Zápal nezájmu (totální i částečný)

Příznaky:

Nesoulad mezi aktivitou, viditelností a počtem prokliků na pracovní inzeráty.

Vypadá to, že jste všude, kde se dá, děláte všechno správně, ale vaše inzeráty si nikdo nerozklikává. A to pak způsobuje málo reakcí. Stejný problém máte napříč všemi komunikačními kanály a inzertními místy. Proč?

První ověření příznaků nezájmu si můžete udělat sami v aplikaci Teamio, v sekci Aktivní pozice ve sloupci Služba:

Pokud mají vaše pozice i po několika dnech publikace méně jak 100 zobrazení, je dobré zbystřit pozornost. Pokud se nejedná o úzce specializovanou pozici, může být toto číslo ukazatelem nezájmu.

Takhle poznáte nezájem ve Zdravotní kartě náboru, kterou zpracováváme pro firmy v týmu HR Marketing LMC:

Graf ukazuje, že jednu pozici této firmy si v průměru zobrazí 358 kandidátů, což je o 214 méně než u ostatních, jí podobných firem. To rozhodně není v pořádku!

Nebo máme ve Zdravotní kartě náboru k dispozici „žebříček“, kde je detailněji vidět umístění firmy oproti vybrané konkurenci:

Příčiny:

Z naší zkušenosti bývá nejčastější příčinou nezájmu slabý brand nebo dokonce špatná pověst zaměstnavatele v regionu. Nebo hledáte zaměstnance v regionech, kde je vysoká konkurence a jiní podobní zaměstnavatelé ve vašem okolí mají mnohem atraktivnější nabídku.

Léčba:

 Prvním krokem je ověřit, zda nezájmem trpí i konkurence, nebo jsme v tom sami. Důležité je co nejrychleji zjistit, jak hluboko nemoc sahá – zda je problémem opravdu pověst

zaměstnavatele, nebo „jen“ nízká znalost značky. Dále je potřeba zaměřit se na názvy pozic. Tedy zda jsou pro kandidáty srozumitelné a zda je zaujmou.

 

Přečtěte si o dalších nemocech náboru:

Autor článku: Zdeněk Němec | Senior HR Architect LMC

Ve společnosti LMC pracuje od července 2007, nyní na pozici Senior HR Architect v oddělení HR Marketing. Je zodpovědný jak za vývoj konzultačních služeb, tak za jejich následnou realizaci. Zaměřuje se zejména na vyhodnocování náboru, benchmarking a sledování trendů v HR a také nastavování HR ukazatelů.

Sdílejte
 
Chcete se učit přes video v pohodlí domova?
0