Studium online kurzů láká třetinu lidí

Vzdělávání mají lidé jednoznačně spojené s dobrou prací. Někteří až tak, že by kvůli němu pověsili své současné zaměstnání na hřebík a odešli by pracovat jinam. Na podzim jsme v rozsáhlém výzkumu mapovali, jak se lidé učí a co od vzdělávání očekávají. Zjištění, která se týkají firemního vzdělávání, vám teď přinášíme.

Online kurzy lákají zaměstnance

Práce jako důvod k učení vede

Z výzkumu vyplynulo, že práce je jednoznačně největší důvod, proč se lidé vrhají do kurzů a seminářů. Z těch, kteří již vzdělávání mimo školu vyzkoušeli to ¾ vidí jako způsob, jak se zdokonalit v tom, co dělají. Pro 2/3 z nich je motivací vidina (lepší) práce a přibližně ½ potřebuje dohánět to, v čem je pozadu. Největší mezery lidé pociťují v cizích jazycích, počítačových dovednostech a tzv. měkkých dovednostech (komunikační dovednosti, řešení konfliktů, jednání s lidmi, apod.).

20 % lidí motivuje vzdělávání k výměně zaměstnavatele

Pro přibližně pětinu zaměstnanců je firemní vzdělávání natolik důležité, že by kvůli němu změnili práci. Zároveň zhruba 40 % lidí uvedlo, že jim zaměstnavatel neposkytuje žádné vzdělávání. On-line kurzy přitom přestavují možnost, jak dát zaměstnancům na výběr z mnoha témat a lektorů, a přitom se nezatěžovat sháněním školitele, prostor, termínu a dalších logistických „drobností”.

„Firmy v on-line kurzech vidí nevyhnutelný trend. Řeší ale, jak se s ním poprat,” říká Honza Nehasil, který u nás v LMC vede tým Seduo.cz. „V pilotním projektu teď s prvními 20 firmami zkoušíme Seduo.cz pro zaměstnance. Kromě atraktivity testujeme i to, jaký obchodní model firemního vzdělávání bude firmám nejvíce vyhovovat,” přibližuje Honza, co teď Seduo.cz chystá pro zaměstnavatele. Zjistěte, co chystá Seduo.cz pro firmy

 Chcete vyzkoušet Seduo.cz ve vašem firemním vzdělávání? Ozvěte se nám.

Třetina lidí preferuje on-line kurzy

V Česku zatím stojí on-line vzdělávání na začátku. Už teď ale výrazných 35 % lidí preferuje on-line video kurzy před ostatními formami učení. Pokud třeba kvůli jazykové bariéře nemohou využívat zahraniční on-line kurzy, je pro ně v Česku Seduo.cz v podstatě jedinou volbou, kde si mohou vybrat z mnoha kvalitních kurzů a lektorů. Seduo.cz momentálně nabízí téměř 90 on-line video kurzů. Aspoň jeden z kurzů cizího jazyka, marketingu, osobního rozvoje, byznysu nebo kancelářského softwaru už si vyzkoušelo přes 150 000 lidí.

 

A co vy? Už jste se nějaký náš kurz vyzkoušeli?

 
Sdílejte