napsáno, že jde o rozhovory s lidmi, kteří jdou proti proudu a boří stereotypy. Autorem a moderátorem je odborník na podcastovou scénu Dan Tržil. Hodinové rozhovory se točí kolem motivace, zvyků, zásad a životních pravidel a jdou často hodně do hloubky.

Meghan Markle’s Archetypes

Pořad, který před časem pořádně rozvířil vody světového podcastingu. Hned první epizoda totiž sesadila z trůnu nejposlouchanějších pořadů samotného velkého šéfa Joea Rogana. Aby také ne, když si Meghan k mikrofonu pozvala Serenu Williams, která se rozpovídala o ambicích, nadějích i zklamáních ve světě žen a sportu. Ve 12 epizodách první sezóny došlo na řadu dalších hvězdných hostů, nicméně pokračování podcastu je zatím ve hvězdách.

After Hours

Jak souvisí aktuální události s byznysem a kulturou? Tomu se v podcastu After Hours pravidelně dívají na zoubek dva profesoři z Harvardu a přinášejí zasvěcenou konverzaci a úhly pohledu, které většinu lidí ani nenapadnou. Od velké rezignace přes #MeToo až třeba po konec globalizace.

Jste jedno velké ucho? Máme pro vás ještě speciální tip. Jestliže ve své firmě máte licence Seduo.cz, můžete se vzdělávat i na cestách. Stáhněte si aplikaci Seduo a poslouchejte videokurzy v audio formě třeba při běhání nebo během cesty autem. Aplikace je dostupná pro mobilní telefony se systémem Android i iOS.

Tak klikejte a poslouchejte. Další zajímavé informace užitečné pro vaši práci, zábavu i rozšiřování obzorů najdete v Ročence LMC 2022/2023. Přes sto stran čtení si můžete stáhnout zdarma ve verzi pro desktop anebo tablet.

 
Sdílejte