Dovolená v „Platu” a výlet za „Odměnu”. Tipy na místa, kam by se měl každý HRista alespoň jednou za život vypravit

Bylo vždy vaším cílem procestovat celý svět? Ale nevěděli jste, z jakého konce začít? Připravili jsme pro vás takový HR bucket list, díky kterému se podíváte po Evropě, na Filipíny i do Ameriky. Takový výlet pak můžete zakončit opět pěkně v rodné zemičce. Zabalte si kufry, držte si čepice, vyrážíme!

HRrr do Chorvatska. Kolik platů stojí pobyt v „Platu”?

Chorvatsko je ráj pro všechny personalisty, jeho mezinárodní poznávací značka je totiž HR. Už od hranic se postupně zvyšuje počet chorvatských SPZ a vaše srdce plesá. Každý Chorvat je tak trochu HRista. Cestou podél pobřeží mineme Dubrovník a pokračujeme dalších 13 kilometrů rovnou do Platu. Toto přímořské letovisko se nachází na jižním cípu země a nabízí oblázkové pláže s romantickými výhledy na západy slunce. All inclusive pobyt v Platu vyjde na jeden měsíční plat.

Francie: „Job” s vínem

Máte rádi svou práci, kvalitní francouzské víno a především sýry? V tom případě je pro vás jasnou volbou vesnička Job ve střední Francii v regionu Auvergne. Doporučujeme ochutnat místní Bleu d’Auvergne protkaný modrou plísní. Svojí jemně pikantní smetanovou chutí se perfektně hodí k bílým vínům. Tomu říkáme Job snů.

Filipíny: Právě nabíráme! We are „Hiring”!

Naším dalším tipem je ostrovní stát v jihovýchodní Asii. Více než 7600 ostrovů a ostrůvků láká turisty úžasnou faunou a flórou na pevnině i pod hladinou. Jestli chcete vidět, jak vypadá místo, kde se nepřetržitě 24/7 nabírají noví zaměstnanci, je pro vás Hiring na spojnici přímořských měst Toleda a Nagy to pravé ořechové (lépe řečeno kokosové).

Když USA, tak po „HR Route”

Pokud máte v plánu procestovat Ameriku od východu na západ, zvolte si HR alternativu slavné Route 66. Začněte na prosluněné Floridě na Miami Beach. Tampa je pak jasným favoritem mezi kandidáty a oficiálním začátkem HR Route v uličce Candidate Place. Dál se můžete vydat severozápadně až k archeologickému nalezišti Headhunter kousek od Salt Lake City ve státě Utah. Toto místo nabízí krásná panoramata amerických skal. A jelikož vám tenhle výlet zabere poměrně dost času, můžete si nastavit režim „remote work“ a v místě Remote svoji cestu po USA zakončit.

To pravé „Volno”? Jedině v Bulharsku

Když chcete zažít nefalšované volno, určitě vyrazte do Bulharska do vesničky v horách. V místních kopcích a lesích vás zastihne tak akorát medvěd. Tento typ dovolené tedy doporučujeme pouze odvážnějším, kteří si opravdu chtějí odpočinout od všeho a užívat si Volna naplno.

Zpět domů, čeká tu „Odměna”. A ne jedna

Za zaslouženou odměnou ve formě dovolené nemusíte naštěstí vůbec daleko! Válíte se radši u vody, nebo sednete za řídítka? V Jihočeském kraji si na své přijde každý. Za koupačkou můžete vyrazit k Veselí nad Lužnicí, jehož okolí je protkané rybníky a rybníčky. Místní radí zchladit se v oblíbené pískovně, ale vy na své HR pouti rozhodně nevynechejte ani rybník zvaný Odměna. Jste spíš fanoušky aktivní dovolené? Z Lomu kousek od Sezimova Ústí můžete vyrazit na kole po cyklotrase 31 až do západních Čech. Čeká vás krásných 140 kilometrů. Hned po 10 kilometrech od prvního sešlápnutí pedálu, po přejetí řeky Lužnice, si můžete Odměnu užívat plnými doušky, tak se totiž jmenuje místní oblast. Ale odměnou vám bude celý výlet. Mimo Lužnici přejedete také Vltavu s Otavou na jejich soutoku, kde se tyčí známý hrad Zvíkov. Jako další zastávku navrhujeme Blatnou s jejím romantickým vodním zámkem. Celá tour de 31 končí v Plzni, odkud se pohodlně vlakem i s kolem dostanete téměř kamkoliv. Nasaďte helmy, jedeme!

Hledáte kandidáty s rozhledem? V inzerátu na našich pracovních portálech oslovte přesně ty cílové skupiny, které potřebujete.

„Nástupní” proces pod palcem

Další HR místo v České republice doporučujeme navštívit před náborem nových zaměstnanců. Při objevování krás Moravskoslezského kraje asi vyrazíte do Jeseníků nebo Beskyd, kde si můžete prohlédnout proslulé Pustevny a výlet zakončit sklenicí vychlazeného hořkého Radegastu. Cestou zpátky ale určitě nevynechejte centrum tohoto kraje – Ostravu – a v Kunčičkách se stavte v ulici nesoucí název Nástupní. Nástupy nových zaměstnanců po návratu z takové dovolené zvládnete jak nic.

Do práce po „Práci”!

Přesně takový paradox zažívají každé ráno obyvatelé Děčína. Jmenuje se tu tak totiž jedna z hlavních tepen. A pro někoho je v Praci přímo konečná stanice. To se vám stane, když se vypravíte z Brna linkou číslo 48 do obce, kde se nachází slavný památník bitvy u Slavkova. Tak šťastnou cestu a práci zdar!

 
Sdílejte