Clubhouse pro personalisty? Nová sociální síť může mít několik výhod i pro vás

Nadšenci digitálního světa ho chválí, jiní se mu brání. A i když počáteční rozruch už trochu utichl, pravdou je, že personalisté mají hned několik důvodů, proč na Clubhouse chodit.

Clubhouse – sociální síť pro personalisty

Na téhle sociální síti vás nečekají žádné fotky cizích obědů ani pandemické infografiky. Jediným nástrojem pro šíření myšlenek je zde hlas. Funguje to tak, že vejdete do virtuální místnosti a posloucháte, o čem ostatní debatují. Pokud i vy máte k tématu co říct, můžete se kdykoliv přihlásit o slovo.

V Česku už první tzv. roomky vesele jedou. Mezi nejpopulárnější se aktuálně řadí třeba ty od technologického guru Petra Máry, poslance Dominika Feriho nebo youtubera Karla Kováře alias Kovyho – tedy ty od už víceméně tradičních jmen sociálních médií. Postupně však přibývají i specializované debaty, třeba o HR. Pravidelně je pořádají holky z facebookové skupiny HRdinky, své chystá i komunita suHR nebo další. A k nim se aktuálně připojujeme i my z LMC. 

LMC na Clubhouse

I my pro vás jednu roomku chystáme. Kolik firem kvůli pandemii zkrachuje? A není well-being zaměstnanců už trochu přežitek? Na obojí vám odpoví Lucka Musilová, Tomáš Ervín Dombrovský a Margaret Starka. Dejte si poznámku do kalendáře, budeme se na vás těšit ve čtvrtek 18. 3. v 8:45! Připojte se k nám.

PS: Pro ty z vás, kteří nemají iPhone, následně z diskuse přineseme na LMC magazínu krátký souhrn, abyste o nic nepřišli :) 

Má to pár háčků

Clubhouse si zatím nainstalují jen vlastníci iPhonu. A to nejdůležitější – abyste se do aplikace přihlásili, musí vám někdo poslat pozvánku. Teprve pak se vám virtuální brány cizích diskuzí otevřou. Jako odměnu dostanete to, co vám pandemie možná sebrala: kontakt s ostatními. 

Proč vůbec na Clubhousu být?

Ač to na první pohled může vypadat jen jako další trendy sociální síť, mohla by zafungovat i jako užitečný nástroj do budoucna. V HR totiž Clubhouse využijete třemi zásadními způsoby. 

1. Miniwebináře

Chcete se zlepšit v oboru a nasát zkušenosti ostatních? Tady to máte zdarma, a ještě bez nutnosti strojit se před webkameru. Nikdo vás neuvidí, praktické tipy si poslechnete během nakládání pračky a je klid. Navíc máte přístup i k zahraničním diskuzím, takže máte-li chuť objevovat HR i mimo českou bublinu, stačí vám k tomu jen pár kliknutí.

I když zatím nejsou dostupná žádná oficiální čísla, dle odhadů má Clubhouse v Česku zhruba 30 000 uživatelů. V prvních týdnech se konverzace v místnostech nesly spíše v uvolněném duchu, poslední dobou se ale objevují i specializované debaty.

2. Vhled do lidských hlav

Jako personalisté máte kolikrát za úkol „číst“ lidi, odhadovat jejich rozhodnutí, hodnotit jejich schopnosti. Clubhouse má pro vás všechno na virtuálním podnose. Chcete vědět, jak přemýšlí komunita kandidátů, které potřebujete nabrat do firmy? Tiše se vloupejte do jejich diskuzí a učte se. V tak blízkém kontaktu s uchazeči nejspíš ještě dlouho nebudete. 

3. Síť autenticity

Lidi na ostatních sociálních sítích se většinou stylizují do jiné podoby, než jací doopravdy jsou. Na Clubhousu ale na to není čas. Odpovědi na otázky, které publikum mluvčímu položí, neprojdou žádným filtrem ani banem. Musí se reagovat rychle a často bez obalu, což je pro vás ideální šance z pohodlí gauče obhlídnout konkurenci, nebo naopak začít s budováním vlastní image.

Pořád máte pocit, že debaty na Clubhousu nejsou nic pro vás? Zviditelněte se jinak a naučte se networkovat jako profík v kurzu s Petrem Pouchlým. A možná pak sociální sítě nebudete ani potřebovat.

Pozor, koho na Clubhousu sledujete 

Stejně jako u každé sítě ale platí: jakou si ji uděláte, takovou ji máte. Obsah se vám vygeneruje hlavně podle lidí, které budete sledovat, a tak na vás mohou vyskočit debaty jak o firemním vzdělávání, tak o nejnovějším díle Výměny manželek. Důležité je udělat si pořádek v tom, co chcete na síti sledovat.

 
Sdílejte
Dáváte si při psaní inzerátu extra záležet?
0