10 TOP témat z magazínu LMC. Co vaše kolegy z HR letos zajímalo nejvíce?

O aktuálních tématech z oblasti HR se radíme s právníky, psychology i personalisty z nejrůznějších firem. K vám se tak vždy dostane to nejlepší. Sami jsme ale byli zvědaví, co vás v roce 2022 v HRoznu nejvíc zaujalo.

Nejčtenější články z magazínu LMC HRozen 2022

Tady je 10 článků, které jste si v magazínu HRozen nejraději četli. K nim přidáváme navrch 5 užitečných PDF, která jste nejvíce stahovali. Jestli vám letos něco důležitého uniklo, všechny články a také podcasty, videa a HR akademii najdete na webu magazínu LMC.

1. Udičky na zlaté límečky

Zlatým límečkům vysoká mzda nestačí. V článku najdete 4 lákadla, díky kterým na ně spolehlivě zapůsobíte.

2. Data, která řeknou vše o pracovním trhu

Jarní vlna průzkumu LMC JobsIndex ukázala, že Češi jsou v práci méně spokojení než dřív. Chybí jim home office, ale i docenění. Aktuální podzimní datová snídaně se pak věnuje zlomu, který na pracovním trhu právě nastává.

3. Skvělý nábor bez častých chyb

Dali jsme dohromady 13 náborových přežitků, které nemají co dělat v žádné firmě. Mrkněte, jaké to jsou, a zatočte s nimi jednou provždy.

4. Taje novely zákoníku práce

Dlouho připravovaná, netrpělivě očekávaná: co usnadní a co zkomplikuje novela zákoníku práce? Podívejte se, co byste měli vědět, aby vám nehrozila tučná pokuta.

5. ČR vs. Evropa

Zdá se vám, že pracujete nějak dlouho? Nezdá, je to totiž fakt. Na mapě zemí EU se můžete přesvědčit, jak jsme na tom v ČR s počtem odpracovaných hodin oproti jiným evropským státům.

6. Kde se pracuje nejlépe

Zajímá vás, které firmy mají nejlepší kulturu podle zaměstnanců? Seznamte se s vítězi soutěže Férový zaměstnavatel roku 2022 a naberte od nich inspiraci.

7. Benefity z říše snů

Rolexky, příspěvek na botox i soukromý tryskáč. 11 ukázek toho, kam až se dá zajít s firemními benefity. Co vy na to, vyberete si?

8. Budoucnost zkrácených úvazků

Práce na částečný úvazek má být výhodnější. Podívejte se, co se chystá v novém zákoně, ať se můžete připravit.

9. Kam až porostou mzdy?

Firmy plánují lidem přidávat, ale ne až do výšky současné inflace. Shrnujeme vše, co byste měli vědět o zvyšování mezd.

10. Jak dát vědět, že zrovna nepracuji, a ještě pobavit

A tip na závěr: Jste na dovolené? Pak by se vám mohlo hodit 9 originálních out of office zpráv, po kterých vás už nikdo nevyruší. Tady je máte.

 
Sdílejte