Co když ten pravý se schovává za rohem?

Co je tou neoblíbenou činností, která tolika lidem ukrojí každý měsíc jeden den jejich života? Je to překvapivě jednoduché: cesta do práce.

Co je tou neoblíbenou činností, která tolika lidem ukrojí každý měsíc jeden den jejich života? Je to překvapivě jednoduché: cesta do práce.

Jde to i jinak?

V jiném průzkumu, kdy jsme se ptali 12 000 uživatelů mobilní aplikace Práce za rohem, nám 65 % lidí potvrdilo, že by byli ochotní obětovat za kratší dojíždění i část mzdy. Jak vidíte, je doba dojíždění zajímavým benefitem a možností, jak oslovit nové uchazeče o zaměstnání. Právě na lidi, kteří nechtějí už dál dojíždět, proto cílí naše nová kampaň.

Kampaň Práce za rohem za pár dní začíná a veškeré aktivity jsou koncentrovány do jednoho měsíce, září, aby působila opravdu intenzivně. Osloví lidi, kteří práci zrovna hledají, ještě víc ale ty, kteří práci aktuálně mají, kvůli kratšímu dojíždění by ale byli ochotní ji změnit.

Jak jste si možná všimli, využili jsme pro TV reklamu herce, který hrál v jarní kampani Jobs.cz. Ano, je to neobvyklé, ale víme, proč to děláme. Herec Pavel Jacelín i nyní zosobňuje to, co nás štve a otravuje nám život – v tomhle případě je to nepohodlné a zdlouhavé dojíždění.

  Ukázkové video z kampaně. Další najdete zde.

Kde se s ní potkáte

S kampaní Práce za rohem by se mělo setkat alespoň 70 % ekonomicky aktivních lidí. S reklamou se setkají v televizích Prima, COOL, Love, MAX, ZOOM, Comedy Central, Óčko group a Barrandov Group. Samozřejmě kampaň se neobejde bez masivní podpory na Facebooku a YouTube, inzerovat budeme i na stránkách Seznam.cz a Google.

Do konce srpna si aplikaci stáhlo 40 000 lidí, do konce září chceme dosáhnout dalších 100 000 uživatelů. Jak vidíte, hodně si od téhle mobilní aplikace slibujeme. Chytrý telefon má dnes v kapse každý druhý a tak je na čase, abychom tohle pole začali otevírat i vám a vašim inzerátům, ne?

Chcete své pracovní pozice vystavit na Práce za rohem ještě v průběhu kampaně? Kontaktujte svého obchodníka LMC, případně nám napište e-mailem na adresu: pomuzeme@pracezarohem.cz, zavoláme vám co nejdříve zpět.

Jak se chovají mobilní uživatelé aplikace Práce za rohem?

I v aplikaci Práce za rohem vidíme, že velkou roli hraje to, jak je inzerát formulován: “Vypozorovali jsme, že inzeráty, které zaznamenávají nízký počet odpovědí, zpravidla mají prostě jen příliš vysoké požadavky. Nejčastějším problémem bývá požadavek na jazykovou vybavenost u pozic, kde není obvyklá. Lidé bojují se špatně zadanými klíčovými slov – např. když firma vloží klíčová slova v angličtině a uživatelé je zadávají v češtině,” říká Adam Leitmančík, produktový manažer Práce za rohem.

Aplikaci používají lidé po celé České republice, nejvíc pak z Prahy, Brna a Ostravy. Podobné je to i s rozložením 12 000 inzerátů, které teď uživatelé v aplikaci najdou. Hledáním práce na mobilu se rýsuje jako nový trend: “Lidé zpravidla ráno dostanou na telefon upozornění na nové vhodné nabídky. Prohlédnou si je, uloží do oblíbených, ale odpoví na ně až večer,” dodává Adam Leitmančík.

Dojíždění škodí zdraví

Už jste to slyšeli? Pravidelná linka na čtyřech kolech z domu do práce a zpět prý zvyšuje váš tělní cukr, krevní tlak a cholesterol, zvyšuje riziko deprese, zhoršuje kvalitu spánku… A to jsme ještě nevyjmenovali všechno! Po přečtení článku magazínu Time skoro můžete nabýt pocitu, že vás dojíždění pomalu a systematicky posouvá k nemohoucnosti. Tak zle asi nebude, zbavit lidi dojíždění ale možná představuje ten nejzásadnější benefit, kterým teď k sobě přitáhnete nové zaměstnance.

* Průzkum LMC z ledna 2016 ohledně dojíždění měl 1 000 respondentů z Prahy, Brna a Ostravy

 

Související články:

 
Sdílejte
Chcete vědět, co HRisty letos čeká?
0