Dějiny ajťáků v PDF. Kde se vzali, kolika levely už se prostříleli a co byste o nich měli vědět?

Poptávka po digitálních pozicích stále roste. Ve firmách jsou však nedostatkovým zbožím a najít ty pravé patří mezi ty nejtěžší náborové úkoly. Rozhodně ale pomůže, když jim budete lépe rozumět. Seznamte se s nimi pořádně v našem historicky zaměřeném PDF.

Dějiny IT specialistů

Historie IT sahá až někam do 50. let, kdy první programátoři začínali na velkých sálových počítačích vážících klidně několik tun a kdy byl obor doménou hrstky vyvolených. Následující dekády už však přinesly první programovací jazyky, nové technologie, masové rozšíření internetu a profil ajťáků se začal výrazně proměňovat.

Věděli jste, že Jobs.cz byla první česká registrovaná doména? Digitálům jsme byli nablízku už v roce 1996. A pokud jim chcete být blíž i vy, sledujte naši novou microsite, kterou jsme spustili právě pro zájemce o práci v IT.

Víte, co to byl COBOL a kdy ho nahradil jazyk C? Nebo že první síť v Česku se rozšířila na strahovských kolejích, kde študáci chtěli společně pařit DOOMa? Ne? Pak si přečtěte náš praktický e-book, kde najdete celou historii oboru IT. Srozumitelně a čitivě napsanou, plnou dobových detailů a zajímavostí. Budete tak mít k digitálním profesím zas o něco blíž!

Stáhněte si dějiny ajťáků

Stáhnout (pdf, 2.7 MB)
 
Sdílejte