Finance

Ve Financích pracujeme s velkými čísly, ale jsme poměrně malé oddělení. Je nás 12. Pomáháme všem oddělením napříč firmou a dokážeme skvěle spolupracovat. Hodně investujeme do automatizace a zjednodušení. Snažíme se tak usnadňovat život jak lidem v LMC, tak i našim zákazníkům.

Co máme na starosti?

Oblast Billingu + GDPR

Zajišťujeme veškerou fakturaci a pohledávky směrem k našim klientům a nově sem spadá také oblast GDPR.

Accounting

Kdo by nemiloval měsíční závěrky a roční audit? A k tomu samozřejmě patří i pravidelný reporting na mateřskou společnost.

Payroll

Máme šikovného mzdového účetního (no opravdu, je to muž :-)), takže si kompletní mzdovou agendu zpracováváme sami.

Procurement & Facility

Nákupní procesy, administrace smluv, provozní chod firmy, dvě usměvavé kolegyně z recepce a ještě mnohem více spadá pod tuto oblast.

Jak to u nás funguje?

Máme v tom systém a zároveň i svobodu v plnění úkolů. Nehrajeme si na pracovní dobu od–do (kromě recepce, kde to prostě jinak nejde). Nikdo ti nebude počítat minuty strávené na obědě. Můžeš si korigovat rozložení práce.

Máme skvělou souhru a v týmu si pomáháme. I když s něčím musíš „otravovat“, tak ti všichni pomůžou. Sdílíme zkušenosti i vědomosti a máme prostor pro osobní rozvoj. Umíme společnými silami vyřešit problém.

Není tu nuda (ani v pracovní rovině) a panuje tu rodinná atmosféra. Smích máme rádi skoro stejně jako čísla.

Na druhou stranu je dobré vědět, že…

Kreativita se u nás nevyžaduje. I když máme v naší práci určitou míru svobody, musíme pracovat podle pravidel a zákonů. Fungují tu termíny, deadliny (jak zákonné, tak od finské matky), je třeba přesnost a pečlivost.

Přesné procesy práce tu ale nehledej. Lidé, kteří potřebují do puntíku přesné instrukce, tu nezapadnou. Je tu někdy chaos, což nás podporuje v myšlení out of the box.

Je třeba se naučit říkat „NE“. Pomáháme a podporujeme ostatní kolegy, a občas tak můžeš pozorovat snahu ostatních tě tak trochu „zneužít“ – chtějí po tobě víc nebo práci, kterou nemusíš dělat.

Občas je tu dost živo. Můžeme si sem vzít psa a nikomu to nevadí. Jindy tu běhají a křičí děti. Člověk musí být na pohodu.

Co nás baví kromě čísel

  • Kreativní věci. Rádi vyrábíme, malujeme, tvarujeme a umíme se za to navzájem pochválit.
  • Jsme fandové numerologie a astrologie. To jsou přece taky trochu čísla.
  • Máme rádi měsíční porady. Jsou současně oslavou narozenin, je tam uvolněná atmoška, pití, jídlo. Chodíme na ně na různá místa, ale „nejlepší putyka je naše kancelář“. Jindy je sraz u kávovaru nebo v naší čajovně.

Jak slavíme

Když si chceme přiťuknout, vede u nás jednoznačně víno, ať už tiché, nebo sekt či prosecco. A co slavíme? Každý měsíc narozky všech v daném měsíci a pak taky velké úspěchy – vyhrané soudní spory, vymožené pohledávky, 1. vystavenou polskou fakturu atd. – a někdy si prostě jen tak ťukneme :)

prosecco 42 %

víno 41 %

sekt 17 %

Co o financích říká Zuzka, která je vede?

Ve financích nikdy nevidíme rutinu, čísla totiž nejsou nikdy stejná, pokaždé se za nimi skrývá něco nového, zajímavého.

I když to od financí asi málokdo čeká, hodně se u nás smějeme, takže ‚suchary‘ u nás nehledej. A i když je třeba zrovna hodně práce, pomáháme si. Účetní závěrka u nás neznamená, že tu sedíme do půlnoci, protože máme dobře nastavené procesy. Snažíme se být kvalitním supportem pro jiná oddělení.

Co je pro finance u nás specifické?

Celkový přístup LMC není na trhu samozřejmostí. Prošla jsem již několik firem a mám opravdu s čím srovnávat. A možná právě proto se sem lidé i vrací – lidskost a svoboda skutečně není všude. Ve financích sice velká míra agility možná není, ale zase určitá svoboda tu je. Tam, kde to jde, zadám lidem svůj požadavek a nechávám na nich, s jakým řešením přijdou. Vlastní invence je důležitá. Lidi to pak víc baví a cení si toho, ale musí s tím být ok a zvládnout to. Ne všem takový přístup sedí. A to je třeba si říct rovnou.

Sdílejte
 
Chcete se učit přes video v pohodlí domova?
0