Generál i guru zdravé výživy. Seznamte se s novými videokurzy na Seduo.cz

Vědec a spisovatel Isaac Asimov kdysi prohlásil: „Pevně věřím, že sebevzdělávání je jediný druh vzdělávání, který existuje.“ I my věříme, že je pro člověka zásadní to, aby se sám chtěl posouvat. A rádi v tom vám i vašim lidem pomůžeme. Proto jsme si na Seduo.cz připravili spoustu zbrusu nových videokurzů. Zároveň jsme se našich lektorů a nejnovějších osobností zeptali, co si z jejich zkušeností můžete do praxe odnést i vy.

Nové kurzy na Seduo.cz

Zaměstnanci se chtějí posouvat. Často je nedostatek příležitostí ke vzdělávání ve firmách i důvodem, proč si hledají místo jinde. Jenže získávání nových znalostí a dovedností taky zabírá čas, kterého je kvůli práci pomálu. Ideálním řešením je proto online vzdělávání, jehož největší výhodou je právě úspora času. Navíc „studenti“ pochytí mnohem víc, když si postupně pouští krátké lekce, které můžou sledovat a přerušovat, jak zrovna potřebují.

A protože nejvíc lidé oceňují videokurzy, které jim přinášejí tipy a dovednosti snadno přenositelné do praxe, a rádi se inspirují od zkušenějších z oboru, rozhodli jsme se jim na Seduo.cz přesně tohle v online podobě nabídnout. Jsme nadšení, že jsme mohli připravit nové videokurzy se známou odbornicí na zdravou výživu a životní styl Margit Slimákovou a nebo také uznávaným generálem Petrem Pavlem. Co se od nich můžete dozvědět vy a vaši zaměstnanci?

Leadership v první linii očima generála NATO

Náčelník Generálního štábu Armády ČR ve výslužbě, bývalý nejvyšší vojenský představitel NATO a hlavně vážená osobnost. To vše je Petr Pavel, který vás v novém unikátním videokurzu seznámí se svým pojetím vedení jednotlivců i týmů. Odhalí techniky motivace, nastavení týmu a prozradí, jak z vedení udělat zábavu a radost. Není nikdo povolanější, s kým byste se naučili umění vést, motivovat, efektivně komunikovat, rozhodovat se a zvládat krizové situace. Co k očekávané online novince říká sám generál?

Kdyby si měl absolvent z vašeho videokurzu odnést do života jen jednu věc – poučku, poselství, vědomost –, která by to měla být?

Zapamatovat si termín Mission command. Co to znamená? Každá úroveň velení má dělat to, co jí přísluší. Žádný leader by neměl podléhat snaze řídit vše do posledního detailu. Každý rozumný velitel se spolehne na své podřízené, dá jim prostor, iniciativu a odpovědnost. Dát větší prostor podřízeným znamená mít větší spektrum nápadů a dosáhnout mnohem více věcí.

Pro koho je váš videokurz určen? Kdo si z něj může nejvíce odnést?

Bude přínosný pro všechny, kdo chtějí získat inspiraci pro vedení lidí, rozvíjet vztahy v týmu a zvyšovat jeho efektivitu.

Jak zdravě jíst v práci

Ve videokurzu jedné z nejvýraznějších českých propagátorek zdravé výživy, blogerky a lektorky Margit Slimákové se dozvíte spoustu informací o důležitosti kvalitní a vyvážené stravy, stravovacích rytmech a osvojíte si základní principy při sestavování jídelníčků. Na rozdíl od klasických dietetických příruček nepracuje Margit s tabulkami plnými čísel, gramů a kalorií. Svá doporučení zakládá na respektování individuality strávníka, jeho chutí, životního stylu a pracovního rytmu. Co vás podle zkušené lektorky čeká a nemine?

Kdyby si měl absolvent z vašeho videokurzu odnést do života jen jednu věc – poučku, poselství, vědomost –, která by to měla být?

Pochopit, že zdravě jíst a skvěle se o sebe starat má smysl, může každý z nás, a to i v rámci běžné práce a rodiny.

Pro koho je váš videokurz určen? Kdo si z něj může nejvíce odnést?

Je pro aktivní, pracující, zaneprázdněné, všechny, kteří se i přes spoustu povinností a překážek chtějí udržet ve zdraví, a tedy i top kondici.

U leadershipu a stravování v práci ale zdaleka nekončíme. Připravili jsme si i další videokurzy, které stojí za vaši pozornost. Mrkněte, určitě si vyberete:

Hodnotový leadership

Co je to leadership, vedení, náčelnictví? Jaké má mít leader – ať už ředitel velké firmy, nebo neformální předák malé party – vlastnosti? Jaké má sdílet hodnoty a na čem svou pozici stavět? Jak vědomě vést, delegovat, motivovat, řídit? Přednášky o takto abstraktních otázkách stojí a padají s osobou lektora, a pokud jde navíc o videokurz o hodnotovém vedení, musí ho vést někdo, kdo přirozený a na osobních hodnotách i příkladu postavený leadership ztělesňuje. Málokdo tyto nároky splňuje tak jako Šimon Pánek – bývalý studentský vůdce z roku 1989 a současný lídr největší humanitární organizace ve střední a východní Evropě s 2000 lidmi po celém světě.

Osobní hrdost a asertivita: Jak si vážit sám sebe?

