Férový zaměstnavatel roku 2021. Kdo má podle zaměstnanců nejlepší firemní kulturu?

Náš portál Atmoskop už podruhé ve spolupráci se soutěží Sodexo Zaměstnavatel roku ocenil firmy s tou nejlepší kulturou. Na základě hodnocení současných i bývalých zaměstnanců jsme vybrali vynikající zaměstnavatele a udělili jim cenu v anketě Férový zaměstnavatel. Seznamte se s letošními vítězi.

Férový zaměstnavatel 2021

Nejférovější zaměstnavatelé s více než 500 zaměstnanci 

1. Skupina innogy

Jeden z největších českých dodavatelů energií dlouhodobě patří mezi zaměstnavatele s nejspokojenějšími lidmi. Už loni si vysloužili třetí místo ve své kategorii, za poslední rok se přitom vyhoupli až na vrchol. „V innogy věříme, že lidé jsou energií našeho úspěchu, což se v takovýchto momentech akorát potvrzuje,“ komentuje vítězství HR manažer Adam Polášek. „Našim zaměstnancům se snažíme vytvářet pracovní podmínky tak, aby je práce bavila a chodili do ní rádi. Jako jedni z mála máme zkrácenou pracovní dobu 7,5 hodiny, naši zaměstnanci můžou čerpat exkluzivních 27 000 Kč v benefitech, jsme stabilní, jistý, férový zaměstnavatel a pravidelně navyšujeme mzdy,“ dodává, čeho si u nich lidé obzvlášť cení.

2. Decathlon 

Když nevíte, kam pro sportovní vybavení, asi zamíříte právě do Decathlonu. A to platí i o spoustě mladých lidí, kteří hledají své první pracovní zkušenosti. Právě jim je totiž prodejce sportovního vybavení velmi otevřen a snaží se je rozvíjet. Přestože řada zaměstnanců zmiňuje, že platově by to mohlo být lepší, na kolektiv se mohou spolehnout a oceňují například i slevy na produkty nebo možnost brát si směny podle individuálních potřeb. 

3. Mondi Štětí

Přední výrobce papírových a obalových materiálů Mondi Štětí je jedinou převážně výrobní firmou, která se letos probojovala mezi ty vůbec nejlepší. A její zaměstnanci ji tak ocenili i proto, že jsou v ní víc člověkem než pouhým nástrojem. Krom toho u nich zaměstnavatel boduje i díky své spolehlivosti, kdy mají lidé jistotu, že svou výplatu dostanou vždy včas. Zároveň jim dělá radost spousta benefitů, možnost interních rotací, ale i kantýna nebo firemní zájezdy.

Střední firmy o velikosti 100–500 zaměstnanců s TOP kulturou

1. UOL a.s.

Neformální atmosféra a možnost růst v účetní firmě UOL zabodovala i letos a její zaměstnanci ji v kategorii středních firem poslali svými hodnoceními znovu na první místo. Proč? Její zakladatelka Jana Jáčová, která dodnes řeší i nábor, to přičítá hlavně transparentnosti a spravedlnosti. „Práci svých zaměstnanců oceňujeme nejen slovně, ale i prostřednictvím různých benefitů. Dáváme jim příležitost profesně růst. A k příjemné atmosféře ve firmě přispívá i to, že si všichni tykáme. Už při pohovoru říkáme věci, jak jsou, a netajíme se tím, že hledáme lidi, kteří jsou ochotni odvést výkon za adekvátní odměnu,“ komentuje letošní vítězství.

2. Shoptet, a.s.

Na téhle platformě běží tisíce e-shopů a pokladních systémů. A za jejím úspěchem stojí i spokojení zaměstnanci, kteří mají podle hodnocení na Atmoskopu k dispozici velký budget na vzdělávání, kurzy angličtiny, nové technologie i finanční ohodnocení. Ze všeho nejvíc však zmiňují, že kolektiv a kolegové jsou ti nejlepší, které kde potkali

3. Lundegaard a.s.

Přední vývojářská společnost Lundegaard je dalším důkazem toho, že v Česku si umí IT firmy svých zaměstnanců vážit. Vděční jsou zde především za lidský přístup, remote-first kulturu ještě před nástupem pandemie nebo možnost přecházet z jedné technologie na druhou a tím se neustále posouvat v kariéře dál.

K čemu je dobré sbírat hodnocení od zaměstnanců? Nejen že můžete získat ocenění Férový zaměstnavatel, ale především platí, že čím víc autentických hodnocení na profilu budete mít, tím větší máte šanci, že získáte kandidáty, kteří k vám opravdu zapadnou.

Malé firmy s nejlepší kulturou do 100 zaměstnanců

1. Neit Consulting s.r.o.

Přátelský kolektiv, možnost růstu i různorodá a zajímavá práce, tím si své zaměstnance získala konzultační a softwarová firma Neit Consulting. A to natolik, že letos na Atmoskopu překonala ostatní firmy. „Bereme to jako závazek do budoucna. Stále máme ve všech oblastech prostor pro další zlepšování. A i naši zaměstnanci nám s tím průběžně pomáhají,“ komentuje vítězství zakladatel Radek Vojta. Při diskusích se zaměstnanci mu jako klíčové téma vyšla právě kolegiálnost a na tu myslí i při náboru. „Vždy se snažíme vybírat správné týmové hráče, kteří mají předpoklady tuto pracovní atmosféru dále posílit,“ vysvětluje.

2. Effectix.com, s.r.o.

Specialisté na výkonnostní marketing letos zabodovali svým přístupem. Zaměstnanci Effectix.com oceňují především skvělý kolektiv, neustálý rozvoj v oboru, ale i flexibilitu a dobré platové podmínky. V téhle firmě se na sebe i na vedení mohou lidé prostě spolehnout a i díky tomu zde lidé rádi realizují a dále rozvíjí své nápady. 

3. MapTiler s.r.o.

Třetí místo patří firmě vyvíjející primárně digitální produkty. Mapová platforma pro zaměstnance vyniká například možností práce odkudkoliv, flexibilní pracovní dobou nebo téměř rodinným kolektivem. Lidé si váží také toho, že i přes malý kolektiv pracují v úspěšné firmě světového významu.

Chcete se tu vidět příští rok taky? Pak nechte vaše zaměstnance hodnotit na Atmoskop.cz. Vítěze vyhlašujeme právě na základě statistik za uplynulý rok a oceňujeme ty zaměstnavatele, kteří v autentických hodnoceních vychází nejlépe.

 
Sdílejte