Informovanost kandidátů v průběhu výběrka

Jak asi víte, v srpnu jsme na Jobs.cz a Prace.cz spustili novinku: označování firem, o kterých víme, že lidem odpovídají na doručená CV. Rádi bychom vám blíže vysvětlili, proč jsme k tomu přistoupili, o co přesně jde a na čem pracujeme do budoucna.

Jak asi víte, v srpnu jsme na Jobs.cz a Prace.cz spustili novinku: označování firem, o kterých víme, že lidem odpovídají na doručená CV. Rádi bychom vám blíže vysvětlili, proč jsme k tomu přistoupili, o co přesně jde a na čem pracujeme do budoucna.

Nejprve tedy Proč. Z našich průzkumů provedených v poslední době víme, že lidé vnímají hodně negativně, pokud jim firma neodpoví. Kandidáti se dnes ke změně práce složitě odhodlávají a pokud s nimi firma nekomunikuje, ztrácejí chuť pokračovat v hledání.

Předchozí tvrzení můžeme podpořit konkrétními čísly. Jsou poměrně alarmující:

  • jen 41 % lidí uvedlo, že dostali odpověď od firmy, kam poslali CV.
  • 58 % lidí nám řeklo, že jejich ochota odpovídat na další nabídky se snížila poté, co někam poslali životopis a zůstali bez odpovědi.
  • 86 % uchazečů uvedlo, že se o svou negativní zkušenost podělí se známými.

O co tedy na Jobs.cz a Prace.cz nově jde? U inzerátů jsme zavedli nový příznak: „Do 2 týdnů dostanete odpověď“. Dostávají ho od nás inzeráty firem, o kterých máme zjištěno, že uchazečům odpovídají.

Bohužel, v tuto chvíli můžeme informaci o odpovídání spolehlivě ověřit jen z aplikace Teamio. V případě, že pracujete s Teamiem a zvládáte všem kandidátům odpovídat včas, nové „razítko“ od nás automaticky bezplatně obdržíte.

Důležitá věc: Do Teamia mají přístup všichni naši klienti. A s uchazeči je možné komunikovat i z neplacené verze Teamia.

Pokud s uchazeči včas komunikujete skrze jiné nástroje (telefon e-mail, jiný náborový systém), je to rozhodně dobře. Jakákoliv forma včasné komunikace je přínosná a je pro vás výhodou. Pokud vaše společnost garantuje, že kandidátům vždy odpovíte do 14 dnů, doporučujeme to uvádět například v inzerátu nebo na webu.

Udělování označení na základě dat z Teamia je ale jen prvním krokem. Dále pracujeme na tom, abychom mohli tuto informaci poskytovat i o dalších společnostech. Řešíme například to, jak zajistit, aby data získaná mimo Teamio byla skutečně vypovídající a nepodléhala statistickému zkreslení.

Odpovídat kandidátům je podle nás férové a věříme, že nás v naší snaze podpoříte. Zmíněný první krok, který jsme teď v srpnu udělali, se již začíná pozitivně projevovat. Jak vidíme ze statistik, počet odpovědí uchazečům začíná mírně narůstat.

O všech dalších novinkách týkajících se tohoto tématu vás budeme už brzy informovat na webu LMC.

 
Sdílejte
Chcete vědět, co HRisty letos čeká?
0