Tahle novinka z dílny GrowJOB Institute je určena pro každého, kdo chce zapracovat na posílení sebevědomí, asertivity a pozitivního vnímání sama sebe. Měl by posílit sebedůvěru, odnaučit absolventy přeceňovat názory okolí, naučit je správné a efektivní komunikaci a umění říct „ne“. Může se sice zdát, že takové schopnosti jsou spíš vrozené než získané, ale ve skutečnosti se dají osvojovat a posilovat pomocí efektivních cvičení. Provede vás jimi dvouhodinový videokurz Denisy Dědičové, pedagožky se zkušenostmi z Německa a Španělska, lektorky a zakladatelky projektu Hodnotový učitel.

Zajímají vás nové videokurzy? Můžete je dopřát i svým zaměstnancům. Poskytnete jim tak prostor k tomu, aby se posouvali, ponořili se do toho, co je bude opravdu bavit, a ještě vše využijí v praxi.

Anatomie emocí: Jak je číst z výrazu tváře druhých

O metodě Paula Ekmana se často mluví jako o „detektoru lži“. Je to možná trochu nadsázka, ale kdo ji ovládne, dokáže skutečně z výrazu tváře a těla s velkou mírou přesnosti odhalit, zda protějšek mluví pravdu, co si myslí a jaké emoce prožívá. Jan Ženatý – jediný certifikovaný trenér Ekmanovy metody u nás – vás naučí nejen rozpoznávat klíčové emoční projevy v nonverbální komunikaci, ale také zvládat emoce vlastní a pracovat s nimi ve vztazích, obchodu a vedení lidí.

Průvodce módou a stylem úspěšné ženy

„Neoblékej se podle své funkce. Oblékej se podle funkce, na kterou se chceš dopracovat.“ Tohle staré kancelářské přísloví má hodně do sebe, ale jeho hlavní háček tkví v tom, že málokdo vám poradí, jak váš šatník vysněné pozici přizpůsobit. Osobní stylistka a autorka unikátní osobní typologie Lenka Zelenohorská vám ale přesně tyto informace předá. Naučí vás, jak najít osobní styl, jak se podle něj oblékat, jak efektivně budovat šatník a oblečení v něm kreativně kombinovat. Slibuje, že po absolvování už nikdy nepoužijete větu „nemám co na sebe“.

Radikální otevřenost: Jak dávat účinnou zpětnou vazbu?

Videokurz určený pro vedoucí, manažery, teamleadery, ale i učitele nebo zaměstnance, kterým záleží na zlepšení vztahů na pracovišti. Během 90 minut se dozví konkrétní tipy a projdou cvičení, jak s kolegy efektivně řešit nepříjemnosti, jak chválit, doporučovat, ale i otevřeně a férově formulovat kritiku. Videokurz z dílny GrowJOB vede zkušená lektorka a zakladatelka Leadership konferencí Barbora Vacková, která má za sebou výuku ve společnostech, jako je Česká televize, Akademie věd ČR nebo Lékaři bez hranic. Nejvíc si z jejího videokurzu odnesou ti, kteří chtějí budovat upřímnější týmovou kulturu, a ti, kteří zažili, jak nevhodně podaná kritika umí zabolet a vést ke zbytečným nedorozuměním. Představené nástroje jim pomůžou vyvarovat se dřívějších chyb.

Doba digitální: Jak pracovat soustředěně a bez vyrušení?

Žijeme v době, kdy nás neustále něco vyrušuje. Od záplavy katastrofických zpráv přes pípání SMSek a e-mailů, hlučné kolegy, sousedy či děti, se kterými sdílíme karanténu, až po naše vlastní myšlenky a prokrastinační tendence. Záplavě rušivých vlivů je naštěstí možné se účinně bránit. Absolvováním videokurzu z dílny GrowJOB Institute ale nezískáte jen účinné nástroje a spolehlivé techniky sebeobrany proti vyrušování. Naučíte se také lépe koncentrovat, organizovat den, regenerovat, odpočívat a aktivně snižovat stres z množství úkolů. Videokurz vede lektor, odborník na meditace a ultramaratonec Lukáš Havránek, který dovednosti nezbytné pro přežití v digitálním věku vyučuje ve firmách, jako je Komerční banka, Generali, Česká pojišťovna nebo Mall.cz. Naučí vás, že nicnedělání, zvolnění, klid a ticho je to nejlepší východisko pro spokojenost, kreativitu i efektivitu práce.

Zkušenosti generála tajné služby: Práce s informacemi

Jak přistupovat k informacím? Jak s nimi pracovat, abychom se v nich neztratili? Podívejte se na tyto otázky očima člověka, pro kterého byla práce s informacemi součástí jeho práce a který je umí vyhodnocovat jako nikdo jiný. Ve videokurzu se s vámi generál Andor Šándor podělí o zkušenosti získané při jeho dlouholetém působení v tajných službách i v podnikání. Dozvíte se, jak přistupovat k informacím, jak zajistit jejich ochranu, ale i to, jaké aspekty přináší práce s informacemi v době krize a změny. A samozřejmě i jak zajistit jejich bezpečnost.

A pokud by vám tahle témata pořád nestačila, mrkněte na další videokurzy. Na Seduo.cz jsou jich mraky, a to hned z několika kategorií.

 
Sdílejte
Dáváte si při psaní inzerátu extra záležet?
0